nasiona marihuany

automatyczne podlewanie

Wyszukiwarka Forumowa:

Raver

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2007
Postów
737
Buchów
0
Odznaki
1
Pomyśl o hydro... (DWC) Ale i tak musisz chociaż co 2 dni zajrzeć... Czy to Soil czy Hydro...

Do tego co podałeś link mam zastrzeżenie jedno - skąd to będzie wiedziało że jest za mokro?
Nie widze tam czujki żadnej... przeleje sie , w końcu zgnije żółta się zrobi i ch*j z tego będzie...
Wszystkie równo będzie podlewać bez sensu...

Albo Hydro, Albo Soil i doglądasz, w takie rzeczy nie strzelaj w glebie...

Ewentualnie Coco i nawadnianie kropelkowe jeszcze ;)
 

Raver

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2007
Postów
737
Buchów
0
Odznaki
1
W Soil wątpię stary... Zobaczymy może ktos ma jakies doświadczenie z automatycznym podlewaniem w glebie... w sumie na forum nie widziałem ;)
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Kasa jest na to tylko trzeba znalesc jakis sprzet ktory bedzie podlewac o konkretnej godzinie planty.
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
to kup taki wlacznik zeby podlaczyc ktory mozna caly tygodniowy pattern skonfigurowac, widzialem takie w wickes. a co podepniesz pod to to juz jeden pies. kup sobie pompke jakas, zmierz ile czasu ci wody przepompuje i zaprogramuj. ja mam raspberry z wlacznikami i co wpisze w 'crona' to mi wlaczy i wylaczy kiedy chce, od biedy mozesz tez takie cos zbudowac i pompke podlaczyc. troche roboty i pomyslunku to wymaga. co bys nie kupil to musisz i tak to sobie dostosowac jakos pod swoj ogródek. ja mam na przyklad jedna rosline ktora musze czesciej podlewac niz inne, no i sprawa sie komplikuje...trzeba kombinowac z dodatkowymi zaworami, ogranicznikami na rurkach daj spokoj :)
na koncu dojdziesz do tego ze to i tak tyle pie****enia i wpadniesz na to zeby sprobowac hydro <joint>
 

Azazel

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2014
Postów
767
Buchów
3
Kupujesz programator czasowy tylko już z tej górnej półki cenowej, co żeby np minuty programować, podłączasz pompkę, sprawdzasz w jakim czasie ile Ci przeleje wody, podłączasz pompkę pod programator i bajka :) Oczywiście jakiś większy zbiornik z wodą/pożywką żebyś co dziennie nie musiał uzupełniać.
 

Raver

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2007
Postów
737
Buchów
0
Odznaki
1
Konopioland tez o tym myślałem. ale jak C++ nie czai to wiesz....
Ziomek gotowca szuka....
 

PolnaSzuja

Połamany rolnik
Rejestracja
Lut 1, 2014
Postów
308
Buchów
0
Ja już zrobiłem pół-automatyczne podlewanie.
Rurki PVC klejone + kroplowniki gardena z kompensacją ciśnienia. Napełniam zbiornik robię lekką mieszankę nawozów i wkładam pompę podpiętą pod programator czasowy. Odpala się na 15min co 3 dni i woda równo kapie z każdego kroplownika do doniczek. Wyliczyłem tak, że w 15 min nakapie do 16 doniczek po 1L wody. Oczywiście doglądać nadal trzeba ale zdecydowanie mniej.
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Ja już zrobiłem pół-automatyczne podlewanie.
Rurki PVC klejone + kroplowniki gardena z kompensacją ciśnienia. Napełniam zbiornik robię lekką mieszankę nawozów i wkładam pompę podpiętą pod programator czasowy. Odpala się na 15min co 3 dni i woda równo kapie z każdego kroplownika do doniczek. Wyliczyłem tak, że w 15 min nakapie do 16 doniczek po 1L wody. Oczywiście doglądać nadal trzeba ale zdecydowanie mniej.

Jaka pompke uzyles?
Co myslicie o pompce do spryskiwaczu szyb w aucie?
Mozesz dac jakiegos linka do kroplownika?
Dzieki!
 
Z

Zenon

Guest
Na haszyszopedii polecam zerknąć na temat Growbot. Jeden użytkownik z forum prowadził fotorelacje na własnoręcznie zrobionym bocie. Skubany ...fakt że umiał i znał się na elektronice ale coś w ten deseń bym szukał. A z tego co zauważyłem to już są jakieś growboty dostępne.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół