nasiona marihuany

[LED 48x3w][0.36m][Coco][12/1] 2 x Power Flower, 1 x Shining Silver Haze

Wyszukiwarka Forumowa:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Tak szczerze to ciężko coś stwierdzić w tym przypadku.
Dla mnie podstawą jest właśnie precyzyjne określenie ilości kationów bazowych i utrzymywanie ich w proporcji możliwie zbliżonej do optimum, w takim wypadku żadnych niedoborów ani przenawożenia nie będzie, test ph też można sobie darować.
Ty natomiast postępujesz niezupełnie zgodnie z tą metodą, niby czerpiesz z niej coś, ale nawet nie wiesz ile jakich kationów masz w glebie i ciągle bazujesz na standardowych testach ph i nawozach rozpuszczalnych w wodzie.
Poziom kationów Ca: Mg powinien wynosić około 6:1, przy stosunku dajmy na to 3:1 nie jest to jeszcze tak drastyczny przypadek żeby rośliny wyglądały na przenawożone (miały ciemnozielone liście itp), jednak mogą wystąpić inne przykre następstwa typu spowolniony rozwój. Sugerując się tym, że calmag ma tylko dwa razy więcej wapnia niż magnezu - opcja z nadmiarem magnezu jest prawdopodobna.
 
F

fazogastor

Guest
Możesz powiedzieć w jaki sposób można zmierzyć ten stosunek kationów bazowych Ca do Mg?

Są jakieś testy/mierniki do kupienia?
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
ile razy sadziles pod ledami ? ile razy w takim samym zestaweniu nawozow ?
 
F

fazogastor

Guest
Uho - moja poprzednia uprawa była pod tym LEDem w ziemi Biobizz Lightmix, te same nawozy (Flora Trio) tylko bez calmaga.

Rośliny były bardzo wysokie, i ogólnie wynik/plon dobry, tutaj fotorelacja z tego:

https://www.forum.haszysz.com/showt...PS-150W-king-kong-af-ww-power-plant-foto-12-1

Więc LED nie jest problemem, to jest dobry panel - co nie tylko ja potwierdzam, na zagranicznych forch można zobaczyć fotorelacje z jego udziałem.

Coś jest nie tak z nawożeniem - przegiąłem z tym calmagiem bo go lałem do każdego podlania w wegu, mimo że nie używam wody R/O tylko kranówki która ma EC ~ 0.2 i PH 7 ~ 7.5


EDIT:

jeszcze jest opcja taka że dostałem "ciężki" fenotyp indica, bo w sumie liście wyglądają typowo indyjkowo, chociaż to byłby pech przy 2 odmianach gdzie jedna to 88% sativa (Power Flower) a druga to 75% sativa (SSH).
 
Ostatnia edycja:

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
ja nawet nie pomyslalem ze panel jest zly a raczej inne warunki innaczej trzeba podac nawozy inne medium itd, i moze byc roznica trzymania panelu w hydro jak i w ziemi, skoro w kokosie czyli prawie hydro ma roslina rosnac szybciej i dac wiekszy plon , to podnioslbym panel zeby jej nie ograniczac, jak dla mnie roslina chce isc w gore ale nie moze widac odleglosci miedzi internodami sa malukie gesta jest jak zywoplot jak dla mnie podnioslby panele wyzej , w koko roslina szybciej konsumuje jedzene , a tym mag cal bym sie nie przejmowal bo roslina nie ma nadmiaru zadnego z tego co widac i zmiejszylbm dawki nawozow ktorego ec wyplywa wieksze niz jest wlewane
 
F

fazogastor

Guest
Teraz panel jest jakieś 20cm nad roślinami.

Trzymam tak nisko bo wiadomo, generalnie czy niżej tym lepiej bo więcej światła dostają, a ten panel jest fajny bo w ogóle nie jara rośliny - w poprzedniej uprawie kwiat dosłownie dotykał diod i wszystko było cacy.

Natomiast w poprzedniej uprawie na początku jak dałem panel 50-60cm nad siewką - to w ogóle nie chciała rosnąć, dopiero jak obniżyłem do 20 cm.

Dzięki jednak za podpowiedź.... podwyższę do jakieś 28-30 cm nad rosliny i zobaczymy... gadam też z ludźmi na icmagu i piszą mi że rośliny wyglądają zdrowo a liście wskazują na to, że jest to fenotyp indica.

Wieć plan taki:

- panel wyżej
- 30-50% dawki nawozów wg. ulotki, nie leje już calmaga
- podlewam raz dziennie, tak żeby 10-20% wypływu było

Zobaczymy za jakiś tydzień, co to da, dzięki za pomoc koledzy.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
no ja na vegu panele to trzymam pol metra minimum zeby sie ladnie krzaczyly i rosly w gore ,, na flo to wlasnie zalezy od z panelu z jakiej wysokosci oswietla dana powierzchnie , wiec np helenka z 45 cm, no chyba ze mam dodatkowe oswietllenie to 25 cm, stb pnele to na flo z 15-20cm , plantphotonic tez zaleznie od wielkosci boxa ale ja trzymalem na 1,44m2 jakies 30 cm nad szczytami ale nie doswietlal dobrze boxa o tej wielkosci wiec polecam na 1m2 panel o mocy 280 watt i wtedy tak samo z 25 cm nad szczytami
 
F

fazogastor

Guest
Mam drugi box 1m2 i tam mam panel tej samej firmy 192x3w, czyli pobór prądu prawie 400W, myślę, że starczy.

Miałem z tego drugiego boksa robić fotorelacje (tam mam Original Amnesia od dinafem w lightmixie w airpotach) ale chyba zabraknie czasu z tym kokosem mam dość pracy codziennie. Natomiast czuje, że 1 albo nawet dwie rośliny zostaną przeniesione do dużego boksa bo w tym coraz mniej miejsca.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
polecam do nawadniania kokosu blumat ludzie maja za***iste efekty w tym ta metoda
 
F

fazogastor

Guest
Blumat to jakiś system pasywnego podlewania?

Jeżeli bym robił pasywne podlewanie to raczej zbiornik z pożywką, powyżej tego normalne donice, i od zbiornika z pożywką do donic idą grube knoty przez które rośliny wysysają wodę w miarę potrzeb.

Knoty muszą być z tworzywa sztucznego, tak żeby nie gniły i nie powodowały chorób.

Natomiast jak teraz czytam o blumacie to zbiornik musi być wyżej bo to podlewanie grawitacyjne - i tutj troche dupa, bo w takim małym boksie lepiej to zrobić ze zbiornikiem poniżej - nie marnuje się żadne miejsce na boki tylko jakieś 10-20 cm na wysokość.

Kolejna sprawa to nie jestem pewien: czy blumat jest całkowicie pasywny czy trzeba go np. 1-2 razy dziennie okręcać i nawadniać? Jeżeli tak to knoty są lepsze bo tam się nic nie robi po za wymianą pożywki.

-----

Dobra miałem trochę czasu i więcej poczytałem o blumacie.

Podoba mi się - dzieki za sugestię uho! Jak tylko znajdę czas to to sobie zainstaluje już w tej uprawie.
 
Ostatnia edycja:
F

fazogastor

Guest
Nawet nie wiesz ile mi to roboty oszczędzi (mam nadzieje) z podlewaniem. Teraz codziennie tracę 1,5 - 2 godziny na oporządzanie tych 2 boksów.

Zbiornik oczywiście zrobie zamykany od góry i ciemy, żeby tam się światło nie dostawało... ale ile w takim zbiorniku można trzymać pożywkę... max 48 godzin? Dłużej?

Gdybym napowietrzał w środku tą pożywkę pompką i kamieniem do akwarium to wtedy mogłoby siedzieć dłużej? Warto w ogóle tak napowietrzać?

Dużo pracy zajmuje mi odmierzanie codziennie dawki nawozów, stabilizowanie PH, pomiary... jakbym tak mógł zrobić pożywkę na tydzień to oszczędziłbym dużo czasu.

I jeszcze pytanko: czy lepiej kupić ten rozmiar MAXI jak podałeś link, czy wystarczy mniejszy/średni rozmiar:

http://blumat.pl/product_info.php/info/p52_Kroplownik-Tropf-Blumat-z-rurk--3mm.html

Daj znać ucho liczę na Ciebie :)
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
zalezy ile litrow ma donica , ale zalecaja maxi od 11 litrow w gore , ja mialem i w 8 i w 18 i sprawuje sie za***iscie , ja napowietrzam wode, zbiornik zrobilem z kosza na smieci 45 l zmykany od gory, do tego na blumat kupujesz sobie taki kranik do montowania w kazdym zbiornikiem

http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-....html/XTCsid/14e274c3b9f39d67e5e287614f0d883f

http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-....html/XTCsid/14e274c3b9f39d67e5e287614f0d883f

http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-....html/XTCsid/14e274c3b9f39d67e5e287614f0d883f

http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-....html/XTCsid/14e274c3b9f39d67e5e287614f0d883f


to jest w ziemi

https://www.opengrow.com/topic/42926-blumat-tropf-maxi-grow/

to jest w coco

https://www.opengrow.com/topic/48877-sensi-jack-herer-coco-blumats/

zapraszam do czytania

tam widac odrazu ze gosc robi mieszanke w zbironiku do coco i jak rosna pieknie podoba mi sie za chu*a gdnie robilbym reczne gdybym mogl miec to auto

pozdro
 
F

fazogastor

Guest
W sumie dawno już zdjęć żadnych nie było, więc aktualizacja.

45 dni od wyjścia z ziemi, 12 dni od przełączenia na 11/13.

Z boksu wyleciał Shining Silver Haze do drugiego większego boksa, zostały tylko dwa Power Flowery.

Coś tam powoli rosną, ale o wiele mniej niż zazwyczaj przy rozciąganiu.




...a tutaj zdjęcie z dużego boksu, w który są dwie rośliny w kokosie, przeniesione z małego boksa - to te dwie zwykłe donice. Ta mniejsza wyszła z ziemi 19 dni temu.

 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Możesz powiedzieć w jaki sposób można zmierzyć ten stosunek kationów bazowych Ca do Mg?

Są jakieś testy/mierniki do kupienia?

Nie wiem czy do kupienia są, ja wysyłam glebę do analizy do najbliższej stacji chemiczno-rolniczej. Oznaczenie kationów wymiennych kosztuje 25 zł, pojemności sorpcyjnej 6 zł, natomiast standardowy test rolniczy na ph, fosfor, potas i magnez rozpuszczalne w wodzie 13 zł. Polecam te 3 analizy, dzięki temu mamy precyzyjną wiedzę na temat podłoża i wiemy ile czego dać żeby nasycić glebę kationami w optymalnej ilości i optymalnych proporcjach.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół