nasiona marihuany

PiS zalegalizuje medyczna marihuanę.

Wyszukiwarka Forumowa:

deprech

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2015
Postów
449
Buchów
0
[h=1]PiS nie wyklucza legalizacji medycznej marihuany? "Jeżeli badania wykażą, że jest skuteczna..."[/h]

- Jeśli badania kliniczne wykażą skuteczność leczenia marihuaną, wówczas należałoby ją zalegalizować do celów leczniczych - oświadczył Stanisław Karczewski. W ten sposób szef sztabu wyborczego PiS odpowiedział na pytanie o stanowisko swojej partii ws. marihuany leczniczej.



- To jest kwestia ekspertów. Ja, jako lekarz, mogę wyrazić swoją opinię. Wiem, że jest marihuana w fazie badań klinicznych. Jaka jest efektywność takiego leczenia, to zobaczymy. To są schorzenia bardzo ciężkie, neurologiczne. Znam je, wiem, że jest duża nadzieja. Ja bym aż tak wielkiej nadziei w skuteczności takiego leczenia nie pokładał - mówił Karczewski na konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie PiS.

Dopytywany, czy w takim razie lecznicza marihuana nie powinna zostać zalegalizowana, odparł: "Nie mówię, że nie powinna dla celów leczniczych być zalegalizowana. To zależy od tego, jaki będzie efekt. Jeżeli będzie efekt dobry, to tak jak każdy lek - najpierw musi być skuteczność. (...) Jeśli jest skuteczna, to wtedy należałoby oczywiście na te cele zalegalizować".

Sejm może zająć się projektem już w przyszłym tygodniu

Wczoraj marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska nie wykluczyła, że już podczas najbliższego posiedzenia Sejmu posłowie mogą rozpocząć prace nad projektem ustawy, która dopuszczałaby stosowanie w Polsce leczniczej marihuany.

Wcześniej premier Ewa Kopacz przypomniała, że dopuszczono już do obrotu jeden preparat oparty na marihuanie - jest stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Kolejne takie preparaty - dodała szefowa rządu - będą dopuszczane "systematycznie po przeprowadzanych badaniach klinicznych".

O uregulowanie kwestii marihuany zaapelował TK

17 kwietnia br. Trybunał Konstytucyjny zasygnalizował Sejmowi celowość działań ustawodawczych zmierzających do uregulowania kwestii medycznego wykorzystania marihuany. TK zaznaczył, że w świetle badań naukowych marihuana może być wykorzystywana w celach medycznych, zwłaszcza dla łagodzenia negatywnych objawów chemioterapii stosowanej w chorobach nowotworowych.

Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który miałby dopuścić stosowanie leczniczej marihuany, jest obecnie opiniowany. Oznacza to m.in. sprawdzenie, czy nie narusza on przepisów Konstytucji lub czy nie jest sprzeczny z prawem UE.

Olej konopny mógłby być stosowany tylko u niektórych pacjentów

Projekt przygotowany przez Patryka Jakiego z klubu Zjednoczonej Prawicy zakłada, że gdy lekarz prowadzący stwierdzi wskazania do zastosowania terapii substancjami zawierającymi olej konopny u konkretnego pacjenta, będzie mógł wystawić zaświadczenie lub receptę, w której określi rodzaj, ilość i częstotliwość stosowania substancji zawierających ten olej.

Dotyczyć miałoby to pacjentów, którzy nie są uzależnieni, a u których stosowana jest terapia paliatywna, cierpiących na stwardnienie rozsiane, padaczkę, miażdżycę bądź AIDS.

Pomysł nie jest projektem klubu ZP - podpisało się pod nim siedmiu posłów Ruchu Palikota, trzech posłów ZP, siedmiu niezrzeszonych i jeden z PSL.

Źródło Gazeta.pl
 
F

fazogastor

Guest
Po pierwsze, zapomniałeś dodać, że w projekcie Patryka Jakiego, za używanie rekreacyjne mają być jeszcze większe kary niż teraz - czyli jeszcze większa opresja.

Dwa - ja nigdy nie uwierze PiS, nigdy. Wierzyć im tylko mogą albo ludzie młodzi którzy pewnych rzeczy nie pamiętają/nie wiedzą, albo prawicowi katotalibowie.
 

deprech

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2015
Postów
449
Buchów
0
Fazo - artykuł został zacytowany z Gazeta.pl tak więc ja nie ingerowałem w jego treść bo nie mam prawa.

Ale jeśli w tym projekcie jest tak jak piszesz ... To przesada i to ogromna.

Ja też nie uwierzę w PiS. Artykuł mnie zaciekawił to go tu wstawiłem...

Fazogastor - módlmy się jak pisowcy to prośby zostaną wysłuchane - haha!
 

mlodywilk1

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2015
Postów
148
Buchów
0
Po pierwsze, zapomniałeś dodać, że w projekcie Patryka Jakiego, za używanie rekreacyjne mają być jeszcze większe kary niż teraz - czyli jeszcze większa opresja.

Dwa - ja nigdy nie uwierze PiS, nigdy. Wierzyć im tylko mogą albo ludzie młodzi którzy pewnych rzeczy nie pamiętają/nie wiedzą, albo prawicowi katotalibowie.

Masz jakiś odnośnik od punktu 1 odnośnie zwiększenia resktrykcji?
 
F

fazogastor

Guest
Sorry nie mam czasu teraz szukać, poszukaj w google coś wo rodzaju "Patryk Jaki projekt legalizacji medycznej marihuany", widziałem wywiad z nim w tym kontekście i mówił o tym, że za rekreacyjne używanie chciałby jeszcze bardziej zwiększyć kary.
 

mlodywilk1

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2015
Postów
148
Buchów
0
No to najgorsza rzecz jak za sprawy związane z MJ biorą się śmieci z Solidarnej Polski najbardziej faszystowskiej partii.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół