nasiona marihuany

Co to jest Live Resin?

Wyszukiwarka Forumowa:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Co to jest Live Resin ?


Jedne z najlepszych koncentratów na ten moment, to te które nazywamy Live Resin (Żywa Żywica).
Choć to wciąż BHO, to główną różnicą i kluczem do smaku, jest materiał początkowy;
Do zrobienia Live Resin, używa się świeżych, zamrożonych kwiatów konopi przeciwnie
do kwiatów które zostały wysuszone i poddane curringowi. Ekstrakcja oleju ze świeżych roślin,
zachowuje unikalny aromat który traci się w procesie curringu. Sprawdź jak HIGH TIMES rozbija
najnowsze informacje na temat Live Resin.

Ekstrakcyjni artyści i palacze ekstraktów chwalą Live Resin za wysoką zawartość terpenów, ale co
testy laboratoryjne mają do powiedzenia na ten temat ? Niektóre z najobfitszych w terpeny koncentratów
były właśnie Live Resin, ale testy laboratoryjne mówią nam dużo ciekawszą historię na ten temat.
Analiza terpenów potwierdziła to, że Live Resin ma profil terpenów bardziej zbliżony do świeżych roślin,
a niżeli do koncentratów robionych standardowo z suszu poddanego curringowi.

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Mississippi, olejek świeżych konopi zawiera większe ilości monoterpenów
w porównaniu do seskwiterpenów. Po curringu, monoterpeny odparowują szybciej z powodu ich mniejszych rozmiarów,
a profil terpenów zmienia się na bogatszy w seskwiterpeny. Curring może doprowadzić do do utraty nawet 55%
olejków eterycznych zwanych terpenami.

Ale czym, jeśli można zapytać są monoterpeny i seskwiterpeny ? Monoterpeny są to lekkie terpeny jak myrcen,
limonen, terpinolen i linalol. Te aromatyczne związki odpowiedzialne są za lżejsze, lotne i kwiatowe aromaty w
zapachu marihuany. Seskwiterpeny, najcięższe terpeny odpowiedzialne są za takie nuty aromatyczne zapachu
konopi jak; pieprz, oregano, chmiel czy mango.

Użycie danych z 2015 roku z Michigan Medical Cannabis Cup, High Times był w stanie spojrzeć na średnie
zawartości monoterpenów i seskwiterpenów Live Resin w porównaniu ze zwykłym BHO. Znaleźliśmy informacje że Live Resin
zawiera około 2% więcej monoterpenów od zwykłego BHO. Bardziej drastyczna
różnica jest w zawartości seskwiterpenów których Live Resin zawiera aż 11% mniej od standardowego BHO.



Ta różnica we względnej zawartości terpenów wyjaśnia w dużej mierze świeższy smak Live Resin, ale co z THC ?
Czy świeża żywica jest silniejsza czy słabsza od standardowego BHO ? Żywa żywica średnio nie zawiera ani więcej
ani mniej THC. Sprawdź High Times Special Dab Issue Ry Pricharda i dowiedz się o pochodzeniu Live Resin i zdobądź
więcej informacji jak to jest zrobione.

Źródło; High Times
http://www.hightimes.com/read/what-live-resin

Tłumaczenie- Ja.

.
.
I krótkie video dla znających język angielski :)
.
Pozdrawiam :)
 

lordrevan

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2011
Postów
391
Buchów
1
ciekawe o ile % wzrośnie sprzedaż małych zamrażarek po tym artykule :) czekam na więcej
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Kolejne artykuły do przetłumaczenia mam już na oku, coś swojego też naskrobię tylko potrzebuję czasu.
O koncentratach mam bardzo ciekawy art, chyba zacznę od niego bo koncentraty są bardzo ciekawe. A temat w Polsce właściwie raczkuje.
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
już kiedyś wrzucałem fotki live resina budder cake z Sour Tangie który robił mój homie




w smaku ogień na maksa :)

a co do mrozenia, to ogólnie mrozi sie trim przed robieniem ekstrakcji[oczywiście jest kilka szkół robienie ekstraktów], czy to live resin czy normalne bho w postaci waxa, shattera i itp
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół