nasiona marihuany

pierwsza uprawa kokos. pomocy! !!!!!

Wyszukiwarka Forumowa:

motoreczek

Member
Rejestracja
Lut 5, 2015
Postów
20
Buchów
0
Witam jest to moja druga uprawa lecz pierwsza w Coco. Coco jest firmy canna tak jak odżywki. Narazić daje tylko canna start podlewam tak Co 2 dni. Mam box 120x120x2, 4 lampy led. Ph przy podlewanie 5,9-6,1 a w podstawce juz ma 7,3 jaka jest tego przyczyną? Moim zdaniem rośliny rosną zbyt wolno. Proszę o opinie i pomoc.

---------- Post Zaktualizowany 13:20 ---------- Data pierwszego postu 13:18 ----------

Niebawem dołączę zdjecia
 

bazastral

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2012
Postów
150
Buchów
0
przelej rosliny woda o Ph 5.0 tak by zbic Ph przelewu 5,8-6.2
 

kokonut

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2015
Postów
59
Buchów
1
zrób tak jak kolega wyżej napisał ale aż tak się nie przejmuj, w coco i tak ważniejsze jest to jakie ph ma roztwór którym podlewasz niż to co wypływa.
Od początku podlewałeś wodą z ustawionym ph czy może podlałeś parę razy "kranówą"?
 

bazastral

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2012
Postów
150
Buchów
0
kokonut tu sie z toba nie zgodze w coco bardzo wazny jest przelew jak nie mierzysz przelewu to jestes w ciemnej dupie przykladowo jak zawsze bedziesz wlewac pozywke Ph 5,8 to przelew z czasem przejscia na flo bedzie w granicy 5.2 a z czasem jeszcze nizej ja osobiscie na flo w coco leje ph 6.5 -7.0 i przelew mam w granicy 5.5-5.9
 
F

fazogastor

Guest
Ph wypływu zależy od:

- ile roślina zjada minerałów z pożywki, czym więcej zjada tym wyższe ph wypływu i jednocześnie tym niższe EC, wypływająca woda/pożywka pozbawiona zjedzonych minerałów ma tendencje do wysokiego PH

- na ile kokos jest już nasycony wapniem i magnezem: kokos pochłania i słabo oddaje kationy Ca/Mg, kiedy pochłania te pierwiastki (szczególnie Ca) to ph wypływu jest wysokie, kiedy już się nasyci to ph zaczyna spadać, szczególnie na początku uprawy, jeżeli nie buforowałeś kokosu, to wypływ może być z wysokim ph

- na ile jest już zasolony kokos, po kilku tygodniach jak mocno nawozisz i nie robiłeś flusha, wysokie zasolenie powoduje, że ph wypływu będzie niskie, nawet bardzo niskie. Ja robie flusha przy pomocy Flora Kleen co jakieś 4 tygodnie.
 

kokonut

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2015
Postów
59
Buchów
1
Ja płuczę kokos co miesiąc i ph wypływu się nie przejmuję.
 

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
Ja tam wale ph 5.5 EC 2.0-2.8 z tym że leje wszystko od Plagron coco A+B. Nawet nie sprawdzam co wypływa.Nie ma sensu szarpać sobie nerwów.Ale Fazogastor dobrze to opisał.
Jedynie co dosypuje co jakiś czas to dolimit aby wapnia nie brakowało.
 
F

fazogastor

Guest
Ja sprawdzam od czasu do czasu wypływ ale tylko EC... jak zaczyna za bardzo rosnąć to albo flush albo mniejsze dawki nawozów.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół