nasiona marihuany

Zgłupiałem kompl. HPS 600 codzienne odpalanie ręczne

Wyszukiwarka Forumowa:

blacha696

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2013
Postów
65
Buchów
0
Witam .Od kilku dni mam problem z odpaleniem oświetlenia w boxie.
Lampa nie chce odpalać poprzez timer. Dopiero jak ręcznie włoże wtyczke do gniazda zasilającego lampa zaskakuje ,ale też nie zawsze za pierwszym razem .
Wymieniałem już wył czasowe ( chyba z 4 szt :)) Lampy sodowe też były wymieniane na nowe.( mam dwie nówki)
Zgupiałem kompletnie ,co może być przyczyną? Może balast stracił moc ? Jakie parametry zmierzyć przy balascie?
Zestaw jest orginalny tnz kupiony kilka miesięcy temu.Wszystko działało jak należy.Oczywiście z wyłaczniem przez timer nie mam problemu.Tylko codziennie musze pilnować godz włacznia,co jest bardzo upierdliwe
Nie wiem czy dobrze opisałem mój problem .Prosze o pomoc jakiegoś magika :)
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Wtyknij timer do gniazdka, podepnij do niego balast i dopiero wtedy ustaw czas wlaczania i wylaczania.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
albo zarowka nie wspolgra z balastem mrowenus tak mial ostatnio zmienil na inna zarowke i smiga
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Według mnie jest to raczej problem z zapłonnikiem. Statecznik (błędnie nazywany przez was balastem) nie ma tu nic do tego.
 

blacha696

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2013
Postów
65
Buchów
0
Wtyknij timer do gniazdka, podepnij do niego balast i dopiero wtedy ustaw czas wlaczania i wylaczania.

nie pomogło

albo zarowka nie wspolgra z balastem mrowenus tak mial ostatnio zmienil na inna zarowke i smiga

żarówki były zmieniane ,trzy szt próbowałem

Według mnie jest to raczej problem z zapłonnikiem. Statecznik (błędnie nazywany przez was balastem) nie ma tu nic do tego.

Też mi się wydaje że statecznik,układ zapłonowy .Nazywany jest balastem ,bo to z angielskiego :) i się nazwa przyjeła.

Nie wiem dalej co jest grane ,szkoda mi wywalać kase na nowy balast ,tym bardziej że nie jestem pewien czy jest zepsuty faktycznie
,bo jak właczam go ręcznie to zaskakuje i działa.Czasówki też sprawdzałem .Rozkręciłem wtyczke ,pomyślałem że może jakiś przewód jest poluzowany,ale wszystko jest ok.
Ku... dziwna sprawa.
 

blacha696

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2013
Postów
65
Buchów
0
Walnięty był układ zapłonowy w balaście , taka " kostka" wielkości dwuch pudełek zapałek:) Temat do archiwum lub śmietnik .Thanks all.
p.sMiędzyczasię kupiłem nowy zasilacz elekroniczny, lecz ta awaria i szybki rozwój w techn led zmobilizowała mnie do experymentów na diodach ,lecz to wszystko trwa hu.. czasu .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół