nasiona marihuany

Budowa elektrycznego Pollinatora/Wytrząsarki do hashu/Separatora krok po kroku za grosze ;)

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
Elo, zacząłem składać sobie maszynkę do pyłku, okazuje się że drogie separatory to kasa w plecy, po co płacić kosmiczne kwoty skoro to szybko można zrobić samemu, dziś opiszę jak w kilku krokach zrobić za grosze.

Nie zrobiłem jeszcze swojego polinatora ale już zacząłem, załóżmy że w połowie zrobiony :)

Co potrzebujemy:

Narzędzia:

Wiertarka albo rozgrzany pręt
Miarka
Nóż
Marker albo coś do zaznaczania
Piłka do metalu

-Pręt gwintowany jako ośka w moim przypadku 6mm (2zł)
-Bęben-Tańsza opcja - Wiadro 10l z przykrywką (wejdzie z pół kilo), Droższa opcja bęben metalowy na własne wymiary(+mocniejszy silnik) 6zł plastik; 50-100zł metal
-Pojemnik na wiadro 10-20zł
-Silnik, moc przynajmniej 12v ważne żeby spełniał kryteria, ja wziąłem 12v ale mogę regulować od 1,5V do 20V. 30 obrotów (separator, polinator); 150-200 obrotów (wytrząsarka) + regulator jak chcemy wszystkie tryby. Ja dałem 40zł ma 150 obrotów na 12v, regulator 10-20zł
-Śrubki z podkładkami do przymocowania silnika 1-2zł
-Zaciski plastikowe, albo obejmy metalowe, długie 3-4zł
-Płytka/listwa/szyna montażowa 1-2,5cm szerokości, 27cm długości ( do tego śruby, podstawki i nakrętki), 5 zł za listwe, razem 6 listw po 30 cm.
-Pół metra siatki mesh rozmiar 60-140 mikronów (im mniejsze oczko tym lepszy materiał ale mniej, większe oczko - więcej materiału, umiarkowana moc). Cena ok 65 zł
-Oś do silnika- Uchwyt zaciskowy lub końcówka mocująca łopatkę do silnika lub patent własny (ja wziąłem plastikową rączkę jako uchwyt). ok 5-10zł
-metalowe kątowniki do szyn

Razem:

Cena producenta - około 2000 zł

Koszt materiałów - około 170-250 zł

1. Bierzemy wiadro i wycinamy ściany wiadra tak żeby zostały 4 kolumny jak na obrazku o szerokości 2-3cm. Zostawiamy 2 paski po 5 cm na górze i dole żeby potem przymocować siatkę.







Obcinamy w środku przykrywkę tak żeby powstała nam uszczelka





Robimy dziurę na samym środku dna jako miejsce na oś albo uchwyt, ja dałem plastikową rączkę z części zamiennych, koszt takiej to grosze. Staraj się używać jak najmniej toksycznego kleju, ja wepchałem przysłowiowo na chama.





2. Zabieramy się za pojemnik na materiał, bierzemy wiertarkę albo rozgrzany pręt i kręcimy tyle dziurek ile ma twój uchwyt w silniku albo robimy własny uchwyt. Otwór musi być wymierzony, na samym środku ścianki pojemnika.





Mocujemy silnik









Zakładamy wiadro.





I tak to narazie wygląda, muszę jeszcze drugą ośkę zrobić a nie znalazłem płytek montażowych spróbuje znaleźć jutro, czekam jeszcze na siatkę i regulator.

3. Wykańczanie bębna

Bierzemy wiertarke albo rozgrzany śrubokręt i montujemy szyny montażowe do twoich kolumn w wiadrze, to sprawi że będą sztywne i wzmocnią siatkę którą potem do nich przykręcamy. Długość płytek ma być na całą wysokość wiadra w moim przypadku 27 cm wysokości, 2,5cm szerokości. Dodatkowa płytka na górny kołnierz (zacisk z przykrywki) żeby wzmocnić konstrukcje, przykręcić i usztywnić siatkę.

Bierzemy siatkę, okładamy ją wokół wiadra i usztywniamy (najlepiej jest mieć drugie wiadro dla samego usztywniania). Nakładamy ją na wiadro, ściskamy obejmami metalowymi i skręcamy ciasno.

Siatkę przykręcamy do kolumn z płytkami montażowymi i dodatkowo ją skręcamy.

Dodatkowo wycinamy jeszcze kawałek w kształcie koła, powtarzamy usztywnianie tym razem na kołnierzu po czym nakładamy zacisk z przykrywki i przykręcamy siatkę do płytki montażowej pod siatką aby dodatkowo usztywnić.


Jak kupie wszystkie materiały, zrobię ośkę to dodam więcej zdjęć i coś przerobie ;)
 
Ostatnia edycja:

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
witamy ponownie :D a więc jak obiecałem trochę fotek porobiłem, projekt w sumie jest skończony w 100 procentach, pojawiły się komplikacje ze zrobieniem siatki na kołnierz więc muszę tylko dokupić nową całą przykrywkę i mogę startować, oto zdjęcia wykańczania bębna



robimy otwory na szyny w taki sposób







Zabieramy się za cięcie oraz montowanie szyn (przyda się też wiertło do metalu)






Tak wyglądają szyny montażowe, jedna szyna za 5 zł starczy na dwie kolumny.



Robimy ośkę







Tak wygląda siatka mesh, ja wziąłem 80 mikronów



Teraz bierzemy drugie wiadro (całe), nakładamy siatkę, odrysowujemy wymiary mazakiem i docinamy siatkę na wymiar Twojego wiadra, następnie siatkę układamy w szynie, kładziemy mniejszą szynę i przykręcamy na siatce w taki sposób:









okładamy całe wiadro i przykręcamy drugi koniec siatki w to samo miejsce z drugiej strony szyny



z drugiej strony wiadra jest druga szyna usztywniająca na której jest siatka, kładziemy szyne i upychamy siatkę ile się da i przykręcamy szyne na siatkę



Na koniec montujemy regulator



Teraz wszystko jest usztywnione i siatka w pełni odgrywa swoją role, ja na dodatek zrobiłem takie grzebienie w środku bo nie miałem krótszych śrubek.



Aha i musimy podłączyć całą ośkę bo inaczej przy uchwytach będzie scentrowane wiadro.



















Jak już ochrzczę tą maszynkę to zapodam jakiegoś upka :spalony:
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Powiem że kozacko Ci to wyszło. Naprawdę, wygląda bardzo estetycznie. Zobaczymy jak się sprawdzi. Dla wielbicieli ### bardzo przydatne urządzenie.
 

P_F

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2009
Postów
424
Buchów
0
Pomysł i wykonanie bomba! trochę duża ta zabawka w sumie dobra dla outdoorowców, widziałem na ic jak gościu zrobił coś takiego ale w duuużo mniejszej skali
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
widziałem na ic jak gościu zrobił coś takiego ale w duuużo mniejszej skali

Też widziałem na ic, takie domowej roboty, ale zauważyłem ża na ich bębnach siatka nie jest naprężona i przez co spada wydajność i mniej pyłku przelatuje

co do mini polinatora to mniejszy koszt i mniej bawienia się z wiadrami mniejszy problem i w ogóle, jako bęben można użyć tani wkład siatkowy do płukania 25x7cm 100 mikronów WST10, on jest już zrobiony cały z siatką i nie trzeba nic wycinać ani skręcać, tylko ośkę zrobić, coś takiego:



Niecałe 20 za zrobiony bębenek wtedy + słabszy silnik za 20, i reszta, wychodzi razem ok 60zł za mini polinator. Ile wejdzie, nie mam pojęcia.

pokaż jakieś wyniki po wytrząsaniu

spokojnie, jeszcze nie wyjechałem do miasta po przykrywkę ;)
 
Ostatnia edycja:

Kai Greene

小賈姬 十面埋&
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
1,031
Buchów
7
I gdzie tu sie wrzuca towar? Do środka wiadra? Jak tak to niekomfortowo.
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
zastanawia mnie siła odśrodkowa w tym ustrojstwie
bo może być tak że wkład przyklei się do jednej ściany i będzie się tylko kręcić
czyli nie może być za szybko ani za wolno i najlepiej mieć wysuwaną tackę


 

Kai Greene

小賈姬 十面埋&
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
1,031
Buchów
7
Aha... Powalilo mi sie, myślałem ze to nowoczesna maszyna do trymowania :crazy: a to maszyna do produkcji haszu. Tak czy siak wygląda nieźle, ciekawe jak pierze.
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
trzeba by skonstruować coś i zobaczyć czy zda egzamin zamiast bagów
Nyah kiedy będziesz kręcił pierwszy pył?

bo nie powiem się nakręciłem na to
może ktoś dosłyszy ile u niego mikronów ma ta siatka

 
Ostatnia edycja:

Kai Greene

小賈姬 十面埋&
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
1,031
Buchów
7
hundred fortyfive 145
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
I gdzie tu sie wrzuca towar?

towar wrzucamy do środka i nakładamy przykrywkę zamiast uszczelki

może być tak że wkład przyklei się do jednej ściany i będzie się tylko kręcić
czyli nie może być za szybko ani za wolno i najlepiej mieć wysuwaną tackę

nie może się przykleić na jedną bryłę bo są grzebienie, też myślałem nad wysuwaną tacką ale w moim przypadku urządzenie wystarczy położyć na boku i potem się lajtowo z bocznej ściany będzie zbierać

tamta maszynka co podałeś kosztuje chyba 600 czy 800$ i koleś użył najrzadszej siatki, wtedy wychodzi najmocniejszy, ja wziąłem 80 micro żeby było więcej materiału.

trzeba by skonstruować coś i zobaczyć czy zda egzamin zamiast bagów
Nyah kiedy będziesz kręcił pierwszy pył?

jak będę miał czas to ukręce, bo jeszcze się nie zająłem ubytkami
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
jasne biorę pod uwagę że gotowce kosztują i wiemy że można coś takiego wykombinować w domu za śmieszny grosz

powiedz mi jakiego użyłeś regulatora?
silniczek wziąłeś wysoko obrotowy czy jaki?
gdzie dostałeś taką siatkę mesh bo same gówna mi wyskakują?

no to czekam w takim razie na fotorelacje ze zdjęcia
a w między czasie postaram się coś w swoim zaciszu ukręcić
 
Ostatnia edycja:

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
jasne biorę pod uwagę że gotowce kosztują i wiemy że można coś takiego wykombinować w domu za śmieszny grosz

powiedz mi jakiego użyłeś regulatora?
silniczek wziąłeś wysoko obrotowy czy jaki?

no to czekam w takim razie na fotorelacje ze zdjęcia
a w między czasie postaram się coś w swoim zaciszu ukręcić

Silnik koniecznie na niskich obrotach bo przy większych będzie tak jak mówiłeś będzie się robiła kulka i się razem kręciło, 30-100 rpm wystarczy, co do regulatora to na alledrogo znalazłem tylko takie wpisz sobie tam - AVT1007 B Regulator obrotów silnika elektrycznego, gdzie indziej poszukaj podobne to może znajdziesz taniej.

Próbowałem uruchomić tą maszynkę ale przejściówka własnej roboty do osi ch***wo się trzyma na niskich obrotach i poprostu łopatka się kręci w środku, trzeba jeszcze doliczyć koszt piasty zaciskowej specjalnie na mój uchwyt czyli 6mm, ok. 10zł przyjdzie dopiero w poniedziałek-wtorek :/
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół