nasiona marihuany

Amistar 250 karencja dla konopi

Wyszukiwarka Forumowa:

Cubbi

Well-known member
Rejestracja
Paź 26, 2013
Postów
77
Buchów
0
Ile trwa karencja dla konopi na ulotce nie napisali?
piszą od 3 np dla pora do nawet 20 dla kapusty jak tu umieścić konopie ?
Jest to fungicyd o działaniu wgłębnym czyli po ścięciu nie ulega chyba już rozpadowi
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,138
Buchów
7,884
Odznaki
5
Jeśli jest podana karencja dla pomidora to do niej się zastosuj, a jeśli nie to przyjmij 2 tygodnie karencji.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Jeśli jest podana karencja dla pomidora to do niej się zastosuj, a jeśli nie to przyjmij 2 tygodnie karencji.

Dlaczego akurat okres karencji dla pomidora? Nie będzie bardziej właściwy okres karencji dla roślin z których spożywa się liście - kapusta, sałata? Ja zazwyczaj biorę właśnie te rośliny za punkt odniesienia. Ale tak jak mówisz 2 tyg. okres karencji w przypadku wielu preparatów ochrony roślin jest ok, można mieć w miarę pewność, że nie pali się syfu.
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Ja też zawsze przyjmuję okres karencji dla pomidora, w końcu topy to owoce a nie liście. Tutaj wynosi bodajże 3 dni.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Ja też zawsze przyjmuję okres karencji dla pomidora, w końcu topy to owoce a nie liście. Tutaj wynosi bodajże 3 dni.

Top z tego co mi wiadomo to kwiatostan razem z listkami przytopowymi, a nie nasiona (owoc). Zastanów się dobrze do czego jest bliżej topowi, biorąc pod uwagę strukturę. Konopie i pomidory to zupełnie dwie różne rodziny roślin z bardzo ogólnymi cechami wspólnymi (w sumie do sałaty ma się tak samo). Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie konopie mają tyle wspólnego z pomidorami, co określenie w slangu na konopie - "pomidory".

Najbardziej miarodajne byłoby chyba porównanie do tytoniu, ze względu na charakter spożycia...
 

Cubbi

Well-known member
Rejestracja
Paź 26, 2013
Postów
77
Buchów
0
ok dzięki, będę trzymał jak najdłużej jak pogoda pozwoli nawet miesiąc przyjmuje to 20 dni najdłuższy podany okres karencji do tego zastosowałem dość stężona dawkę w większej niż normalnie ilości . pogoda sprzyja, mała wilgotność może obyło by się i bez oprysku. ale zauważyłem pierwsze objawy pleśni.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Ewentualnie pomyśl o jakiś ekologicznych preparatach i po ok. 10 dniach od oprysku amistarem zacznij pryskać. Polyversum WP można używać do samego końca.
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Owszem, kwiat to nie owoc, ale to też nie jest liść. Chyba raczej bliżej mu do owocu.
 
P

pozitiv

Guest
jak juz psikasz dałbym mu z 5-7 dni + ostry flush , duzo wody czystej
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół