nasiona marihuany

Częste podlewanie kokosu (DTW): jak to poprawnie robić?

  • Autor wątku fazogastor
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
S

Sławuś z council estate.

Guest
Raz dziennie starczy. W połowie kwitnienia trzeba podlewać codziennie bo piją tyle że doniczki się robią za lekkie i przewracają się pod ciężarem roślin. Wtedy kluczowe jest żeby szybko dostarczyć wody z minerałami i zabrać ze strefy korzeniowej to czego rośliny nie potrzebowały i co może sie tam skumulować powodując zasolenie. Oczywiście napowietrzanie pożywki jest bardzo ważne.
 
F

fazogastor

Guest
Ciężko być kulturalnym, jeśli ktoś snuje teorie i twardo stoi przy swoim, pomimo braku jakichkolwiek logicznych i naukowych argumentów na poparcie tezy.

..a ty masz jakiekolwiek logiczne i naukowe argumenty? Bo jak narazie nie zaprezentowałeś żadnego, nic, tak samo jak nic nie pokazałeś jeżeli chodzi o fotorelacje, a robisz z siebie tutaj jakiegoś guru - z 19 postami i dołączeniem do forum 2 tygodnie temu.

Robisz po prostu burdel w tym wątku, Twoje wypowiedzi powinny być wykasowane skoro nic nie wnoszą do tematu - skoro jesteś przeciwnikiem DTW to się nie wypowiadaj w temacie jak je prawidłowo przeprowadzić.

Zrób sobie osobny wątek np. "Kokos DTW - dlaczego to jest złe", i tam sobie pisz i udowadniaj swoje teorie przeciwko DTW - tutaj dyskutujemy o tym jak to dobrze zrobić, a nie o tym, dlaczego tego nie robić.
 
Ostatnia edycja:
F

fazogastor

Guest
Jeszcze odnośnie moich problemów teraz z koko - to nie tylko za dużo wody (to jest najmniejszy problem), bo to kokos dobrze znosi i uprawiający w DTW udowaniają, że ciągła duża wilgoć w coco to nie problem.

Przesadziłem z CalMag i mam nadmiar wapnia w podłożu, przez to rośliny wolno rosną. O co dokładnie chodzi i jak z tego wyjść opiszę w swojej fotorelacji koko, bo to trochę inny temat niż DTW, a informacji jest sporo, parę godzin o tym czytałem.
 
F

fazogastor

Guest
No właśnie tą samą stronę chciałem wkleić wcześniej, ale nie byłem pewien czy można linkować do konkurencyjnych forów.

Mam tylko w związku z tym pytanie: czy faktycznie ten drenaż na dole jest dobry / konieczny w DTW w kokosie?

Bo są różne sprzeczne informacje, czytałem, że do ziemi to nie jest polecane.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Nie ma sensu sypać keramzytu czy kulek na dno doniczki. Tylko się przez to zmniejsza pojemność podłoża i podnosi sie poziom wody która się nie zdrenuje tylko będzie po podlewaniu zalegać w dolnej warstwie medium tak samo jakby nie było drenażu.
 

bazastral

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2012
Postów
150
Buchów
0
Jakim cudem keramzyt zmniejsza pojemność podłoża skoro keramzyt za***iscie sluzy jako podłoze korzenie cisna az miło
ostatnio myslalem o zakupie wilmy i teraz patrzac na twoj post to niewidze sensu kupowac do wilmy 11l donic skoro zasypie je keramzytem to nie bede mial zadnego podłoza <peace>
 
F

fazogastor

Guest
Bazastral, ale wilma to już jest hydro (aero?) a nie kokos, gdzie jest normalne podlewanie i nie ma żadnego napowietrzania.

Owszem, korzenie oplotą ten drenaż ale co z tego, jak niewiele będą w tym miejscu pobierać jedzenia - bo jeżeli nie usuniesz nadmiaru wody to będzie zalane i korzenie będą gnić, a jak usuniesz nadmiar wody, to nic tam nie będzie żadnego jedzenia - wtedy jedyne co będą pobierać to ewentualnie tlen.

Spróbuj sobie napełnić donicę samym keramzytem albo perlitem i w tym uprawiać przez normalne podlewanie. Musiałbyś chyba podstawić to pod kran, żeby cały czas woda to przelewała.
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Spróbuj sobie napełnić donicę samym keramzytem albo perlitem i w tym uprawiać przez normalne podlewanie. Musiałbyś chyba podstawić to pod kran, żeby cały czas woda to przelewała.
Oj tam oj tam, dasz odpływ 5cm nad dnem to i w czystym perlicie giganty porosną.
 

skandal

Active member
Rejestracja
Paź 31, 2012
Postów
42
Buchów
0
To , ja jeszcze wtrace swoje "trzy grosze". Uzywam coco i systemu wilma.
Podlewam na poczatku 2 razy dziennie po 15 minut , w polowie zycia plantow 3 razy po 15.
Postepujace w ten sposob nigdy , nie mialem zadnych niedoborow.
Nic tez nie gnije , uwazam ze jak dla coco jest to najlepszy sposob podlewania.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Na poczatku witam wszystkich rolnikow pasjonatow iz jest to moj pierwszy post, oczywscie zagladam od dluzszego czasu i wiele pomocy uzyskalem podczas wlasnych opraw. Dodam swoje dwa "grosze" jesli chodzi o podlewanie w/w koko ,moze sie przyda.. sam uzywam go od pierwszego grow i troche sie na nim nauczylem i obecna uprawe podlewam tylko zraszaczem ( taki z reczna pompka ) i zauwazylem znacznie lepsza obsorcje wody . Poprzednio mialem ten sam problem i zbyt wiele wody przelewalo mi sie przez kokosa do podstawek przy normalnym podlewaniu, teraz o niebo lepiej wiec polecam. Dodam iz obecnie mam koko+keramzyt+perlit a wiec drenaz jest w porzadku..
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół