nasiona marihuany

Tryme(Bud Trimmer,tumbler)

Wyszukiwarka Forumowa:

bauman

Well-known member
Rejestracja
Kwi 14, 2013
Postów
76
Buchów
0
Witam
Od jakiegoś czasu chodziła mi po glowie maszyna która przyspieszyła by proces trymowania. Na forum jest kilka projektów na bazie wentylatora,sam też taki kiedyś zbudowałem aczkolwiek nie spełnił moich oczekiwań. Kiedyś przeglądając youtube natrafiłem na takie maszyny jak Twister T2/T4,centurion protrimmer lecz po sprawdzeniu ebaya szybko wyszło mi z głowy(cena około 10000$ !!!) do czasu przygotowań do sezonu 2015. Wtedy wpadłem na pomysł stworzenia podobnej maszyny we własnym zakresie. Na wstępie zaznaczam ze nie posiadam nie wiadomo jak zaawansowanego warsztatu pracy,moj warsztat to piwnica ze stołem,imadłem oraz podstawowymi narzędziami ręcznymi i elektrycznymi(wiertarka,wyrzynarka,szlifierka).

A więc do dzieła,pierwszym zadaniem było przemyślenie konstrukcji oraz dobór i zebranie materiałów, postanowiłem ze konstrukcja bedzie drewniana,wykonana z płyt mdf pozostałych z jakiejś meblościanki,tani i łatwy w obróbce i wystarczająco mocny. konstrukcja prosta,skrzynkowa skręcana na wkręty.
Następnym krokiem był dobór materiału na część główną czyli bęben. Tu troche poświęciłem troche czasu zeby dobrać odpowiedni materiał spełniający wymagania i przy tym nie zbyt uciążliwy w obróbce. Plastik odpadał z wiadomych względów,aluminium tak samo,do wyboru pozostała stal oraz stal nierdzewna. Zwykła stal jak wiadomo koroduje,przy sciance grubości 0,5-06mm i średnicy 150 nie miała by odpowiedniej sztywności nie wspominając o ciężarze(nie licząc też problemów z dostępnością takiej rury). Przeglądając portal aukcyjny napotkałem się na wkład kominowy nierdzewny i stwierdziłem ze to jest to.
Teraz napęd bębna. Jakoż iż to miała być konstrukcja z ograniczonym budżetem szukałem używanego silnika elektrycznego,w okolicy znalazłem ofertę silnik o parametrach: prąd 220V 370W 2820obr/min,obroty deko za duże bo szukałem coś koło 1200-1500 no ale nie było takiego wiec nabyłem ten,nie znam sie na elektryce wiec miło by było gdyby ktoś doradził czy da sie zmniejszyć obroty poprzez zastosowanie zwyklego ściemniacza do światła? Napęd przekazywany będzie poprzez pasek klinowy.

To na razie tyle dodam kilka zdjeć z obecnych postępów i stopniowo będę wstawiał upp wraz z postępami,konstruktywne z***y mile widziane ;)




 

maly18wawa

Active member
Rejestracja
Lip 14, 2012
Postów
31
Buchów
0
jesli chcesz mieć 2x mniej obrotów to zrób koło pasowe o 2x większym obwodzie
 

bauman

Well-known member
Rejestracja
Kwi 14, 2013
Postów
76
Buchów
0
No tak pzrzekładnia bedzie wynosić 6.5:1 wiec na bębnie bedzie ok 430 ale i tak to za duzo bo docelowo chcialem ponizej 200
 

bauman

Well-known member
Rejestracja
Kwi 14, 2013
Postów
76
Buchów
0
Siema
Byłem na wakacjach dlatego byłem nie obecny na forum,z postępów to ich na oko nie widać,wystrugałem juz ostrze ;) i zrobiłem pierwszy test napędu,wyszło tak jak przypuszczałem czyli słabo,ściemniacz sie nie nadaje do zmniejszania obrotów(reguluje napiecie a nie natężenie) obrotu dużo za duże,silnika nie moge innego znaleść,wiec prawdopodobnie dobuduje jeszcze jedno kolo pasowe. Niedługo wstawie pare zdjeć ;)
 
Rejestracja
Sty 14, 2013
Postów
342
Buchów
1,355
Odznaki
6
jak chcesz ponacinać rurę, jak chcesz zamontować ostrzę?
 

bauman

Well-known member
Rejestracja
Kwi 14, 2013
Postów
76
Buchów
0
Z początku myslalem o nacinaniu laserem.badz frezowaniu cnc,aczkolwiek nawet po znajomości cena zrobienia jednej sztuki była absu****na(700zł),opłacalnie by było od 50 sztuk w góre,dlatego pozostaje mi tylko ponawiercać szczyty nacięć wiertłem a reszta szlifierką,w sumie blacha nierdzewna ale tylko 0,6mm grubości także myśle ze pojdzie sprawnie. Mocowanie ostrza na razie nie potrafie jasno wytłumaczyć ;) aczkolwiek w mojej głowie są już plany :)

Edit:

Troche zdjęć,dużych postępów nie widać,ale skoncentrowalem sie glownie na tescie napędu,oraz gromadzeniu materiałów




 
Ostatnia edycja:

bauman

Well-known member
Rejestracja
Kwi 14, 2013
Postów
76
Buchów
0
UP
Troche popracowałem nad projektem,powstała dodatkowa rolka przekladni, po zastosowaniu jej obroty bebna powinny wynieść teoretycznie 160obr/min,teoretycznie ze wzgledu na to iż 160 obrotów uzyskane by było przy obrotach silnika 2800,aczkolwiek jest to wartość bez obciążenia także myśle ze docelowo bedzie 130-140obr/min. Czekam teraz na łożyska do rolki i pasek. W ramach oczekiwań na paczke ze sklepu zbudowałem mocowanie ostrza,dużych sił co prawda na ostrzu nie będzie ale łapiac za mocowanie ostrza spokojnie moge podnieść całą maszyne(ok20-25kg) także mam nadzieje ze wytrzyma ;) . Nacinanie bębna zostawiam na koniec,po testach wszystkich pozostalych elementów.




Ostrze z możliwością regulacji odległości od bębna

 

byle z fartem

Na pewno nie Pazdan
Weteran
Rejestracja
Cze 5, 2016
Postów
520
Buchów
52
zamierzasz włożyć coś do bębna aby przepychało temat do przodu, czy grawitacyjnie po kątem ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół