nasiona marihuany

Ruch Kukiza vs Zjednoczona Lewica vs Korwin

Wyszukiwarka Forumowa:

Który komitet poprzesz w najbliższych wyborach parlamentarnych 25 października 2015?

  • Ruch Kukiza

    Głosów: 12 20.3%
  • Zjednoczona Lewica

    Głosów: 5 8.5%
  • KORWiN

    Głosów: 36 61.0%
  • Inna partia niepopierająca liberalizacji przepisów

    Głosów: 6 10.2%

  • Łącznie głosujących
    59

deprech

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2015
Postów
449
Buchów
0
Ok zobaczyliście bardzo z tematu.

Wracając, zadam proste pytanie. Pomożecie ? Pomożemy!

Na kogo do jasnej cholery głosować ? Kto bedzie robic cos w tym kierunku by to było legalne.

Drugie pytanie: czy PiS nie dopuści nawet medycznej marihuany dla osob chorych ? Jakie ich jest zdanie na ten temat ? Chodzi tylko o kwestie medyczne i PiS? Czy ktos wie jak skomentowali wyrok Trynunalu ?
 

hasiok906

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
116
Buchów
1
No ja dokładnie o tym piszę. Tak działa kwota wolna.

Zarabiasz 12.000 funtów. Płacisz podatek od różnicy z 10.600. Czyli 1.400 x 20%= 280 funtów za cały rok. Jak zarabiasz poniżej 10.600 to twoje dochody nie są opodatkowane = "you will receive a full tax refund of tax paid"

Więc jak kolega zarobił 13.000 funtów w ciągu roku, to powinien zapłacić jedynie 2400 x 20% = 480 funtów x 5.8 kurs funta = 2800 zł za cały rok. Łącznie z National Insurance zamyka się w 5000 zł. Jego odpowiednik w PL przy zarobkach Ł13.000 x 5.8 kurs funta = 75400 zł ma dochodu brutto. Samego podatku dochodowego zapłaci 5.300 zł, ale to w gruncie rzeczy ch*j. Bo klin podatkowy, różnica między kosztem pracodawcy (90.963 zł) a wynagrodzeniem netto czyli to co dostajemy na reke (53.337) wynosi w tym przypadku około 37.625 zł. Tyle łącznie pobiera tutaj nasz ukochany rząd. Właśnie ze względu ną tą różnicę 37.625>5.000 w opodatkowaniu pracy tak ciężko w Polsce o pracę i ciężko się z niej utrzymać.

Dane wzięte z: http://www.pit.pl/kalkulator-wynagrodzen-netto-i-brutto/
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Dopiero pisales ze nawet zarabiajac milion funtow dostajesz zwrot 2120 funta co roku, co jest bzdurą na kółkach, no ale glupiego nie przegadasz.
 

hasiok906

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
116
Buchów
1
Ok zobaczyliście bardzo z tematu.

Wracając, zadam proste pytanie. Pomożecie ? Pomożemy!

Na kogo do jasnej cholery głosować ? Kto bedzie robic cos w tym kierunku by to było legalne.

Drugie pytanie: czy PiS nie dopuści nawet medycznej marihuany dla osob chorych ? Jakie ich jest zdanie na ten temat ? Chodzi tylko o kwestie medyczne i PiS? Czy ktos wie jak skomentowali wyrok Trynunalu ?

Głosuj zgodnie z własnym sumieniem. W okręgu kieleckim masz Liroya. W Poznaniu Marcin Majewski. Nie wiem z jakiego okręgu Janusz Palikot albo Andrzej Dołecki będzie startował. Jeśli nie przeszkadza Ci, żeby rozwalić wszystko i zbudować na nowo masz do wyboru Korwina, Brauna i Stonoge :p Za niecały tydzień okaże się kto będzie na jakich listach, to będzie może sie dało więcej nazwisk znaleźć.

Co do PiSu... To wszystko zależy czy im się będzie to opłacało politycznie. I tyle. Ale jakieś pozytywne sygnały można czasem znaleźć. Każda zmiana w tym przypadku jest dobra, bo gorzej już chyba być nie może.
 

deprech

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2015
Postów
449
Buchów
0
Hasiok to prawda, gorzej juz chyba być nie może...
 

Fafelek

Active member
Rejestracja
Sie 21, 2015
Postów
33
Buchów
0
A ty synek popatrz na topowe rozwiniete kraje, popatrz jakie tam sie placi podatki, popatrz ile po ich zaplaceniu ludziom pieniedzy zostaje.

Jeśli chcemy osiągnąć dobrobyt, powinniśmy spojrzeć na to, co robiły kraje takie jak USA w XIX wiek, Hong Kong, Singapur itp, które dzięki wolności gospodarczej stały się jednymi z najbogatszych państw / miast na świecie, w momencie, w którym się bogaciły.
Porównywanie Polski do krajów, które już są bogate świetnie obnaża Twoją głupotę i postawę "nie znam się, ale się wypowiem".

Poza tym powtarzasz zasłyszane w TVN lub przeczytane w GW slogany propagandowe, że wszędzie są takie wysokie podatki. Pewnie też myślisz, że EU powstała po to, by szczodrze i bezinteresownie obdarowywać pieniędzmi takie kraje jak nasz, co nie?

Jeśli już chcesz się porównywać, proszę bardzo...

1. Na zach. kwota wolna od podatku jest znacznie wyższa

2. Na zach oskładkowanie pracy jak np. ZUS (de facto podatek) jest znacznie niższe (w UK 10x niższe), a emerytrury wyższe. Magia, co? Pewnie dlatego, że nie wydają setek milionów złotych na budowę jednegoo z kilkudziesięciu pałaców ZUS, urzędnicy tej instytucji nie mają do dyspozycji 1500 limuzyn i nie jeżdżą na bardzo kosztowne wakacje na koszt państwa... http://twojzus.pl/zus-zagraniczne-urlopy-i-szkolenia-na-florydzie/
W normalnym kraju dostajesz więcej kasy niż wpłaciłeś (oprocentowanie funduszu emerytalnego), w Polsce dostaniesz 1/5 tego, co wpłaciłeś, a być może w ogóle nie dożyjesz i ch*j Ci się bedzie należał.

3. Na zach. współczynnik pensji do cen towarów - czyli parytet siły nabywczej - jest zupełnie inny i nawet gdyby opodatkowanie było podobne (a nie jest, bo jest niższe), ludzie wciąż mogliby pozwolić sobie na nieporównywalnie lepszy standard życia.

4. W wielu krajach na zachodzie, obywatele nie mają poczucia roztrwonionych pieniędzy, które płacą w podatkach, bo w zamian coś jednak od państwa dostają, choć i tak mogliby sobie pozwolić na lepszą jakość świadczeń zdrowotnych czy emerytalnych, gdyby nie zajmwowało się nimi państwo, a ich pieniędzmi dysponowali oni sami, a nie wyręczający ich urzędnicy.

5. W Polsce korupcja, cwaniactwo i oszustwa są swego rodzaju naleciałością po komuniżmie. Im więcej ról ma państwo i im więcej płacimy na to podatków, tym więcej tych pieniędzy jest roztrwanianych czy kradzionych. Tylko podczas transferu ~ 150 mld z ofe, 9 mld w tajemniczych okolicznościach zniknęło...

Reasumując:
Jeśli chcesz płacić większe podatki, by w zamian dostać ochłapy i utrzymywać bandę złodziei, nierobów i debili i sądzisz, że urzędnik lepiej zadysponuje Twoimi prywatnymi pieniędzmi niż Ty sam, to nie dziw się, że wyzywam Cię od kretynów.

Podejrzewam, że sam w życiu do niczego nie doszedłeś i liczysz na to, że jak Państwo zwiększy podatki, to ludzie bogaci Cię utrzymają i będziesz miał dzięki temu lepszą opiekę zdrowotną etc.
Typowy błąd nieudacznika i socjalisty, gdyż w praktyce:

1. Krzywa Laffera jasno pokazuje, że wzrost opodatkowania powyżej pewnego pułapu = straty w budżecie.
2. Wzrost opodatkowania zwiększy bezrobocie, spowoduje regres ekonomiczny.
3. Nikt nie będzie w takim kraju inwestować.
4. Najbogatsi zatrudnią lepszych doradców podatkowych lub przeniosą swoje firmy na Seszele i w efekcie będą płacić jeszcz mniej podatków w Polsce.
5. Wzrost opodatkowania, szczególnie w tak skomplikowanym i niejasnym systemie podatkowym jak ten w Polsce, uderzy głównie w najbiedniejszych.

Ciężko się dyskutuje z kimś, kto w odpowiedzi na moje merytoryczne argumenty powołuje się na jakieś swwoje widzimisię czy debilzimy, które zobaczy w telewizji i je powtarza, mając szczątkową wiedzę na dane zagadnienie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
C

chrabonszcz

Guest
NFZ nie ma pieniędzy na lekarzy, bo źle nimi gospodaruje i dużo kosztuje jego utrzymanie jako instytucji urzędniczej.


tylko nie pytaj skąd wiem. ale ta firma proszę ciebie to jedno wielkie gówno.
przy nazwę to konkursie kontraktowym musisz pisać na swoją niekorzyść,
najlepiej dla nich byłoby gdybyś chciał 1grosz za 1punkt.
albo nawet pół.
jesteś specjalistą, cenisz się na więcej niż proponują to kontraktu nie dostajesz.
jesteś specjalistą, cenisz się na więcej niż proponują, ale i tak profilaktycznie proponujesz sam dla siebie mniej niż oni.

za to kawki, sekretarki, i inne takie bzdury bezpośrednio w firmie a nie u wykonawców - czyli w NFZ - a nie u speców do których ty z problemem przychodzisz - hajs sie przelewa na premię urzędniczą [ten który rząd ci odbiera w postaci podatków].
nie jest tak kolorowo jak to wygląda, wbrew pozorom


``````````````````````````````````````````````

i wracając do głównego tematu politycznego, też jestem zdania jak co niektórzy, ze głosując pod kontem tego, ze obiecają legal to
trzeba mieć nierówny sufit. a zwłaszcza na komuchów albo palikotowców. bo też ktoś coś pisał wybielając janusza palikota

juz mam ten kawałek:

to by o tym nie trąbił w czasie, kiedy takie coś było bardzo niepopularne.

zebtrał wszystkie mniejszości, jak bakaczy, pedalstwo, i innych. wiesz już dlaczego o tym wtedy gadał? "ja wam zalegalizuje trawe, a wam drodzy geje bede śluby dawał" - dla swoich procentów w wyborach od osób które jakis tam procent mogą oddać.

Przykre jak większość dała się zmanipulować i tak źle myśli o Palikocie.

no, bardzo mi też jest przykro zaraz w rozpacz wpadnę, czekaj mimo, że czasu nie mam zbytnio ale dopiero się rozgrzewam z odpowiedzią

Np. komisja "przyjazne państwo" - totalne odwrócenie kota ogonem, Palikot tam wykonał kawał ciężkiej roboty, przygotowali w tej komisji wiele świetnych rozwiązań

przypomnij mi chłopcze, ostatnio mam słabą pamięć, w sumie notoryczną amnezję więc nie pami etam dokładnie "pozytywnych rzeczy" jakich dokonał paligłop

Palikot został rozegrany i spacyfikowany po mistrzowsku, jeżeli nawet tak inteligentne osoby jak Gandi piszą o nim takie rzeczy.

ja tam jestem zwykły prościuch z niepełnym podstawowym ale zgadzam się z wyżej wymienionym.

"Palikot nic nie zrobił"

czyli co on tam zrobił, jeśli chcesz możesz wymienić od gwiazdek zaczynając, będzie łądnie i starannie

*pierwszy cud palikota
*drugi cud palikota
*trzeci etc.

pozdrawiam serdecznie.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Fafelek, zapomniałeś mi napisać, jak zamierzasz zapłacić za prywatną hospitalizację po wypadku, w którym łamiesz kręgosłup, przechodzisz 5 operacji, leżysz tam pół roku i następne 2 lata trwa rehabilitacja :)
 
Ostatnia edycja:

Fafelek

Active member
Rejestracja
Sie 21, 2015
Postów
33
Buchów
0
Fafelek, zapomniałeś mi napisać, jak zamierzasz zapłacić za prywatną hospitalizację po wypadku, w którym łamiesz kręgosłup, przechodzisz 5 operacji, leżysz tam pół roku i następne 2 lata trwa rehabilitacja :)

Najwyraźniej jesteś wyjątkowo niekumaty, skoro sam nie potrafisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, a fakt, że odpowiedziałem na nie trzykrotnie wcześniej nie spowodował, że zrozumiałeś. Ja jestem cierpliwy, choć ludzka głupota mnie niezwykle irytuje i po raz ostatni postaram Ci się to wytłumaczyć. To trochę syzyfowa praca, ale przyjąłem rolę uświadamiacza ludzi i staram się z niej wywiązać.

Słyszałeś o czymś takim jak prywatne ubezpieczenie zdrowotne / życie? Obejmuje one zarówno standardowe badania jak, wizyty u lekarzy jak i opiekę ambulatoryjną - czyli np. po wypadku. Zdecydowana większość osób w USA z takiej korzysta i pomimo tego, że zabiegi kosztują krocie, oni za nie nie płacą bezpośrednio. Reasumując, jest to taki sam system, jaki mamy obecnie, tyle że ubezpieczenie zdrowotne jest prywatne, a nie państwowe jak w przypadku NFZ.

Widać jak dobrze działa propaganda medialna - większość ludzi, takich jak Ty - jest absolutnie pewna i wierzy w to, że gdyby państwo się nie zajmowało tym sektorem i nie opiekowało by się biednymi obywatelami, to nie byłoby w ogóle emerytur i opieki zdrowotnej.
A tak jest jedno i drugie, kosztujące krocie i zapewniające gówno w zamian.

Jakie są różnice?

1. Państwo traktuje Cię jak odpowiedzialnego człowieka - możesz się ubezpieczyć, ale nie masz takiego przymusu. W Polsce, pomimo przymusu, znane są przypadki (w tym z mojej rodziny), że przez niejasności i ch***wo skonstruowane prawo, osoba musiała płacić za swoją operację, pomimo opłacania bardzo wysokich składek (2200 zł / msc) na fundusz emerytalno-zdrowotny (własna firma).

2. Na rynku są różni ubezpieczyciele, którzy ze sobą konkurują. Brak monopolu powoduje, że firmy starają się zapewnić jak najlepszą jakość usług za jak najniższe pieniądze.

3. Znaczni niższe ceny leków. Mi się bardziej opłaca zamawiać oryginalne z Meksyku, Tajlandii itp i płacić spore sumy za wysyłkę, niż kupować te, które przechodzą przez NFZ i których cena jest często znacznie zawyżona.

4. Nie trzeba by utrzymywać ministerstwa zdrowia, NFZ. Te instytucje kosztują bardzo dużo, w dodatku dzięki nim istnieje wysoka korupcja i złodziejstwo, co zawyższa jeszcze te koszty. Pieniądze, którymi zarządza państwo, zawsze są gorzej gospodarowane niż te, na prywatnym rynku. W końcu urzędnik nie odpowiada swoim majątkiem za skuteczność swojeego działania i swoje decyzje. Ba, nawet w kwestiach prawnych są bezkarni. Prywatny przedsiębiorca jak najbardziej ryzykuje swoim majątkiem i ma motywację do tego, by działać jak najlepiej i podejmować możliwie najlepsze decyzje.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
A ja żyję w państwie, gdzie mi się wszystko podoba i ochoczo płacę podatki, bo widzę co z nich mam i nie musze pier***ić z żadnymi ubezpieczeniami.
 
B

bonger

Guest
Państwo ma obowiązek dbać o swoich niewolników tfu obywateli. Płacić trzeba wysokie daniny, ale za to państwo, w teorii nie pozwoli takiemu umrzeć przedwcześnie. Za rodziców zdecyduje kiedy i czego ma się uczyć ich dziecko. Państwo zdecyduje jakimi używkami obywatele mogą się odurzać. Co wolno posiadać przy sobie też państwo zdecyduje. W tym kraju obywatel nie musi, ba, bawet nie powinien się samodzielnie bronić przed przemocą, gdyż użycie siły jest zarezerwowane dla państwa, a kto spróbuje inaczej - skończy marnie.
"Wszystko w państwie - nic poza państwem - nic przeciwko państwu". Benito Mussolini.
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
A ja żyję w państwie, gdzie mi się wszystko podoba i ochoczo płacę podatki, bo widzę co z nich mam i nie musze pier***ić z żadnymi ubezpieczeniami.
czy aby napewno ?, to że kobiety boją sie już wychodzić same z mieszkań, bo mogą zostać zgwałcone ?, patrzysz chyba nadto prez różowe okulary

Sam jestem zwolennikiem prywatyzacji szpitali, bo aktualnie płaci sie na NFZ, a nie ma odpowiedniego supportu w związku tym, na zabiegi sie czeka długo, szpitale są okropnie zadłużone i długo by tam jeszcze wymieniać
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół