nasiona marihuany

Ruch Kukiza vs Zjednoczona Lewica vs Korwin

Wyszukiwarka Forumowa:

Który komitet poprzesz w najbliższych wyborach parlamentarnych 25 października 2015?

  • Ruch Kukiza

    Głosów: 12 20.3%
  • Zjednoczona Lewica

    Głosów: 5 8.5%
  • KORWiN

    Głosów: 36 61.0%
  • Inna partia niepopierająca liberalizacji przepisów

    Głosów: 6 10.2%

  • Łącznie głosujących
    59

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Aha. Kiedyś obniżyli, kiedyś podnieśli, coś tam słyszałeś, ale sam nie wiesz co, jak zawsze.
 

hasiok906

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
116
Buchów
1
No własnie, czyli nie za wiele wiesz. A fakty są takie:

W Polsce mamy degresywne opodatkowanie czyli im więcej zarabiasz, tym mniej procentowo wpłacasz do budżetu.

5000 brutto miesięcznie to dla Polaka jest już fajna pensja. Od tego wynagrodzenia zapłaci w ciągu roku ponad 4000 zł samego podatku dochodowego. A Anglik nie zapłaci nic, bo tam tak niskie dochody nie są opodatkowane. Niemiec zapłaci jakieś grosze. Wiec uwzględniając wysokość zarobków, siłę nabywczą pieniądza i to, że Polak płaci podatki od praktycznie każdego dochodu, to Polska jest państwem kolonialnym, a my jesteśmy murzynami w korporacjach, które podatków u nas nie płacą. Bogacze mają tak poustawiane biznesy, że się rozliczają w rajach podatkowych. I jak im podniesiesz podatki to tylko wybuchną śmiechem, bo oni i tak nic nie płacą.

To, że w innych krajach są stawki podatku dochodowego po 50% to tylko o nich źle świadczy. I jak we Francji wprowadzili taki, to obniżyło to wpływy do budżetu francuskiego. Wszyscy bogacze francuscy nagle stali się Belgami, Niemcami albo Szwajcarami. A Gerard Depardieu Ruskim. Także miejcie na uwadze, że istnieje próg bólu powyżej którego ludzie po prostu nie płacą podatków i tyle. Krzywa Laffera już wcześniej wspomniana.
 

uwaga sarny

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2014
Postów
470
Buchów
0
eh przeciez podatek dochodowy to kropla w morzu polskich podatkow...
w niemal kazdym aspekcie zycia nakladany jest na nas jakis podatek.
zaczac mozemy od tych duzych ktore sie zauwaza:
-dochodowy
-ZUS,
-Vat,
-akcyza - jeden z najfajniejszych podatkow gdyz VAT jest nakladany rowniez od niego co oznacza podwojne opodatkowanie... zeby tutaj uzmyslowic wam na czym polega absu****nosc systemu takiego podatku podam przyklad: zakladam, ze kazdy kiedys kupil flaszke wodki. wiec najpierw nakladana jest akcyza ktora wynosi jakies 12 zl na polowce (4960 zł/100 l od 100% alkoholu etylowego zawartego w produkcie) nastepnie nakladany jest VAT... flaszka w sklepie kosztuje przyblizajac 25zl.
obliczmy teraz za co placimy
cena wyrobu wodki = 7,25zl
sam VAT = 25*23% = 5,75zl
akcyza = 12zl
VAT naliczony od samej akcyzy = 2,76

tak wiec finalnie placimy wiecej podatku od podatku, niz podatku od towaru. geniusze finansow albo chyba janusze...


powyzsze to tylko kropla w morzu opodatkowania, gdyz opodatkowane jest posiadanie psa, czy telewizora... placi sie podatki za wszystko. jezeli rozpatrujecie podatek jako tylko i jedynie podatek dochodowy to w polsce nie jest tak zle, liczy sie niestety suma podatkow nalozona na obywatela.

toz to paranoja mowic, ze mamy niskie podatki bo to tylko ZUS i dochodowy a to niewiele... przeliczcie realnie ile placicie podatkow na zakupach chociazby i wlosy deba staja!

fryzjerzy powinni sie uczyc od naszych politykow jak dokladnie golic ludzi... kasy starcza kazdemu na przeegzystowanie bo do prawdziwego zycia to temu daleko.


odnosnie tego, ze podatki placa najbiedniejsi to jest smutna prawda. kogo nie stac na korzystne rozliczenie to buli i juz...
 

GreenLifeStyle

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 24, 2014
Postów
531
Buchów
10
W czym problem ? nie chcesz płacić idz na czarno do roboty nie pij alkoholu nie pal papierosów nie używaj auta bo też w paliwie jest podatek za zarobione pieniądze posadź MJ która opie****isz bez podatku na czarnym rynku , co nie da sie być poza systemem?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
5000 brutto miesięcznie to dla Polaka jest już fajna pensja. Od tego wynagrodzenia zapłaci w ciągu roku ponad 4000 zł samego podatku dochodowego. A Anglik nie zapłaci nic, bo tam tak niskie dochody nie są opodatkowane.

Bzdura na kółkach. W UK od pierwszego dnia pracy płacisz normalnie podatek, jak w ciągu roku zarobisz poniżej progu kwoty zwolnionej od podatku (coś ok 10 tysi funta), to się możesz po zamknięciu roku podatkowego ubiegać o jego zwrot, tylko że jak pracujesz nawet za najniższą na pełen etat, to i tak wychodzi więcej niż ta kwota, więc de facto bulisz normalnie podatek cały czas, który swoją drogą i tak w UK nie jest przesadnie wysoki.
 

Puhacz

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2011
Postów
188
Buchów
1
Bzdura na kółkach. W UK od pierwszego dnia pracy płacisz normalnie podatek, jak w ciągu roku zarobisz poniżej progu kwoty zwolnionej od podatku (coś ok 10 tysi funta), to się możesz po zamknięciu roku podatkowego ubiegać o jego zwrot, tylko że jak pracujesz nawet za najniższą na pełen etat, to i tak wychodzi więcej niż ta kwota, więc de facto bulisz normalnie podatek cały czas, który swoją drogą i tak w UK nie jest przesadnie wysoki.

Potwierdzam.

Pracując za minimum krajowe(6.5Ł w 2014r) 5x w tygodniu po 8h, czyli bez nadgodzin, przez 52 tyg w roku to około 13.000Ł więc kwota wolna od podatku jest przekroczona. Jak przeliczysz na cebuliony to wyjdzie ponad 70k - w Polsce wystarczajaco, w UK.... nie polecam takiego stylu życia.
Jeżeli chcesz uniknać opodatkowania i dostac 100% zwrotu podatku, to do UK opłaca się przyjechać na kilka miesięcy/połowie roku podatkowego.

Żródło:
https://www.gov.uk/national-minimum-wage-rates
https://www.gov.uk/income-tax-rates/current-rates-and-allowances
my own exp.
 

hasiok906

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
116
Buchów
1
W czym problem? W tym, że mógłbyś być bogatszy w obecnej sytuacji albo utrzymać obecny poziom życia przy mniejszym wysiłku. Ja po prostu wysoko cenie swój czas.

Panowie od podatków w UK. Właśnie potwierdziliście moje tezy. Pełna zgoda. Wszędzie płaci się podatek dochodowy od pierwszej pensji a po roku rozliczeniowym dostaje się zwrot. Tylko że w PL dostaniesz zwrot od 3000 zł a w UK prawie 60.000. Dopiero dochody POWYŻEJ tej kwoty są opodatkowane. Także jeszcze raz powtarzam: W Polsce jak zarabiasz 5000 zł miesięcznie to płacisz 4000 zł podatku rocznie, w UK nic. A mówimy tylko o dochodowym.

Nasz system podatkowy jest opresyjny dla maluczkich jak my, a nieszczelny dla gigantów. Dlatego mi się podoba propozycja likwidacji podaktów dochodowych w PL w ogole. Każdy by od razu dostał 18% podwyżki do pensji i wolny czas do spożytkowania zamiast rozliczania i optymalizowania swoich deklaracji do fiskusa. W zamian za to podatek 1% od obrotu. Od każdej faktury i paragonu. Dla firm, które muszą prowadzić pełną księgowość. Korporacje i najbogatsi w PL właśnie w ten sposób prowadzą swoje działalności. Z taką zmianą Polacy odczują faktyczną poprawę. I poprawilibyśmy swój wynik np. w rankingu "Paying taxes":

http://www.pwc.com/gx/en/paying-taxes/overall-ranking-and-data-tables.jhtml

Dla leniwych:
Polska - 87 miejsce
UK - 16 miejsce
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Ten dalej swoje, pokaż mu palcem i tak powie że się nic nie płaci. Jak podejmiesz na początku roku podatkowego pracę na pełen etat, to nie dostaniesz żadnego zwrotu, kumasz czy nadal nie?

Załóż swoją partię, weź fafelka do spółki i wbijajcie do parlamentu skoro macie złote recepty na wszystko, szkoda żeby takie geniusze się marnowały.
 

hasiok906

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
116
Buchów
1
Pokazuje palcem po raz trzeci. Cytat od linka jarmicha:

"The standard Personal Allowance is Ł10,600, which is the amount of income you don’t have to pay tax on.

oraz

Basic rate 20%: People with the standard Personal Allowance start paying this rate on income over Ł10,600"

START PAYING.... OVER!!!

Oczywiście, że otrzymujesz zwrot. Na tym polega kwota wolna... Te zapisy dotyczą każdego, kto ma obowiązek podatkowy wobec brytyjskiego fiskusa.

I bez ciśnienia kolego. Myślę, że wszystkim nam zależy na tym samym- dostatnym życiu Polaka w Polsce. W moim odczuciu lepiej od Ciebie diagnozuje rzeczywistość, dzięki temu mam pomysł na poprawę. Zresztą to nie mój pomysł. Ja go tylko zrozumiałem i podchwyciłem od mądrzejszych ode mnie. Jeśli się z nim nie zgadzasz to gdzie?

Tutaj świeżynka. Jak nasza władza spod szyldu Platformy Obywatelskiej faworyzuje zagraniczny kapitał:

http://natemat.pl/153957,chcemy-pie...rzeciwko-przywilejom-zagranicznych-inwestorow
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Człowieku, ty rozumiesz co czytasz? Zwrot dostajesz tylko i wyłącznie jak zarobisz maks 10 tysi funta rocznie, jak juz zarobisz 11, to nie dostajesz żadnego zwrotu. Mieszkałem i pracowałem 9 lat w UK i dostałem go tylko pierwszego roku, bo mi wyszło poniżej 10 tysi.
 

Puhacz

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2011
Postów
188
Buchów
1
"Basic rate 20%: People with the standard Personal Allowance start paying this rate on income over Ł10,600"
Jak przyjezdzasz do UK, to nie masz NIN (National Insurance Number), wyrobienie go trwa od kilku tygodni do kilku miesiecy. W międzyczasie płacisz 20% podatku (tygodniowo) czyli ten Basic Rate (dokładny tax code to BR W1). Po wyrobieniu NIN'u, otrzymujesz nowy tax code (1060L - czyli 10600Ł [funtow] wolne od podatku).

Nie czytałem poprzedniej strony i odcinam sie od jakiejkolwiek dyskusji zwiazanej z podatkami w polszy. Nie dlatego, ze mnie to nie interesuje, tylko dlatego że mam dość tego tematu w kraju, gdzie do referendum idzie 7,8% a przechodni ludzie pytaja sie co to za referendum i jak maja głosować bo nie wiedza.
 

hasiok906

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
116
Buchów
1
Już mnie to śmieszyć zaczyna :) Jeśli faktycznie pracowałeś przez 8 lat i nie dostałeś zwrotu to nieźle się sfrajerzyłeś :)

Oczywiście, że dostajesz zwrot.

10.600 x 20% = 2120 funtów

Nie ważne czy zarabiasz 10.600 funtów rocznie, czy 50.000 czy 1.000.000.000.000.000. Każdy z tych podatników dostanie 2120 funtów zwrotu bo to KWOTA WOLNA OD PODATKU. Poczytaj troche. Pierwsze z brzegu:

http://kwotawolna.pl/

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bry...w-To-17-razy-wiecej-niz-w-Polsce-3086815.html

Gdybyś miał tą wiedzę wcześniej to byś był bogatszy o prawie 17 tys funtów.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Ty myślisz, że każdy bez względu na zarobki dostaje zwrot podaktu w wysokości 2120 funtów??? O ja ***ię...

Q. Do I get all of my tax back?
A: If you have earned less than Ł10600 in the 2015/16 financial year then you will receive a full tax refund of tax paid.

http://www.taxback.co.uk/tax-faqs.aspx

Na ogół w firmach księgowe znając dochody wyliczają to tak, że ani nic nie dopłacasz, ani nie masz żadnego zwrotu.

Bez odbioru, bo czwarty raz tego samego ci pisał nie będę, ty i tak wiesz lepiej.
 

Puhacz

Well-known member
Rejestracja
Sty 29, 2011
Postów
188
Buchów
1
Jeszcze raz, do kwoty 10600 funtów nie płacisz w ogóle podatku. Płacisz składke na ubezpieczenie zdrowotne (National Insurance).
Przy kwocie 10600 funtów, wynosi to 304,8 funtów/rok. Zostaje Ci Ł10,295.20 funtów na ręke.

Jeżeli przekroczysz 10600 funtów, i zarobisz... 12000 funtów/rok to sprawa wyglada następująco:
Zarobek: 12000
kwota wolna: 10600
--------------------------
roznica: 1400 funtów - ta kwota dopiero podlega opodatkowaniu 20%
20% z 1400 funtów to 280 funtów i tyle podatku musisz zapłacić. Plus national insurance Ł472.80 zalezny od zarobkow.

Zrozum, że kwoty wolnej od podatku nie dostajesz kazdego roku od 10600 funtów, niezaleznie od Twoich zarobków (te Twoje wyliczenie 2120 funtow kazdy, niezaleznie ile zrobi), ale DO kwoty 10600. Powyżej tej kwoty płacisz 20% i chu*a dostajesz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół