nasiona marihuany

Używanie marihuany w wieku dorastania nie powoduje problemów zdrowotnych w przyszłości

Wyszukiwarka Forumowa:

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
[ prosze o pomoc w temacie
https://www.forum.haszysz.com/showt...de-zamiast-kleju-i-mcpb&p=1426992#post1426992 ]


„To co odkryliśmy było lekko zaskakujące” powiedział główny naukowiec Jordan Bechtold z „University of Pittsburgh Medical Center”. -„Nie było żadnych różnic w fizycznych czy psychicznych problemach zdrowotnych które mierzyliśmy, niezależnie od ilości czy częstotliwości używania w wieku dojrzewania.

Badania rozpoczęto w późnych latach 80-tych śledząc poczynania 14-letnich chłopców z publicznej szkoły w Pittsburgu aby przeanalizować różne zdrowotne i socjalne problemy wynikające z używania marihuany. Przez 12 lat, uczestnicy byli ankietowani co roku ( lub co pół roku). w 2009-2010r, przeprowadzono obserwacje razem z 408 uczestnikami, kiedy mieli 36 lat. Próba badawcza składała się z 54 procentów czarnych, 42 procent białych i 4 procent innych ras. Nie było żadnych różnic w odkryciach ze względu na rasę czy pochodzenie.

Uczestnicy byli podzieleni na cztery grupy bazując na częstotliwości użycia marihuany: mało lub wcale (46%); wcześni użytkownicy (22%); uczestnicy, którzy palili marihuanę tylko w czasie dorastania (11%); i ci, którzy zaczeli używać marihuany trochę później w latach dorastania i kontynuowali używanie narkotyku (21%). Użytkownicy, którzy zaczeli wcześnie używać marihuany zgłaszali większe jej użycie, które gwałtownie wzrosło w wieku dorastania do więcej niż 200 dni w ciągu roku w wieku 22 lat. Ich spożycie marihuany następnie się zmniejszyło wraz z tym jak stawali się starsi.

Naukowcy kontrolowali inne przyczyny, które mogłyby zakłucić odkrycia, wliczając palenie papierosów czy innych nielegalnych narkotyków a także historię ubezpieczenia zdrowotnego uczestników. Ponieważ badania dotyczyły tylko mężczyzn, nie ma żadnych odkryć czy konkluzji na temat kobiet. Stosunkowo niewielu uczestników doświadczyło objawów psychotycznych.

„Chcieliśmy pomóc debacie informacyjnej na temat legalizacji marihuany, ale jest to bardzo skomplikowana kwestia i jedno badanie nie powinno pozostawać w izolacji” – powiedział Bechtold.




http://www.konopie.info/uzywanie-ma...powoduje-problemow-zdrowotnych-w-przyszlosci/
 

Niedowidzialny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2011
Postów
75
Buchów
0
mam inne zdanie na ten temat. ale jaranie codziennie w wieku 15,16,17 lat to pewnie troche inaczej niż w eksperymencie
 

Leshy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 12, 2013
Postów
977
Buchów
10
myśle ze naduzywanie w tak młodym wieku szkodzi , znam chłopaka co pali non stop odkąd pamietam - nie da sie juz z nim normalnie porozmawiać.
 

dr.grenbaat

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2015
Postów
60
Buchów
0
palenie nonstop to tez przesada ale zalezy jaki sie ma do tego dostep czy jakis dill czy prosto z krzaka sie pali
 

Azazel

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2014
Postów
767
Buchów
3
W wieku dojrzewania musi powodować jakieś skutki uboczne bo przecież mózg i szare komórki się rozwijają wtedy intensywnie... Nie możliwością jest żeby MJ była taka och ach ech we wszystkim.. Muszą być skutki uboczne..
 

Duduś

Well-known member
Rejestracja
Sie 2, 2015
Postów
59
Buchów
0
Marihuana powoduje ubytki w mózgu. Przez częste palenie zapominam jak nazywają się rzeczy codziennego użytku, lecz mózg myśli bardziej kreatywniej.
 
F

fazogastor

Guest
Duduś - to zapominanie i inne efekty palenia są całkowicie odwracalne, nawet po 30 latach palenia non stop.

Mam długi staż jarania, miałem taki okres, że kilka lat codziennie waliłem po 2-3g i pojawiały się tego typu efekty.

Później tak się stało, że nie jarałem 2-3 miechy i już po 2 tygodniach skończyło się całkowicie zapominanie etc., tutaj nie ma żadnych ubytkówm, tyko jak już, to lekkie zamulenie z powodu jarania za dużo. Jak znasz angielski to poszukaj o tym w sieci, jest dużo informacji.
 
G

gość

Guest
Nic nie powoduje, jaram od 15 roku życia i nic mi nie od***ało , jak dotąd, a mam lat 44.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Nic nie powoduje, jaram od 15 roku życia i nic mi nie od***ało , jak dotąd, a mam lat 44.

Mam inne zdanie na ten temat czytając 99% twoich postów.
 

deprech

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2015
Postów
449
Buchów
0
Każda substancja która zmienia percepcję i punkt naszego widzenia wpływa niekorzystnie dla osoby zdrowej.
Każdy lek psychotropowy który przyjmuje osoba zdrowa powoduje tylko skutki uboczne.

Z punktu biochemicznego marihuana odgrywa ogromna role w trakcie kształtowania sie nastolatka. Ktos wspominał juz wyzej " nawet porozmawiac sie nie da ". Te zawieszki, te bloki, ten smutek jak nie zapali, dążenie do zdobycia marihuany, wprowadzanie sie w długi u dilerow czego następstwem sa nerwice i depresje.

Nadal jednak jestem zdania, ze wole by moje dziecko i dzieci z otoczenia sporadycznie zapaliły marihuanę a nie przyjmowały, spożywały alkohol.

Na marihuanę nastał czas, odrodzenie. Mało kto wie, ale to co sie dzieje teraz historia juz przerabiała. Niestety prohibicja zrobiła swoje.

Potrzebujemy jeszcze setki badań. Wszystko musi byc udokumentowane.

Nie wiem, ale ja uważam jednak, ze szkodzi. Pomaga, gdy trzeba ale... To zbyt piękne by mogło byc prawdziwe.
 

mlodywilk1

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2015
Postów
148
Buchów
0
Jak ktoś jara codziennie od np. 13 roku życia to pewnie jakieś tam efekty uboczne są, ale jak ktoś se jara raz na miesiąc to i nawet kokaina nie będzie miałą żadnych skutków:)
 

CzarneKwiaty

Well-known member
Rejestracja
Lip 25, 2014
Postów
194
Buchów
1
Nic nie powoduje, jaram od 15 roku życia i nic mi nie od***ało , jak dotąd, a mam lat 44.

No to teraz jesteś Ruten.

Jak ktoś jara codziennie od np. 13 roku życia to pewnie jakieś tam efekty uboczne są, ale jak ktoś se jara raz na miesiąc to i nawet kokaina nie będzie miałą żadnych skutków:)

Ty nadal mówisz o nastolatkach? Skąd 13 latek będzie miał dostęp do marihuany, a tym bardziej do kokainy? A nawet jeśli tak, to dobrze to nie wróży, brak samokontroli, logicznego i czystego myślenia mogą sprowadzić właśnie taką osobę na złą drogę.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
No to teraz jesteś Ruten.



Ty nadal mówisz o nastolatkach? Skąd 13 latek będzie miał dostęp do marihuany, a tym bardziej do kokainy? A nawet jeśli tak, to dobrze to nie wróży, brak samokontroli, logicznego i czystego myślenia mogą sprowadzić właśnie taką osobę na złą drogę.
.
A myślisz że 13 latkowie nie mają dostępu do marihuany ? Ja też zacząłem palić w tym wieku, i łatwiej mi było kupić wtedy zielsko niż piwo.
 

deprech

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2015
Postów
449
Buchów
0
.
A myślisz że 13 latkowie nie mają dostępu do marihuany ? Ja też zacząłem palić w tym wieku, i łatwiej mi było kupić wtedy zielsko niż piwo.

To prawda, dostęp do marihuany jest wręcz niewyobrażalny. W każdym bloku, w każdym mieście i na wsi, w każdej szkole i na każdym boisku można kupić marihuanę. Podobnie miałem może 14 - 15 lat gdy pierwszy raz jej spróbowałem i muszę przyznać rację śmieszkowi, że załatwić ją było łatwiej niż kupić piwo w sklepie.

Problem nie leży w jej dostępności. Problem leży w edukacji dzieci i młodzieży.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Problem nie leży w jej dostępności. Problem leży w edukacji dzieci i młodzieży.

I hajsie który zaślepia większość ludzi sprzedających zielsko.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół