nasiona marihuany

Ruch Kukiza vs Zjednoczona Lewica vs Korwin

Wyszukiwarka Forumowa:

Który komitet poprzesz w najbliższych wyborach parlamentarnych 25 października 2015?

  • Ruch Kukiza

    Głosów: 12 20.3%
  • Zjednoczona Lewica

    Głosów: 5 8.5%
  • KORWiN

    Głosów: 36 61.0%
  • Inna partia niepopierająca liberalizacji przepisów

    Głosów: 6 10.2%

  • Łącznie głosujących
    59

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ty fafelek taki jestes i inteligent ze oponentow od idiotow wyzywasz?

Ja mieszkam w kraju, gdzie sa w ch*j wysokie podatki i prywatna sluzba zdrowia praktycznie nie istnieje, bo panstwowa jest na takim poziomie, ze nie ma takiej potrzeby.
W tej chwili rząd wprowadza w zycie ustawe, ktora gwarantuje darmowego dentyste kazdemu ponizej 23ego roku zycia. I znowu mowi sie o podniesieniu podatkow, i znowu mi to nie przeszkadza choc jak zlicze wszystko do kupy, to zabieraja mi blisko 3/4 przychodow, tak ze skoncz pier***ic te kocopoły.
 

Fafelek

Active member
Rejestracja
Sie 21, 2015
Postów
33
Buchów
0
A co, może chciałbyś iść do szpitala i od razu mieć specjalistę/operację? Każdy porządny obywatel idzie do NFZ'u bo zdrowie i tak nie ucieknie. W prywatnym szpitalu za tydzień pobytu byś pewnie musiał sprzedać swoje mieszkanie, a tak to NFZ pokrywa, jeszcze mało? Ja jestem za podniesieniem podatku tak do 65%, wodę masz? jedzenie masz? czego więcej potrzeba? A tak to na socjal pójdzie żeby biedniejszym pomagać, trzeba się troszczyć o bliźnich. Niech 10% podatków idzie na Kościół żeby księża też żyli w godnych warunkach.

To ironia, prawda?

Jeśli nie - słyszałeś o czymś takim jak prywatne ubezpieznie zdrowotne? Obecna opieka zdrowotna nie jest darmowa - też na nią płacisz, tylko połowe tej kasy jest rozkradana, idzie na urzędnicze pensje i jest marnotrawiona. Za 160 zł / msc mam 29 specjalistów w wielu placówkach, na ogół wizyta tego samego dnia lub w ciągu 2-3. Do tego masę badań w pakiecie. No i co najważniejsze -nie są to byle jacy lekarze. W NFZ trzeba pół roku czekać do kiepskiego specjalisty, który Cię oleje i jeszcze bardziej Ci to zdrowie rozpie****i źle przepisanymi lekami. Do dobrego poczekasz z rok... Do tego czasu choroba się zintensyfikuje i może być już bardzo ciężka do wyleczenia, o ile w ogóle dożyjesz do tej wizyty.

Wiem o tym z autopsji, bo sam mam spore problemy zdrowtne wywołane przez idiotów lekarzy z NFZ.
Ze zdrowego, młodego człowieka zrobili ze mnie schorowanego gościa. Nawet herbaty pić nie mogę i produkty, które mi wolno spożywać mogę wymienić na palcach obu rąk. Wyjątkiem jest ganja, którą mogę spożywać z umiarem. W efekcie płacę teraz na NFZ, z którego nie korzystam (bo państwo mi nakazuje) + co miesiąc kwoty na leki z Niemiec (bo w Polsce NFZ ich w ogóle nie zarejestrowało), jakich Ty pewnie nawet nie zarabiasz (o ile w ogóle pracujesz). Oszczędny dwa razy traci...
 

hasiok906

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
116
Buchów
1
1. Nie ma czegoś takiego jak darmowy dentysta, darmowa służba zdrowia itd.

2. Im jesteś bogatszy i im większą jesteś korporacją, tym mniejsze podatki w Polsce płacisz. Od pewnego poziomu bogacze efektywnie nic nie płacą. To jest główny problem. Wszelka dyskusja o tym czy podatek dochodowy powinien wynosić 19% czy 65% jak niektórzy sugerują jest bez sensu. Podwyżka będzie dotyczyła najbiedniejszych i najbardziej opodatkowanych już osób. Należy przemodelować cały system podatkowy, żeby go uszczelnić i uprościć. Najprostszą metodą jest likwidacja podatków dochodowych, a zastąpić je niskim podatkiem przychodowym. Przed nim żadna firma prowadząca działalność w PL nie ucieknie bo się nie da, a jego prostote zrozumie czwartoklasista, który zaliczył kartkówkę z procentów na 3.
 

Fafelek

Active member
Rejestracja
Sie 21, 2015
Postów
33
Buchów
0
Ty fafelek taki jestes i inteligent ze oponentow od idiotow wyzywasz?

Ja mieszkam w kraju, gdzie sa w ch*j wysokie podatki i prywatna sluzba zdrowia praktycznie nie istnieje, bo panstwowa jest na takim poziomie, ze nie ma takiej potrzeby.
W tej chwili rząd wprowadza w zycie ustawe, ktora gwarantuje darmowego dentyste kazdemu ponizej 23ego roku zycia. I znowu mowi sie o podniesieniu podatkow, i znowu mi to nie przeszkadza choc jak zlicze wszystko do kupy, to zabieraja mi blisko 3/4 przychodow, tak ze skoncz pier***ic te kocopoły.

Tak, uważam się za osobtę inteligetną. Ty z kolei właśnie dowodzisz, że do tego grona z pewnością nie należysz.
Widzę także, że masz mentalności niewolnika - w końcu Państwo lepiej wie jak gospodarować Twoimi pieniędzmi. Najwyraźniej jesteś za głupi i musi nad Tobą stać urzędnik i mówić Ci jak masz życ, co spożywać, w jakiej pozycji ruchać partnerkę (choć biorąc pod uwagę Twoje lewicowe poglądy, nie zdziwiłbym się gdyby był to partner) i na co wydawać zarobioną przez Ciebie kasę.

Ja, w odróżnieniu od Ciebie, wolę zapłacić za dentystę niż zapłacić z podatków na dentystę oraz urzędników, którzy pobiorę te pieniądze ode mnie, a potem ja za mnie wydzadzą, próbując mnie na siłę uszczęśliwić.
Takim jak Ty pluje się w twarz, a wy mówicie, że to deszcz pada. W końcu państwo opiekuńcze tak o Ciebie dba... Za rok zabiorą Ci już nie 75% pensji w podatkach a 85%! W zamian każdy obywatel dostanie dyplom lojalnego niewolnika, smycz i breloczek.
 
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
To ironia, prawda?

Jeśli nie - słyszałeś o czymś takim jak prywatne ubezpieznie zdrowotne? Obecna opieka zdrowotna nie jest darmowa - też na nią płacisz, tylko połowe tej kasy jest rozkradana, idzie na urzędnicze pensje i jest marnotrawiona. Za 160 zł / msc mam 29 specjalistów w wielu placówkach, na ogół wizyta tego samego dnia lub w ciągu 2-3. Do tego masę badań w pakiecie. No i co najważniejsze -nie są to byle jacy lekarze. W NFZ trzeba pół roku czekać do kiepskiego specjalisty, który Cię oleje i jeszcze bardziej Ci to zdrowie rozpie****i źle przepisanymi lekami. Do dobrego poczekasz z rok... Do tego czasu choroba się zintensyfikuje i może być już bardzo ciężka do wyleczenia, o ile w ogóle dożyjesz do tej wizyty.

Wiem o tym z autopsji, bo sam mam spore problemy zdrowtne wywołane przez idiotów lekarzy z NFZ.
Ze zdrowego, młodego człowieka zrobili ze mnie schorowanego gościa. Nawet herbaty pić nie mogę i produkty, które mi wolno spożywać mogę wymienić na palcach obu rąk. Wyjątkiem jest ganja, którą mogę spożywać z umiarem. W efekcie płacę teraz na NFZ, z którego nie korzystam (bo państwo mi nakazuje) + co miesiąc kwoty na leki z Niemiec (bo w Polsce NFZ ich w ogóle nie zarejestrowało), jakich Ty pewnie nawet nie zarabiasz (o ile w ogóle pracujesz). Oszczędny dwa razy traci...

I przez takie osoby jak Ty NFZ upada, zamiast iść do NFZ'u i poczekać ten rok jak każdy obywatel to lecisz jak kot z pęcherzem i musisz jeszcze dopłacać za dodatkowe ubezpieczenie. Nie ma specjalistów w NFZ'cie bo poszli do prywatnych firm i zabierasz dobrym ludziom specjalistów.
 

Fafelek

Active member
Rejestracja
Sie 21, 2015
Postów
33
Buchów
0
Ok, jesteś Trollem :) Nawet lewak nie mógłby być aż tak tępy.

Niemniej jednak nakarmię Cię i odpowiem, żeby Ci mniej kumaci zrozumieli.
NFZ nie ma pieniędzy na lekarzy, bo źle nimi gospodaruje i dużo kosztuje jego utrzymanie jako instytucji urzędniczej.

Dzięki takim osobom jak ja, które płacą i nie korzystają, powinno być więcej wolnych miejsc. Więc jest dokładnie odwrotnie niż mówisz.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
A ty synek popatrz na topowe rozwiniete kraje, popatrz jakie tam sie placi podatki, popatrz ile po ich zaplaceniu ludziom pieniedzy zostaje.
Jestes zwykly pieniacz-cebulak, co nie potrafi napisac zdania bez personalnych pojazdow po oponencie. Polam se kregoslup, przejdz 5 skomplikowanych operacji, polez pol roku w prywatnej klinice, to bedziesz nerke i pluco sprzedawal zeby to pokryc. Zaplacic to se mozesz prywatnie za wizyte jak masz katar albo cie boli ząb i nic ponadto.
 
F

fazogastor

Guest
To Wy jeszcze z fafelkiem rozmawiacie? Ja już go mam w ignorowanych po tym jaki mi burdel w wątku o DTW zaczął robić.... Trollz always gonna troll im telling you.
 

hasiok906

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
116
Buchów
1
A ty synek popatrz na topowe rozwiniete kraje, popatrz jakie tam sie placi podatki, popatrz ile po ich zaplaceniu ludziom pieniedzy zostaje.

No to jedziesz z koksem. Oblicz mi efektywna stawkę podatkowa dla pensji powiedzmy 60 tys zł rocznie dla
1. Polski
2. UK
3. Niemcy
4. Szwecja
5. Wybierz sobie jakikolwiek inny rozwinięty kraj.

Jesteś w stanie to zrobić, czy będziesz pieprzył, że w innych krajach się płaci więcej i od tego jest im lepiej?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Statystyki przejrzyj, stawki są ustalone, co ja mam obliczać?
 

Święty1

Well-known member
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
61
Buchów
0
Jest i druga strona medalu wysokich podatków brak wzrostu gospodarki , a jeśli chodzi o Szwedów to oni obniżyli właśnie podatki i nastąpił momentalny wzrost okazał sie ze jak się uwolni gospodarkę z obciązen fiskalnych ona rusza w górę , bo ludzie mniej płacą i wiecej zostaje w kieszeni i biznes staje sie dochodowy , to jest dziwne w sumie bo wszyscy w europie zwiekaszją podatki a szwedzi obnizają i maja wzrost PKB a reszta spadek PKB , paradoks w ch*j , o Polsce nie wspomnę z przyczyn oczywistych :freak2: .
 
F

fazogastor

Guest
Jest coś takiego jak optymalna strategia gospodarcza - zbyt wysokie podatki mogą zabić gopodarkę szybko, a zbyt niskie będą do tego prowadzić w dłuższej perspektywie i powodować dodatkowo różne nierówności społeczne prowadzące generalnie do obniżenia poziomu kraju.

To wszystko jest bardzo sokomplikowane i trudno np. ustalić jakie te wszystkie podatki i inne rzeczy mają mieć wysokość i zasady aby w danym momencie rozwój był optymalny.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1

Święty1

Well-known member
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
61
Buchów
0
Kiedyś obniżyli chyba w 2012 nie pamietam , chodziło tylko o problem wielkości podatków w stosunku do rozwoju gospodarczego jak pisał fazogaster , a teraz co tam wyrabiają to nie mam pojecia , chodziło o fiskus kontra gospodarka ;).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół