nasiona marihuany

Bardzo niekonwencjonalne źródła energii

Wyszukiwarka Forumowa:

OrganicMan

Member
Rejestracja
Maj 17, 2015
Postów
15
Buchów
0
Od jakiegoś czasu interesuję się tematem "overunity", czyli wolnej(darmowej) energii.
Głównie chodzi w tym o to że zużywamy mniej energii by pobrać więcej, np. wprost z ziemi, z reakcji atomowej, z eteru, lub zjawiska energii punktu zerowego.

Zainteresowały mnie trzy projekty:

-Kryształowe baterie (ang. CrystalPowerCell), mieszanka 4 rodzajów soli zamknięta pomiędzy dwoma różnymi metalami (magnez/miedź), które są katodą i anodą, dają napięcie zbliżone do zwykłych baterii, lecz dosyć niskie natężenie. Istnieje jedna która działa już od 100 lat.

-Rekombinacja atomów wodoru. Chodzi o przepuszczenie strumienia wodoru przez łuk elektryczny, wodór w naturze występuje w postaci dwu atomowej(H2), a po przedostaniu się przez łuk następuje jego rozdzielenie na jedno atomowy(H+H). Po czasie mniejszym niż pół sekundy atomy wodoru znowu się łączą, przy okazji wydzielając gigantyczne ilości energii cieplnej.

-Kapanadze/Kapagen. Urządzenia wykorzystujące energię rezonansu. Tego sam jeszcze nie rozgryzłem, są wersje które potrzebują impulsu energii np. z baterii, lub stałego zasilania z zewnątrz. Energię pobierają wprost z ziemi za pomocą jednego lub dwóch uziemień. Na wyjściu dają od 1 do 10kW.

Może ktoś się interesował tematem ?
 
A

Azael

Guest
Z tego co wiem nie posiadamy technologii pozwalającej otrzymywać więcej energii z syntezy jądrowej niż zużywamy na jej przeprowadzenie.

Jest jeszcze projekt nad którym pracował Tesla, Dysk Faradaya. Ten as próbował złamać prawo zachowania energii ;D
Kto wie, może w jakiś sposób jest to możliwe. Wszak powstał silnik EMDrive
 

OrganicMan

Member
Rejestracja
Maj 17, 2015
Postów
15
Buchów
0
Z tego co wiem nie posiadamy technologii pozwalającej otrzymywać więcej energii z syntezy jądrowej niż zużywamy na jej przeprowadzenie.
To może jeszcze nie wszystko wiesz ;D

Ja od pół roku interesuję się tematem, i uważam że przynajmniej część urządzeń tam omawianych to nie fake. Jest tego zbyt dużo, żeby to wszystko były oszustwa. Z resztą wejdźcie sami na overunity.com i zobaczcie ilość tematów i postów.

Poniżej nagranie miecza świetlnego którego wykonanie kosztowało mnie 1-2zł, pobiera około 0.5W, rozświetla świetlówkę 15W do 50-70% jasności. Na baterii z telefonu (3,7v 1300mAh) działa kilka godzin.
Niby nic nadzwyczajnego, bardzo prosta konstrukcja, ale w sklepie tego nigdy nie zobaczycie, ciekawe czemu ?

EDIT: LINK DO VIDEO USUNIĘTY

A co do tej rekombinacji wodoru, to jakimś cudem zachowało się nagranie z 1946r.! na którym prezentowano palnik, działający w oparciu o zasadę którą opisałem w pierwszym poście. Jak znajdę nagranie to wstawię link.
 
Ostatnia edycja:
A

Azael

Guest
Jest zakaz wstawiania linków do takich serwisów.
Wrzuć na YouTubeee.

Nie powiedziałem że to tylko jakieś marzenia tych naukowców. Jedynie tylko to że sprawili aby ich wynalazek zadziałał.
 

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
nie jestem pewien czy to zupelnie darmowa energia ale ciekawe:
http://3dprint.com/46711/tesla-desk-lamp/
interesowales sie perpetum mobile na magnesach neodymowych, ?
kapgen jest ciekawy ale raczej niema wiele informacji o nim.

jest bardzo ciekawy temat z enrgiami i polacy robia pliwo gdzie koszty produkcji to 75gr za litr, urzadenie wielkosci lodowki ktore moze zasilac dom za 30% ceny zlodzieji z elektrowni ... jest tego troche.
 

OrganicMan

Member
Rejestracja
Maj 17, 2015
Postów
15
Buchów
0
nie jestem pewien czy to zupelnie darmowa energia ale ciekawe:
http://3dprint.com/46711/tesla-desk-lamp/
interesowales sie perpetum mobile na magnesach neodymowych, ?
kapgen jest ciekawy ale raczej niema wiele informacji o nim.

jest bardzo ciekawy temat z enrgiami i polacy robia pliwo gdzie koszty produkcji to 75gr za litr, urzadenie wielkosci lodowki ktore moze zasilac dom za 30% ceny zlodzieji z elektrowni ... jest tego troche.

Darmowa energia to to nie jest, raczej wygląda na coś w stronę zimnej elektryczności (ang. Cold Electricity), nie chce mi się teraz czytać całego artykułu ;P

Niedługo kupuję 100 może więcej sztuk takich magnesów, w tym jest potencjał, spójrzcie na filmiki pod tytułem "permanent magnet gun", na pewno da się taki tor z magnesów zamknąć w koło, a wtedy zrobienie z tego silnika to nie problem.
W tym temacie można by też pomyśleć nad zastosowaniem liczby 1,618 ("boska proporcja", pojawia się wszędzie w naturze) przy ustalaniu odległości między magnesami itp.

Ale jakieś tam informacje są, fakt replikacja tego urządzenia pochłania dużo czasu. Głównie dla tego że nigdzie nie ma szczegółów projektów, a w dodatku jest wiele różnych konstrukcji, a niektóre z nich to fake.

Zapewne chodzi o HHO, też o tym czytałem, własnie wtedy trafiłem na informacje z rekombinacją wodoru.
Poczytaj o sposobie zasilania jaki wymyślił Stanley Mayer's, przy bardzo małym poborze energii wytwarzane jest o wiele więcej gazu.

Proponuję też zajrzeć na stronę http://www.free-energy-info.tuks.nl/, bardzo dużo schematów i objaśnień z wszelkiej maści urządzeniami "darmowej energii"
Wolałem nie wstawiać filmiku na YouTube z wiadomych przyczyn.
 

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
tak tez cos czulem ze te free energy generatory magnesowe moga dawc dupy.
kupilem sprawdzilem. i powiem ci ze jesli chcesz robic taki ktory wyglada na kolo od rowera to nie rob bo nie dziala a ***any dziadek leci w hu*a.

potem sie wk***ilem pogubilem magnesy i pasja poszla w hu*a.

ale pamietam i nadal interesuje sie tym co dobre. strone obadam moze cos tez dodam ciekawgo.

edit

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic844084.html#4722883 oczywiscie zakladam ze na pedalskim forum guwno jest i dupa

http://www.animations.physics.unsw.edu.au/jw/electricmotors.html

http://www.witts.ws/

to sie wydaje troche ciekawe
http://fuel-efficient-vehicles.org/energy-news/?page_id=908

linki nie sprawdzone ale na codzien znajduja sie lepsze i aktualniejsze, wiec cos jest jesli nie free to very efficient
 

OrganicMan

Member
Rejestracja
Maj 17, 2015
Postów
15
Buchów
0
@Azael: Z tym dyskiem Faradaya, to ciekawa sprawa. Z grubsza jest to po prostu dynamo, z tym że w środku nie ma żadnego uzwojenia, za to ma wykonany z przewodnika dysk, znajduje się on pomiędzy dwoma końcami magnesu w kształcie podkowy, i ma umiejscowione szczotki w dwóch punktach dysku. Wytwarza napięcie ok. 1,5v o natężeniu rzędu 1000A, jest to 1500w !. A to co wyróżnia tą prądnice, to brak wzrostu oporu, a zatem pracy którą trzeba wykonać by wprawić dysk w ruch, nawet przy obciążeniu prądnicy.

Cytat z pewnej strony
Znaczenie zjawisk natury magnetycznej zachodzących w "N" maszynie jest całkowicie jasne i oznacza, że elektryczny potencjał może być generowany bez oddziaływania zwrotnego sił elektromagnetycznych, co jest zgodnie z prawem Lenza, tak jak to się dzieje w obecnych generatorach indukcji elektromagnetycznej.
 

OrganicMan

Member
Rejestracja
Maj 17, 2015
Postów
15
Buchów
0
Jeden z pomysłów na rozmieszczenie magnesów z wykorzystaniem liczny 1.618 (boska proporcja). Wygląda dosyć obiecująco.
każdy kolejny rysunek to przesunięcie pasa z magnesami o jedno pole w górę. Zwróćcie uwagę na to, że w każdej chwili 2 z 3 magnesów umieszczonych po bokach pasa generują ciąg. Stosunek przerw na taśmie z magnesami, do przerw między magnesami po bokach dają (5/3) 1.66, czyli liczba bardzo zbliżona do boskiej proporcji.

 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
silniki magnetyczne z tego co wiem juz powstały, widziałem na you tube prototyp gotowy do produkcji, jeden turek to zrobił. może zamiast tworzyć silne generatory prądu lepiej zacząć od budowania domów pasywnych, wtedy przy minimalnym wykorzystaniu energii np. z takiej prądnicy wolnoobrotowej typu amerykanka na neodymach , wtedy stworzenie domu lub przestrzeni autonomicznej jest już proste. pytanie powinno brzmieć nie jak wytworzyć darmową energię tylko jak ograniczyć jej zużycie do minimum nie obniżając jakości życia. ciekawy temat sam sie tym interesuje bo przymierzam się do budowy domu autonomicznego opartego na technologi słoma glina.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
widziałem już mnóstwo takich akcji, czy firm które "w ciągu roku wprowadzą do sprzedaży swoje źródła energi" mijają lata i nic...
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Dawno się tak nie uśmiałem jak czytając ten temat :D
Nie ma czegoś takiego jak darmowa energia.
Energii nie da się wytworzyć z niczego.
Można jedynie zmienić jej rodzaj: z mechanicznej na elektryczną, z elektrycznej na cieplną itd. Odkąd ludzkość istnieje nikomu nie udało się zbudować perpetum mobile. A te zabawy z magnesami neodymowymi są stratą czasu, zresztą niczym się te magnesy nie różnią od zwykłych poza siłą przyciągania/odpychania. Silnik magnetyczny mógłby istnieć, gdyby wynaleziono magnes z jednym biegunem.
Te wszystkie niby zbudowane urządzenia i filmy na youtubie to fejki. Ludzie są głupi i nie wiedzą że nie ma to prawa działać.
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
według praw fizyki masz rację, mozna tylko zamienić energię np. z wiatrowej na elektryczną lub inaczej, sprawa z magnesami nie załatwi nam darmowej energii ale można je wykorzystać do wyeliminowania w takiej turbinie łożysk a co za tym idzie efektywniejszego wykorzystanie takiej prądnicy przy minimalnej sile wiatru lub wody. a jeśli mogę zamienić darmową energie wiatru wody lub słońca na potrzebna mi np. prąd to od momentu spłacenia samego urządzenia i odliczeniu kosztów ewentualnej konserwacji mam praktycznie darmowa energię , a przynajmniej nie muszę przejmować się jej ceną. zresztą dążenie do darmowych lub tanich żrudeł energii to sprawa świadomości i odpowiedzialności za przyrodę a nie własnej wygody.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół