nasiona marihuany

pleśń a ciasteczka

Wyszukiwarka Forumowa:

Farmer Mateusz

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2013
Postów
93
Buchów
0
Witam, otoz wlasnie przegladajac topy zauwazylem plesn w glownym topie. Zastanawiam sie nad wyrobieniem z tego topu ciasteczek? Z topow wygotuje THC ale czy plesn sie nie przedostanie do ciastek?
 
K

KyczyKyczy

Guest
Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszlo to ugotowanie padliny jesli cos sie splesnialo to juz tego nie naprawisz jesli nie zalezy Ci na zdrowiu to mozesz sprobowac ale moze miec to zle skutki
 

Ktoś.tam

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2015
Postów
183
Buchów
0
jedynie co to water curring i olejek, nie polecam Ci masła robić z spleśniałego
 

CzarneKwiaty

Well-known member
Rejestracja
Lip 25, 2014
Postów
194
Buchów
1
jedynie co to water curring i olejek, nie polecam Ci masła robić z spleśniałego

Chyba nie zrozumiałeś co Farmer Mateusz miał na myśli.

Co do tego topa to musisz wyciąć całą pleśń, starannie.(Bo nie jest cały spleśniały?) Następnie zrobić na "zdrowej" reszcie WC, intensywnie, aż będziesz pewny, że temat jest ok. Potem taki nadaje się do dalszej obróbki.
 

lumenator

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2012
Postów
556
Buchów
0
do odratowania ale chemią, kąpiel w roztworze przeciwko szarej pleśni nie czyść tego mechanicznie wcześniej rozsiejesz zarodniki dosłownie wszędzie. roztwór zamknie i unieszkodliwi zarodniki a sama grzybnia również wymrze od chemi potem płukanka i możesz wyciągnąć thc. najgorsze to wrzucić takiego topa i spalić sporo toksycznych związków przyjmiesz w klatę.
 

Farmer Mateusz

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2013
Postów
93
Buchów
0
Szczyt zaatakowala od srodka wycialem ją dokladnie i wywalilem, az brzydzilem sie tego dotykac. Zeby nie zakladac drugiego tematu mam takie pytanko. Ile czasu bede mogl trzymac ciastka w sloiku, w chlodnym, ciemnym i suchym miejscu? Przezucam sie na jedzenie zamiast palenia ( chodzi o pluca )
 

Phantom Farmer

Active member
Rejestracja
Mar 17, 2013
Postów
39
Buchów
0
Jak zwykle maslane ciastka (maslo+mąka), to bardzo dlugo. Ja trzymalem jakis miesiac w takim plastikowym pudeleczku i nic im nie bylo. Ciebie pewnie interesuje o wiele dluzszy okres, ale wydaje mi sie, ze w sloiku nie powinno byc problemu, bo te proste ciasteczka nie zepsuja sie szybko. Zawsze mozesz tez zrobic duzy zapas masla, zamrozic je i na swiezo ciastka piec :)
 

lumenator

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2012
Postów
556
Buchów
0
zwykłe maślane trzymałem nawet 5 miesięcy i nic im nie było nawet smaku nie zmieniły. Jak nie możesz w chacie wykop w ogródku metrowy dół coś ala schowek na piwo i wrzuć, będą jak z lodówki nawet w lecie.
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
Alfatoksyny w obróbce termicznej neutralizuje się długim gotowaniem, pieczeniem, z dodatkiem najbardziej naturalnej formy witaminy C
 

DzikiSzał!!!

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2014
Postów
305
Buchów
0
Ponawiam temat. nyah-binghi-man czy mógłbyś cos więcej o tym powiedziec? Splesnialo mi 35 g i nie bardzo chce to wyzucac... Witamina C, masz na myśli sok z cytrusow? I co gotować to w tłuszczu? Co z grzybem? opoada na dno czy wychodzi na górę? Tłuszcz trzeba fliltrowac jakoś specjalnie?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Jak spleśniało to jest do wy***ania, co byś nie zrobił to będzie toksyczne. Nie ważne czy olej czy ciacha czy hasz, mykotoksyny i tak będą w tym obecne. A to co powodują to nie byle co.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mykotoksyny
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół