nasiona marihuany

[xxxREG] ratując Genetykę: cykl życia Konopi: od Nasionka do Nasionka

Wyszukiwarka Forumowa:
C

chrabonszcz

Guest
mi no worih, mi is di king, mi no scare nobody, mi kyaa di fyaa dem nuh cya claimt back, mi say braaa, laka ah cobraaa, tell dem mi nuh play

witam serdecznie
growerki, growerów, tajniaków i hejterów.


krótko i zwięźle:

*genetyka:

Yggdrasil, Hale Bopp. tym razem robię YxHB
w zasadzie bakkros bo to z tej samej lini pochodzi, Y-->Indica, HB-->Sativa feno

mieszanka takich odmian jak: Passion, Maroc, C99, GrapekOut, Lemon Szaman, Bubble Gum, landrens z Albanii, Skunk#1/FX i bagseedów. coś jeszcze ale nie pamiętam zbytnio.

*nawozy i ŚOR:

czerwona rtęć - [moja mikstura, skład utajniony],
magiczne siły,
przeciw brązowieniu igieł,
pałeczki długo wchłanialne,
jakiś przypadkowy z braku laku,
ripen,
boosty,
all in one,
azotan amonu,
azofoska,
i parę substancji ochronnych przed złodziejami, taka chemia, że paznokcie wyżera,
kwas azotowy 3% z dolomitem wymieszany,
dolomit.


*spoty i podłoże:

bagna.
torf trzcinowy z dolomitem

przedstawiam to co się ostało, fotorela miała powstać po zbiorach, parę nasion z preflowerów już mam, więc można powiedzieć, że już czas.

*trening:

LST
HST
FIM

*nudny wstęp:

co roku zastanawiam się, na co mi to:
komary, kleszcze, żmije, dziki i inne niebezpieczeństwa,
bieganie w bluzie w środku lata, muchy końskie vel bąki,
i inne tego typu znane każdemu wyzwania.
iluzja co by ładnie wyglądało: wędki, nordic walking, karate hehe.
to trzeba po prostu lubić.

spoty dwa tylko więc skromnie, było więcej, ale ślimaki i wygłodniałe drapieżne myszy zrobiły swoje wiosną

pierwszy spot: rośliny były przesadzane: w lesie w mieszance ściółki, dolusia, azofoski, i opadłych igieł sosnowych rosnąć nie chciało.

drugi: był kopiec ruska, ale wiosenne deszcze go rozmyły, i dobrze: sezon gorący wody brakuje.
w młodości planty przetrwały przymrozki, podmoknięcie mimo kopca - środek bagna. tutaj poszły nasiona bezpośrednio do gleby. z początku myslałem, że nic nie przetrwa, ale się zdziwiłem z przypadkową wizytą i przy następnej dosiałem profilaktycznie parę Y#2 z czego jeden okazał się samozakwitaczem.



*fotografie:

spot pierwszy:



przed przesadzeniem w lepsze miejsce:



po przesadzeniu:



przy następnej wizycie pojawiły się węże:





po lst i kolejnym dolomitowaniu, podlaniu rtęcią



i jakiś czas po:









znów za jakiś czas, drugie i ostatnie lanie rtęcią w wersji weg., odpinaniu lst a raczej wymianie sznurka na grubszy

















i efekt: na typ etapie zaczęło się obniżanie dawek azotu, podbijanie PK






reakcja męskiego planta na czerwoną rtęć:







mniej więcej w tym samym czasie selekcja - późniejszy samiec wyrwany.





po usunięciu kamienia co by lepiej się podlewało miło zaskoczyło mnie - poplątanie detektorów chemii



za jakiś czas:



indukcja:



i pierwsze ziarna:





znów za jakiś czas












ryś połamał główny szczyt, rozwalił linke do lst i niedojadł piór:



badyle



mieszanka rtęci wer. flo: hormony, i inne takie, ostatnie pylenie i drugi -wczesny- samiec w cholerę.













``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

limity, nie zmieszczę drugiego spota w jednym poście..
 
C

chrabonszcz

Guest
spot 2.

warto zauważyć - jak się od ciężaru obniżyła główna łodyga.

mniejszy samiec, który potem sam się, położył, po jakimś czasie wstał, większa damka, którą przyparterował własny ciężar. podejrzewam, że aktualnie łodyga w miejscu przyziemnym korzenie puściła..

to trzecie małe w rogu wywaliłem robiąc miejsce pod dosypane Y#2



za jakiś czas samiec: i podrośnięte nieco dosypki.





dama kier





lst











automatyczny gen, ciałem wyrwać na początku, ale stwierdziłem ch*j tam może być, później wymyśliłem jak się jaja duże porobiły na samcu z spota 1, że wezmę trochę i przypylę.





damka i samiec



dosadzone Y#2



lst





za jakiś czas:







af.gen







`````````````




kolejna wizyta







znów za jakiś czas, po lst i hst na niektórych gałązkach. wymiana linek















kawałek męskiego Y#2,



jakaś łodyga



po wyrwaniu samca, który rósł od początku - i wcześniejszym zapyleniu rośnie jedynie Y#2Męski
`````````````````````

damska roślina, baniak biedronkowy dla skali.



Yggdrasil #2 bez autoflo, damski:



i z genem autoflo, nie wiem skąd z resztą bo z niczym automatycznym nie krosowałem..




nieco później:









to by było na tyle. następny up: z talerzem pełnym nasion miejmy nadzieję :)

pozdrawiam serdecznie.
 

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
ale sk***ysyny. dobre te twoje nawozy i generalnie widac doswiadczenie.
szacun.

nie pytam o sklad rteci bo to pewni drogie i klopotliwe w praktykowaniu

zapytam czemu wlasnie inwestujesz czas w cros z tych odmian nie innych ? czym cie one ujely? jak trafiles na te ktorych nikt chyba jeszcze na tym forum nie sadzil?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Dla mnie to jakiś infantylny farmazon - "podlałem rtęcią", "foty po jakimś czasie". To ma być fotorelka czy oryginalny próbujesz być czy jak? Siłowe i słabe. A krzaki przeciętne.
 
C

chrabonszcz

Guest
ale sk***ysyny. dobre te twoje nawozy i generalnie widac doswiadczenie.
szacun.

nie pytam o sklad rteci bo to pewni drogie i klopotliwe w praktykowaniu

zapytam czemu wlasnie inwestujesz czas w cros z tych odmian nie innych ? czym cie one ujely? jak trafiles na te ktorych nikt chyba jeszcze na tym forum nie sadzil?

skład caly czas testuję, tutaj apdejt najświeższy, dostały to na flo jako żródło azotu.
powiem tak - odmiana ma petardyczny zapach i smak nie zależnie od fenotypu.
sativa taka, że można palić zamiast herbaty/kawy rano mniej "dusząca"

indica feno - można płuca wypluć, ale chce się jak najdłużej w nich dym posiadać.

poza tym obydwie przeciwdepresyjne, przeciwbiegunkowe, po s można jechać do urzędu, sprawy załatwiać, co najwyżej się zada banalne pytania, heh po odmianach klascznych zazwyczaj tak nie mam.
w sumie po półrocznym curringu też się paranoidalna robi, ale nie ważne.

indi, przynajmniej z wyglądu kwiatów - równie kozacka, może z większą rozkminką, po dłuższym curringu nokałtuje.

poza tym - rozbieżność aromatów - jeżyny, ananas, ziemia, owocowy[multi], kwaśno-owocowy, gumy do żucia, wiele różnych "odmian"/smaków w jednej o odpowiadającym mi działaniu. stąd to dalej krosuje.
warto na pewno, a jak dobrze będzie do końca to się pojawią na forum.


Dla mnie to jakiś infantylny farmazon - "podlałem rtęcią", "foty po jakimś czasie". To ma być fotorelka czy oryginalny próbujesz być czy jak? Siłowe i słabe. A krzaki przeciętne.


może faktycznie za mało opowiadania jak na fotorelkę,
co do oryginalności - za zwyczaj prostszym językiem mówię więc :sunny:
może brzmieć jak siłowe wypociny. racja, miszczu.
ale dziwić się nie możesz, że napiszę enigmatycznie o czymś, co może zniszczyć krzaki, albo z nich giganty zrobić - biorąc świerze nasiona, a nie ledwo kiełkujące [patrz - nazwa tematu]
skupić się nie mogę trochę, więc nie wiem co dziwnego, miszczu, w pisaniu "za jakiś czas", notatek nie robię
a chodzę wtedy gdy mi pasuje bez terminów ustalonych...
```````````````
pora na fotki świeże: pierwsze jak widać sativa feno, drugie indica, różowe częściowo włoski w indyku
dopiero w tym roku pokazała, tak to miała stożki lekko podbarwione ze 2 lata temu, i jak w pierwszym poście niektóre okazy zaraz po kiełkowaniu są fioletowe.





















lecę tv trwam oglądać, leci program o wikingach :sunny:

pozdrawiam serdecznie
 

kawasaki0

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2014
Postów
298
Buchów
34
Dziwny z Ciebie gosc, ale wiedzy i doswiadczenia przynajmniej w dziedzinie roslin masz jak malo kto. Pozdro.
 
C

chrabonszcz

Guest



witam serdecznie.

ostatnio trochę zabiegany niczym ninja:rambo: jestem
więc skromny update.
byłby nieco obszerniejszy ale pomykając ze spota #1 zgubiłem kartę z fotami.
dlatego może ta część będzie nieco opisowa.

zacznijmy od tego: wszystkie rośliny jakoś tam sobie rosną, powiedziałbym nawet, że traktowanie rtęcią pomogło -
obydwa spoty dostają te same nawozy i różnica jest na tyle zauważalna: że spot#1 jest na bardziej zaawansowanym etapie.
w związku z tym rośliny dostały mieszankę miedzianu całej paczki przeznaczonej na 5l w niecałym litrze z dodatkiem środka owadobójczego an bazie fenoli w dawce takiej jaką podałem.. dokładnie nie pamiętam. z robactwem nie mam problemów wcale, lecz
oprysk z fenoli i miedziana traktuję jako zabezpieczenie przed tzw. amatorami cudzej pracy.
nawet jeśli to zetną, potrują się, bo wiadomo jak działają fenolowe związki na organizmy żywe. do tego miedzian stworzy odpowiednie środowisko kancerogenne.
a wpełni zapylonej trawki - poza tym, że nasiona jeszcze bardziej napuchły - kiedyś były porównywalne, a niektóre większe od przemysłówki - po pierwszych eksperymentach - nikt nie kupi.
tak jak kiedyś śmiałem się z nieaktywnym użytkownikiem tego forum: zrobimy nasiona jak orzechy laskowe :sunny:

tyle na temat rtęci i oprysku.

po za standardową dawką 20ml all.in.one, 20ml hesi boost, 40ml ripena - 30 g nawozu przeciw brązowieniu igieł - PK(Mg): 5-13-(15), stosuję go od kiedy jeszcze zamiast w proszku był w małych kryształkach.. tamten mimo wszystko był najlepszy.
nie miałem zbytnio czasu kopać w mule i torfie trzcinowym, a że w torbie miałem 4 perły, a wcześniej najadłem się białka - trochę mocznika też otrzymały. myślę, że nie zaszkodzi bo zanim bakterie go przerobią do przysfajalnej formy myślę, że 3/4 nasion będę miał zamelinowane.

teraz tak:

Sativa vel. Hale Bopp feno : aromat prawie ten sam jak od 2 sezonów: jednak nasionka stworzyły "przyczep" taki jak w C.Ruderalis.
przestraszyłem się trochę, bo miałem do dyspozycji również nasiona znajomego - moje x dziwne bagseedy z niekontrolowanego pylenia, ale źle nie jest - nasiona z indyjską budową wierzchołków - są takie same jak w przypadku poprzednim - ładnie "zaokrąglone" tj. bez tego "przyczepu".

za sprawą rtęci podawanej na flo - co prawda - kwiaty indyjek również się wydłużyły - nie mówiąc już o Sativie, która nadaje się do
pozostawienia na terenie - mam niemal 98% pewności, że przy pomocy nawet nie wichury, a zwykłego wiatru będą w stanie rozsiać się same gdyby coś "poszło nie tak". powiem nawet tak - część preflowerowych ziaren, których nie zdążyłem w porę oderwać sama się rozsiała. tych naj naj wcześniejszych, z pierwszego pylenia, z których część mam z rozwalonej gałęzi [patrz offtop outdoor].
jedyny mankament tak wczesnego pylenia: preflowerów i pierwszych kwiatów jest mały plon. liczę się z tym jednak ostatnimi czasy dużo nie potrzebuję, z racji stanu - aktualnie palę sporadycznie, nie wyczynowo.

nasiona:

po lewej są nasiona w pełni dojrzałe z krzaka z typowym Sativa feno. te same ale mniej doj. przedstawiałem w offtopie.
po prawej koło kodu kreskowego mamy nasiona z krzaka o fenotypie mieszanym.
na samym dole widnieją nasiona z Indyjskimi cechami genetyki.



wcześniej zapomniałem dodać fot zbioru Yggdrasil AF G/F, oto jego nasiona, część jest zmutowahych - np. na skorupce trzy pęknięcia - ile razy miałem z takimi do czynienia - wyrastały z nich rośliny "trójdzielne" jak to zwykłem z pomocnikiem mówić - tj " Y " zamiast dwóch liścieni i pięter. takie 33% więcej gratis gdyby to odpowiednio zastabilizować. topy z liśćmi na górze to próbka jednego z fen reguralów, top na dole i te z następnej fotki - to topy tego Ygg z cechą AF.





tyle z opisu sopta#1 + mieszanych fot.

na drugiej miejscówce byłem ostatnio w nocy, jakoś za bardzo gorąco zauważyłem, ze się zrobiło. [ost fota topów]
ten spot również zaprawiony został miedzią wymieszaną z fenolami.

co dużo pisać - coś tam sobie rośnie równie radośnie.
rośliny ze względu na brak rtęci kwiaty mają zacofane o co najmniej tydzień.
wyrwano samca YGG#2, z racji tego, ze nie miał czym pylić.
kwiaty rośliny z baniakiem po wodzie posiadają aromat cytrusowy.
coś po między cytryną a limonką / ew. skórka od cytryny albo coś takiego.

AutoGeno - tutaj rosła, w trakcie suszenia bardzo mnie zaskoczyła,
odmiany te tak śmierdziały w pokoleniu, z którego rozdzieliłem na Yggdrasil i Hale Bopp -
że musiałem kupić ten taki elektroniczny odświeżacz powietrza z timerem.
w przypadku A.Gen. /A.Fen. - lekki nie wk***iający/ nie przeszkadzający aromat grejpfrutowy.

suszu było 13 g+ parę nasion. po dwóch tygodniach karingu nawet nie wiem kiedy to spaliłem, smaczne, lekkie, idealny/ zero skunowatej woni.


jako, że: genetykę zabezpieczyłem, z ilości posiadanych nasion jestem (w miarę) zadowolony - jest co przekazać innym Growerom

wedle zasady " chcesz się w to bawić to się baw" [chodzi o HODOWLĘ nie UPRAWĘ] fakt tego, że mogę nie zebrać reszty nasion jakoś mi nie przeszkadza. najwcześniejsze i najmocniejsze nasiona - z preflowerów - mam: więc jeśli ktoś chciałby przejąć pałeczkę po najlepszych :sunny: zapraszam na OS., który niebawem powinien się rozkręcić.

ja się wycofuję z tematu, od tej pory mogę legalnie udzielać rad co i jak robić, żeby krzaki rosły jak te fasole z bajek aż do nieba..

jak to w jakiejś gazecie "matka madzi" mówiła : chyba fakt :

"teraz mam czas na zajęcie się swoimi sprawami [zdjęcie w bikini na koniu :sunny:] "

temat do zamknięcia.
pozdrawiam serdecznie Hodowców, Uprawiaczy, Palaczy, i innych takich :afroweed:

... a dla tych, którzy robili na mnie w tym i innych sezonach - obławę - jak dobrze wiedzą zawsze stawiałem na swoim:

razem z wielkim "sunny" : trochę refrenów:



oryginal:

i mega za***isty remix:


dziki dzik/odyniec/Óđinn
 
Ostatnia edycja:
P

Para#normalni

Guest
Czarny maluch jedzie do Ciebie szefie.

1795492_473002496134553_797273463_n_by_tomydiegluehbirne-d779okh.png
 

GreenBomb

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2014
Postów
243
Buchów
0
Podoba mi się to słoneczko! <shiza>
Podsunąłeś mi pomysł na przyszłoroczne zagospodarowanie spota :)
 
C

chrabonszcz

Guest


@ Bomba - dzięki, gdybyś chciała coś ogarniać z genetyką to wiesz.. nasion parę będzie :)

````````````````````````````````````````````

byłem dziś na melinie, generalnie sprawa wygląda tak - poza tym, z czego nasiona mam i odpadły reszty harvu - spot #1 :

przypały jak "ho ho ho" - i trzeba odpuścić sobie :sunny:

byłem na spocie #2..

po drodze w pekaesie widziałem całkiem ciekawą rasta-gjal.. gdyby nie butle z riepnem i inne rekwizyty - pewnie zatrzymałbym się na tym samym przystanku, chyba, ze to któraś nasza, z kamieniem w wisiorku to tu się ogarnie dlaczego głupa rżnąłem:sunny:.. miałem dylemat jechać na spota czy może wysiąść z nią, i jakoś wyszpiegować kontakt - ale zasady zasadami - gdyby mnie zwinęli oprócz wolności nie mam nic więcej do stracenia.. więc jak coś kontakt pw w październiku do typa co dyskretnie pokazywał # z palców jak wysiadałaś.. ps: 2 razy policyjny helikopter latał nad okolicą, w związku ze mną skromnym wielkim mistrzem iluzji :sunny:

ale do tematu:

foty trochę naciągnięte - na maksa rozjaśnione bo się ciemno robiło -
krzaki trochę z miejscówki numer 2. się obijają..

poszło 4.5l wody w każdej butelce odpowiednia dawka ripenu.

planuję ciąć w nocy z niedzieli do rana poniedziałku - nasiona kiełkowałem w trakcie Zaćmienia Słońca,
a ta data wygląda na - najbliższy Księżyc w cyklu obiegowym, do tego ma być Zaćmienie Księżyca. najbliższy znaczy "Super Księżyc".

w związku z tym - tzw. Yggdrasil#3, które się robią - pewnie zmienią nazwę na Krwawy Księżyc, albo coś takiego.
krzak - Hale Bopp ten wielki z baniakiem z poprzednich fot - zapylany również HB z feno
"podwijającymi liście": albo dalej będzie miał nazwę komety, albo coś wymyślę.. to wszystko były nazwy projektowe.

w tej samej dacie mam zamiar wparować na spota#1 - mimo tego, ze jak byłem na obczajce terenu wydawało mi się, że widzę wiele podejrzanych typów.. taka dusza romantyka ezoteryka :sunny:

foty:

wrzucam bez wybierania takich łądnych strikte pod fotorelę, bo z dnia harłestu nie będzie wcale raz, ze noc a dwa, ze nawet Księżyc nie oświetli jak zajdzie za cień naszego globu ;).


foty wymieszane, wprawione oko wywęszy który to główny Hale Bopp, a które to dwie rośliny Y#2 x HB.Fx /Y#2Męskie














































dodam jeszcze tylko - główna łodyga, która była od ciężaru przyklejona do ziemi - w trakcie kwitnienia podniosła się, lekko o jakieś 15- przy najniższym do 30 cm przy sznurku przyklejonym/ przyczepionym do drzewa miejscu, tak więc "czerwona rtęć" ma chyba moc taką, że faktycznie krzaki potrafią uciekać :sunny:

 

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
no nie powiem oryginalny pomysl na szukanie milosci na forum, zycze powodzenia :)
jezdzij tym autobusem to moze ja spotkasz
 
C

chrabonszcz

Guest
no nie powiem oryginalny pomysl na szukanie milosci na forum, zycze powodzenia :)
jezdzij tym autobusem to moze ja spotkasz


heh dobre, :sunny:
czasem sam siebie zadziwiam.
miejscowość niewielka, prędzej czy później się nawinie nawet gdzieś przypadkiem,
a pamięć mam krótką ale dobrą więc luz :sunny:
coś się ostatnio kochliwy robię, czas najwyższy skończyć "karierę" growera wielu wpadało jak tracili czujność
 
Ostatnia edycja:
C

chrabonszcz

Guest
chyba jeszcze za wiele nei napisles ale moze blisko :)

problem w tym, że wszystko było podbarwieniem sytuacji, i idealnie szło aż do wczoraj, dziś miała być kosa..
z tym że złodziej był szybciej. ku**a misterna akcja nie wypaliła trudno. nie będzie nasion. na tym koniec zdjęć badyli nie robiłem bo po co. furgonetka podstawiona, szybka akcja i na meline a tu nic nie ma po obu brzegach bagna - spot 1 i 2. każdy kto się znalazł w tej sytuacji wie co się czuje, więc wydaje mi się, że nie ma co zbytnio dalej pisać :sunny:


mam nadzieję, że się ***aniec tym opryskiem zatruje..
koniec fotorelacji.



e: trochę ochłonąłem.. sprawdzona miejscówka od długiego czasu parę F tam powstało..

w tym roku posadziłem z lenistwa 2 miejsca na tej okolicy i akurat się zepsuła.
nie tak sobie wyobrażałem koniec sadzenia..
z 1000nasion byłoby na każdym krzaku.. nawet je**ć to zatrute ziele ale nasiona były najcenniejsze
dobrze, że mam z poprzednich wizyt tak jak mówiłem jakąś garstkę najwcześniejszych preflowerowych nasion bo tak by przepadło parę lat ciężkiej pracy..
raczej nie będe w stanie rozesłać paru nasion, tym bardziej, że nie ma nawet już w okolicy miejsc do rozrzucenia na niech wyrośnie lub nie - za dużo złodziejstwa i innych.. growerow - obmyślałem wczoraj plan jak rozegrać zbiór miałem uszykowane wszystkie szczegóły logicznie jak to przetransportować, przygotowania, iluzja, inne przekręty i ku**a nie ma krzaków
z genetyką i kontynuacją projektu znów trzeba poczekać parę lat - do zobaczenia w legalu w tym dziale :sunny:

:pl:












pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół