nasiona marihuany

Ruch Kukiza vs Zjednoczona Lewica vs Korwin

Wyszukiwarka Forumowa:

Który komitet poprzesz w najbliższych wyborach parlamentarnych 25 października 2015?

  • Ruch Kukiza

    Głosów: 12 20.3%
  • Zjednoczona Lewica

    Głosów: 5 8.5%
  • KORWiN

    Głosów: 36 61.0%
  • Inna partia niepopierająca liberalizacji przepisów

    Głosów: 6 10.2%

  • Łącznie głosujących
    59

mlodywilk1

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2015
Postów
148
Buchów
0
Bez urazy pany ale trza mieć grubo w berecie nawalone żeby podczas wyboru sugerowac się tym która partia jest za legalizacją . . .


Ps. A Palikmiotowi tak zależy na legalizacji zioła jak PO na obniżeniu podatków . . . :D

U mnie marihuana i dostęp lub legal do niej był jednym z głównych powodów do emigracji, oczywiście po zarobkach. Akurat tak się złożyło że większość czasu przebywam tam gdzie mj jest legalna i dobrze mi z tym. A w Polsce szkoda gadać...Ja jestem przeciwnego zdania i uważam, że grubo nawalone mają ci co często jarają i się tym nie kierują. No chyba, że ktoś lubi siedzieć w pierdlu itp.
 

Azazel

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2014
Postów
767
Buchów
3
Ludzie a wy nie rozumiecie że im wyższe podatki tym mniej zapłacicie za leczenie itp? Teraz nie wiem czy też czasem więcej nie zarobicie jak będą większe podatki... Chyba że chcecie żeby podatku nie było i za każdą pierdułkę u lekarza płacić sporo... Np za gips 2/3k jak nie więcej.. A co jak przyjdzie dłuższy pobyt w szpitalu? Chcielibyście płacić jakąś kosmiczną kwotę z sześcioma zerami? Bo ja nie.. Także w sumie te wysokie podatki nie są takie złe jak się okazuje, poważnie.. Nie powiem że w Pl przydałoby się stare świnie od koryta odciągnąć ale to nie możliwe... Nie ma takie partii co by taką rewolucję zrobiła...
 
F

fazogastor

Guest
Azazel - taki jest generalnie model w USA, tam za 1 dzień w szpitalu po prostym złamaniu często krzyczą np. $10000 jak ktoś nie ma ubezpieczenia.

Jak się ma ubezpieczenie to też nie jest różowo - bo pokrywa tylko do określonej kwoty, a w umowie jest tyle haczyków, że jak koszt jest duży, to ubezpieczalni bardzie opłaca się nie zapłacić i uruchomić swoich prawników którzy obronią sprawę w sądzie.

Co więcej, w krajach gdzie jest publiczna służba zdrowia, jest ona niejako naturalną konkurencją do prywatnego leczenia, więc lekarze prywatni nie mogą zbytnio przesadzać z cenami.

W USA nie ma czegoś takiego, nie ma limitów, więc kwoty są czasem masakrujące.

Może mi ktoś nie uwierzyć ale był przypadek na florydzie, że za przyjazd pogotowia zażyczyli sobie... sto tysięcy baksów, pomimo tego, że po dojechaniu na miejsce osoba już nie żyła.

Jeden Polak z Chicago opowiadał, że uratowali mu wcześniaka za co szpitalowi jest wdzięczny, ale nie za rachunek który opiewał, uwaga, na dwa miliony dolarów :D

Gdzie jak gdzie ale w USA nie warto chorować - bardzo popularne są tam strony jak się samemu leczyć, ludzie nastawiają sobie złamanie, leczą nawet sami skomplikowane przypadki, to jest rzeźnia.

Ten post dedykuje wszystkim Korwinistom - oto do czego prowadzi całkowicie wolny rynek.

Chociaż, żeby być sprawiedliwym - nie wiem czy ten rynek jest tak do końca wolny. Lekarze żyją tam jak pączki w maśle i ponoć dbają aby ich nie było za dużo, nie wiem w jaki sposób się to dokładnie odbywa, swoją rolę na pewno mają też korporacje które dbają, żeby leki i materiały medyczne były bardzo drogie...
 

shaqens

Well-known member
Rejestracja
Lip 26, 2015
Postów
92
Buchów
1
U mnie marihuana i dostęp lub legal do niej był jednym z głównych powodów do emigracji, oczywiście po zarobkach. Akurat tak się złożyło że większość czasu przebywam tam gdzie mj jest legalna i dobrze mi z tym. A w Polsce szkoda gadać...Ja jestem przeciwnego zdania i uważam, że grubo nawalone mają ci co często jarają i się tym nie kierują. No chyba, że ktoś lubi siedzieć w pierdlu itp.


Dziwne podejście gościu... To, że pale nie znaczy, że się stąd muszę wyprowadzać.. Tak się złożyło, fajnie, ale gdyby się tak nie złożyło szukałbyś pracy w nl bo lubisz palic? To byśmy teraz emigrowali jak syryjczycy wszyscy stąd jak jeden

---------- Post Zaktualizowany 18:06 ---------- Data pierwszego postu 18:05 ----------

Bez urazy pany ale trza mieć grubo w berecie nawalone żeby podczas wyboru sugerowac się tym która partia jest za legalizacją . . .


Ps. A Palikmiotowi tak zależy na legalizacji zioła jak PO na obniżeniu podatków . . . :D




Święta prawda...
 

mlodywilk1

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2015
Postów
148
Buchów
0
Dziwne podejście gościu... To, że pale nie znaczy, że się stąd muszę wyprowadzać.. Tak się złożyło, fajnie, ale gdyby się tak nie złożyło szukałbyś pracy w nl bo lubisz palic? To byśmy teraz emigrowali jak syryjczycy wszyscy stąd jak jeden

---------- Post Zaktualizowany 18:06 ---------- Data pierwszego postu 18:05 ----------

Tak jaranie i jego legal jest jednym z głównych powodów dla których nie mieszkam w Polsce, oczywiście poza tymi zarobkowymi. Bo skoro w Polsce po studiach zarabia się dwa-trzy razy mniej niż robotnik na zachodzie to nie ma to dla mnie większego sensu. Zresztą polska jest dla mnie obmierzłym krajem - brzydkim i nacechowany katolicyzmem i jednak w takim kraju wolę nie spędzać zbyt wielkiej ilości czasu.
 

shaqens

Well-known member
Rejestracja
Lip 26, 2015
Postów
92
Buchów
1
Tak jaranie i jego legal jest jednym z głównych powodów dla których nie mieszkam w Polsce, oczywiście poza tymi zarobkowymi. Bo skoro w Polsce po studiach zarabia się dwa-trzy razy mniej niż robotnik na zachodzie to nie ma to dla mnie większego sensu. Zresztą polska jest dla mnie obmierzłym krajem - brzydkim i nacechowany katolicyzmem i jednak w takim kraju wolę nie spędzać zbyt wielkiej ilości czasu.

teraz użyłeś więcej argumentów :), wtedy zabrzmiało to jakby baka była dla ciebie głównym wyznacznikiem, ludzie, no proszę nie dajmy się zwariować.. Ok zgadzam się jest trochę gorzej w pl, ale też życie jest tańsze i nie wmówisz mi, że nie - spytaj tego robotnika z zachodu za kilka razy więcej :) Twoi dziadkowie, którzy walczyli za Twoja wolność nie chcieliby tego usłyszeć, ja mimo wszystkich tych wad, które też potępiam i neguje jednak kocham swój kraj i nie zamieniłbym go na inny ze względu na dostępność maryi (nie mówie ze nie pod innym argumentem).. każdy ma wybór co nie znaczy, że muszę się z tym zgadzać! pozdro
 

mlodywilk1

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2015
Postów
148
Buchów
0
W Polsce jest nie "trochę" gorzej tylko masakrycznie dużo gorzej i drożej. Ceny chemii,kosmetyków,samochodów,wakacji są wyższe niż np. w Niemczech. Siła nabywcza również to pokazuje. Dla porównania podam ceny fajek w Polsce a Niemczech chociaż nie palę. w Polsce ca 13 zł w Niemczech 20 zł. Pensja minimalna niemca 1500€ pensja minimalna polaka 400€. Do tego roz***ana służba zdrowia, tracąca na wartości waluta i niekończąca się wojna polsko-polska. Wiem, że za bardzo nie ma co porównywać Polski do Niemiec ale można spokojnie porównać Polskę do Czech a tam znacznie tańsze ceny nieruchomości, komunikacji miejskiej, opłat komunalnych, znacznie lepszy stan służby zdrowia no i z dragami niebo.. Polska na tle naszych zachodnich czy Czeskich sąsiadów jest naprawde piekielnym krajem.
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Merytorycznie ten temat leży i kwiczy. Jak rozmowa ślepych o kolorach.

Jeżeli myślicie o polityce w kategoriach partyjnych to lepiej dajcie sobie spokój, ołrajt?
 

shaqens

Well-known member
Rejestracja
Lip 26, 2015
Postów
92
Buchów
1
ja tam o partiach słowa nie powiedziałem, patriotycznie podszedłem do tematu:salut: a jeszcze słowo o partiach, ankieta nie ma sensu fakt, żadna partia nie da Wam tego na co liczycie a już na pewno nie legalizacji, ba! nawet depenalizacji<lol2> tu potrzebne są głębsze zmiany, na które obecnie nie ma szans i nie ma się co łudzić.. mlodywilk1 - ale zawsze jesteś polaczek za granicą a nie u siebie, lecz szczerze życzę powodzenia.. każdy ma swoje zdanie - ja tam zostaję, jakoś na pracę nie śmiem złego słowa powiedzieć, żyje się jak wszędzie... jedynie z tą baką to lipa, ale człowiek potrafi się do wszystkiego przystosować ;)
 

Fafelek

Active member
Rejestracja
Sie 21, 2015
Postów
33
Buchów
0
@Azazel

Ludzie a wy nie rozumiecie że im wyższe podatki tym mniej zapłacicie za leczenie itp? Teraz nie wiem czy też czasem więcej nie zarobicie jak będą większe podatki... Chyba że chcecie żeby podatku nie było i za każdą pierdułkę u lekarza płacić sporo... Np za gips 2/3k jak nie więcej.. A co jak przyjdzie dłuższy pobyt w szpitalu? Chcielibyście płacić jakąś kosmiczną kwotę z sześcioma zerami? Bo ja nie.. Także w sumie te wysokie podatki nie są takie złe jak się okazuje, poważnie.. Nie powiem że w Pl przydałoby się stare świnie od koryta odciągnąć ale to nie możliwe... Nie ma takie partii co by taką rewolucję zrobiła...

Palenie nie wpływa dodatnio na inteligencję (niestety), ale żeby pier***ić takie rzeczy, to trzeba być albo trollem, albo genetyczną amebą intelektualną. A słyszałeś o czymś takim jak prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Chyba nigdy nie chorowałeś. Ja korzystam tylko z prywatnej opieki, bo nie mam czas czekać rok na wizytę u specjalisty i 8 lat na opercję.

Najlepiej oddawaj 100% swoich dochodów (po poziomie merytorycznym wypowiedzi stwierdzam, że to pewnie jakieś ochłapy) i ciesz się, że wszystkio masz "za darmo". W ogóle najlepiej powrócmy do komunizmu - przecież wtedy było tak dobrze!

Przeczytaj o czymś takim jak krzywa Laffera. Powyżej pewnego pułapu opodatkowania, wpływy do budżetu paradoksalnie spadają.
Jesteś także idiotą jeśli myślisz, że nie stać Cię na utrzymanie szpitali i lekarzy, skoro teraz trzeba z podatków utrzymyać szpitale, lekarzy, nfz i dziesiątki tysięcy zarządzających tym urzędników. A jaki jest stan naszej służby zdrowia, wszyscy chyba wiemy (z wyjątkiem Ciebie).

Za taką debilną wypowiedź powinno Ci się odebrać prawa wyborcze i nakazać zwrócić państwu pieniądze wydane na Twoją edukację, bo w Twoim przypadku okazało się to tak zbędne jak kierunkowskaz w BMW czy alarm w Multipli. Nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy pomyślę, że masz tyle samo praw wyborczych co ja, ale intelektualnie zatrzymałeś się gdzieś w okolicy oglądania muminków na dobranoc.

Płacisz podatki (w sumie aż 69% dla średniej krajowej) z czego część jest źle gospodarowana, część idzie na pokrycie pensji 600 000 urzędasów, część jest rozkradana, Ty dostajesz w zamian ochłapy w postaci opieki zdrowotnej, która przecież jest "za darmo" na poziomie służby zdrowia w Kambodży i jeszcze Ci mało i jeszcze chcesz płacić więcej.

Najbardziej obciążające podatki to oskładkowanie pracy - jak np. ZUS i podatek dochodowy. Dają bardzo po kieszeni, w zamian chu*a dostaniemy na starość, a koszty ich ściągania i egzekwowania przez aparat skarbowy są bardzo wysokie.

Nie ma to jak twierdzić, że podatki trzeba podnieść, bo Państwo lepiej gospodaruje naszymi pieniędzmi, niż my sami. Szczytem debilizmu jest mówienie czegoś takiego w Polsce, gdzie każdy widzi jak rząd przepie****a naszą kasę na lewo i prawo, a na elementarne potrzeby zawsze brakuje.
Jeden z tysięcy przykładów - w Warszawie wybudowaną najdroższą drogę w Europie. Pomimo nieskomplikowanej topografii terenu (obszar płaski, nizinny) i przeciętnego stopnia jakości, jej koszt to bagatela 2mld zł za 10 km - czyli 200 mln / km. Ale co tam, podatnik zapłaci. Zwiększmy jeszcze podatki, to zapłacimy po 500 zł za kostkę mydła w urzędzie czy zakupimy kolejne 1600 nowych limuzyn dla urzędników ZUS.
 
Ostatnia edycja:
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
@Azazel



Palenie nie wpływa dodatnio na inteligencję (niestety), ale żeby pier***ić takie rzeczy, to trzeba być albo trollem, albo genetyczną amebą intelektualną. A słyszałeś o czymś takim jak prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Chyba nigdy nie chorowałeś. Ja korzystam tylko z prywatnej opieki, bo nie mam czas czekać rok na wizytę u specjalisty i 8 lat na opercję.

Najlepiej oddawaj 100% swoich dochodów (po poziomie merytorycznym wypowiedzi stwierdzam, że to pewnie jakieś ochłapy) i ciesz się, że wszystkio masz "za darmo". W ogóle najlepiej powrócmy do komunizmu - przecież wtedy było tak dobrze!

Przeczytaj o czymś takim jak krzywa Laffera. Powyżej pewnego pułapu opodatkowania, wpływy do budżetu paradoksalnie spadają.
Jesteś także idiotą jeśli myślisz, że nie stać Cię na utrzymanie szpitali i lekarzy, skoro teraz trzeba z podatków utrzymyać szpitale, lekarzy, nfz i dziesiątki tysięcy zarządzających tym urzędników. A jaki jest stan naszej służby zdrowia, wszyscy chyba wiemy (z wyjątkiem Ciebie).

Za taką debilną wypowiedź powinno Ci się odebrać prawa wyborcze i nakazać zwrócić państwu pieniądze wydane na Twoją edukację, bo w Twoim przypadku okazało się to tak zbędne jak kierunkowskaz w BMW czy alarm w Multipli. Nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy pomyślę, że masz tyle samo praw wyborczych co ja, ale intelektualnie zatrzymałeś się gdzieś w okolicy oglądania muminków na dobranoc.

Płacisz podatki (w sumie aż 69% dla średniej krajowej) z czego część jest źle gospodarowana, część idzie na pokrycie pensji 600 000 urzędasów, część jest rozkradana, Ty dostajesz w zamian ochłapy w postaci opieki zdrowotnej, która przecież jest "za darmo" na poziomie służby zdrowia w Kambodży i jeszcze Ci mało i jeszcze chcesz płacić więcej.

Najbardziej obciążające podatki to oskładkowanie pracy - jak np. ZUS i podatek dochodowy. Dają bardzo po kieszeni, w zamian chu*a dostaniemy na starość, a koszty ich ściągania i egzekwowania przez aparat skarbowy są bardzo wysokie.

Nie ma to jak twierdzić, że podatki trzeba podnieść, bo Państwo lepiej gospodaruje naszymi pieniędzmi, niż my sami. Szczytem debilizmu jest mówienie czegoś takiego w Polsce, gdzie każdy widzi jak rząd przepie****a naszą kasę na lewo i prawo, a na elementarne potrzeby zawsze brakuje.
Jeden z tysięcy przykładów - w Warszawie wybudowaną najdroższą drogę w Europie. Pomimo nieskomplikowanej topografii terenu (obszar płaski, nizinny) i przeciętnego stopnia jakości, jej koszt to bagatela 2mld zł za 10 km - czyli 200 mln / km. Ale co tam, podatnik zapłaci. Zwiększmy jeszcze podatki, to zapłacimy po 500 zł za kostkę mydła w urzędzie czy zakupimy kolejne 1600 nowych limuzyn dla urzędników ZUS.

A co, może chciałbyś iść do szpitala i od razu mieć specjalistę/operację? Każdy porządny obywatel idzie do NFZ'u bo zdrowie i tak nie ucieknie. W prywatnym szpitalu za tydzień pobytu byś pewnie musiał sprzedać swoje mieszkanie, a tak to NFZ pokrywa, jeszcze mało? Ja jestem za podniesieniem podatku tak do 65%, wodę masz? jedzenie masz? czego więcej potrzeba? A tak to na socjal pójdzie żeby biedniejszym pomagać, trzeba się troszczyć o bliźnich. Niech 10% podatków idzie na Kościół żeby księża też żyli w godnych warunkach.
 
B

bonger

Guest
normal_743e5a52f7b9.jpg
[/url]

Pragnę zauważyć, że ankieta jest źle skonstruowana. Z góry wyklucza jedną z najlepszych opcji. Brakuje - Grzegorz Braun "Szczęść Boże"
 

hasiok906

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
116
Buchów
1
Pragnę zauważyć, że ankieta jest źle skonstruowana. Z góry wyklucza jedną z najlepszych opcji. Brakuje - Grzegorz Braun "Szczęść Boże"

Masz rację. Sam zbieram podpisy m.in. na "Szczęść Boże" Brauna, a takie "fopa" popełniłem :) Da się jakoś zaktualizować ankietę? Braun jest za legalizacją itd. Natomiast obraca się wśród katolików i jego elektorat jest generalnie wierzący. Ciekawy jestem jakby się zachował w sytuacji możliwej legalizacji. Czy by legalizował zgodnie z własnym sumieniem, czy by wolał realizować wolę ludzi, którzy go wybrali, czyli "War on drugs".
 
B

bonger

Guest
Masz rację. Sam zbieram podpisy m.in. na "Szczęść Boże" Brauna, a takie "fopa" popełniłem :) Da się jakoś zaktualizować ankietę? Braun jest za legalizacją itd. Natomiast obraca się wśród katolików i jego elektorat jest generalnie wierzący. Ciekawy jestem jakby się zachował w sytuacji możliwej legalizacji. Czy by legalizował zgodnie z własnym sumieniem, czy by wolał realizować wolę ludzi, którzy go wybrali, czyli "War on drugs".

Wydaje mi się, że jego elektorat jest mocno wolnościowy, więc legalizowałby/depenalizowałby zgodnie z własnym sumieniem oraz wolą ludzi.
 

uwaga sarny

Well-known member
Rejestracja
Cze 15, 2014
Postów
470
Buchów
0
A co, może chciałbyś iść do szpitala i od razu mieć specjalistę/operację? Każdy porządny obywatel idzie do NFZ'u bo zdrowie i tak nie ucieknie. W prywatnym szpitalu za tydzień pobytu byś pewnie musiał sprzedać swoje mieszkanie, a tak to NFZ pokrywa, jeszcze mało? Ja jestem za podniesieniem podatku tak do 65%, wodę masz? jedzenie masz? czego więcej potrzeba? A tak to na socjal pójdzie żeby biedniejszym pomagać, trzeba się troszczyć o bliźnich. Niech 10% podatków idzie na Kościół żeby księża też żyli w godnych warunkach.

chyba nie dostrzegasz, ze jestes okradany przez panstwo i w podatkach jawnych (gdzie odrazu zapierdzielaja Ci kase patrz podatek dochodowy) i w podatkach ukrytych (gdzie nie widzisz jak Ci hajs podpie****aja bo np placisz za artykol juz opodatkowany i tutaj przykladem jest VAT) dla przecietnego polaka suma tych podatkow to jakies 70% tego co zarobi. a Ty biedny myslisz, ze mozna byloby podniesc podatki do 65%... toz to trzeba byloby zmniejszac opodatkowanie by przecietny obywatel odprowadzal 65% zamiast jak teraz 70...

Polska dziala jak jedna wielka firma. faktem jest, ze nasz kraj zadluza sie. co oznacza, ze rzadzacy wydaja wiecej kasy niz sa w stanie pozyskac z podatkow (tych 70% co zapie****aja i Tobie jezeli pracujesz, wiec defacto jestes dla nich pracodawca). zauwazmy, ze kazda firma broniac sie przed bankructwem robi ciecia w kadrach i to normalne dzialanie firmy majace na celu oszczedzic hajs ktory wydaje sie, by oplacic gosci nie przynoszacych profitow. w polsce z roku na rok przybywa urzedasow, jak kolega wyzej napisal jest ich juz 600k, a przeciez wchodza systemy informatyczne, komputeryzacja itd maja wiec latwiejsza robote niz pare i parenascie lat temu, mamy dodatkowo ujemny przyrost naturalny... i to jest przyklad jeden z miliona jak kapitalnie rzadzacy gospodaruja Twoimi pieniedzmi...


biednemu polaczkowi wydaje sie, ze slozba zdrowia jest za darmo... a sluzbe zdrowia oplaca kazdy kto pracuje. kazdy jeden zapie****ajacy obywatel placi. w interesie panstwa powinien byc szybki powrot do zdrowia podatnika... w interesie panstwa powinny byc darmowe leki ktore produkowane bylyby w polskich fabrykach zwolnionych z przestrzegania praw patentowych i z podatkow (lek powinein byc ogolnodostepny i za darmo. to jest w interesie panstwa by koles zamiast w luzku lezec szedl do roboty i odprowadzal podatki).


bojac sie, ze zaraz calkowicie odejde od pierwotnego tematu to moim zdaniem legalizacja bylaby mozliwa nawet teraz. ale nie ma co liczyc na politykow tylko na siebie. trzeba byloby zmienic myslenie i pokazac swoja prawdziwa sile.

co by sie stalo, gdyby kazdy posiadajacy sztuke, dwie w tym momencie wszedl do najblizszego komisariatu i powiedzial "przyznaje sie, ze sadze, pale, i chce do pierdla bo taki ze mnie zly gosc"... sadze, ze wladza miala by nielada problem.
liczac, ze co 10 w polszy raz na czas sobie zapali a co 10 z nich wybral by sie na taka akcje to 400000 ludzi nagle mialo by isc do pierdla bo takie jest prawo.

dodajmy do tego zapie**** jaki by miala psiarnia i prokuratura+sady... nagle 400.000 spraw... 400k ludzi to juz spore miasto w polsce. co lepsze pkb na leb na szyje w najblizszym czasie bo przeciez ludzie pracujacy. musieli by zmienic prawo i dodatkowo ulaskawic wszystkich by nie bylo krachu prze***anego. a to tylko jedna dziesiata palaczy.

co ciekawe podczas takiej akcji kablowanie dodatkowo polepszylo by skutecznosc. kablowanie na wszystkich ktorych sie zna i wie, ze kiedykolwiek palili MJ. rozpie**** na maxa, no ale to trzeba byloby wszystkich w polsce do tego przekonac a to juz inna sprawa.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół