nasiona marihuany

Palenie zioła - cukrzyca??

Wyszukiwarka Forumowa:

YOUNGBEEZE

Well-known member
Rejestracja
Maj 19, 2015
Postów
76
Buchów
1
Witam mam pytanko czy nie powinno się palić zioła kiedy jest się cukrzykiem? Moja dziewczyna jest i nigdy nie paliła a chciała spróbować lecz wiem ze po jaraniu spada poziom cukru i dlatego mamy tak zwane "gastro" ktoś z doświadczeniem mógłby się wypowiedzieć byłbym wdzięczny. Bo MJ jeśli jesteśmy w pełni zdrowi jest wyjątkowa uzywka która daje wiele radości przyjemności ogólnie fajny haj ale jeśli jest cukrzykiem czy może być jakiś problem? zakładam temat bo nie mogłem przeczytać nigdzie o tym a nie chce zaszkodzić swojej lubie ;) dzięki za wszelki wskazówki i odpowiedzi :) <peace> :spalony:
 

Skalmar Obłynos

Well-known member
Rejestracja
Mar 31, 2015
Postów
302
Buchów
1
Jestem cukrzykiem od dobrych paru lat ( cukrzyca typu 1 - insulinozależna) Palenie nie powoduje ani wzrostu ani spadku poziomu cukru we krwi, przynajmniej nie zaobserwowałem tego u siebie. Jednym z problemów jest gastro, gdyż często towarzyszy temu pożeranie w ogromnych ilościach fast foodów, słodyczy itp.
Kolejnym jest możliwość pomyłki w dobraniu odpowiedniej dawki, człowiek upalony czasem jest mało myślący :D
Jeśli Twoja dziewczyna jest doświadczona w dobieraniu dawek insuliny/ tabletek do uregulowania poziomu glikemii nie widzę żadnego problemu. Polecam książkę " Cukrzyca typu 1 u dzieci, młodzieży i dorosłych" , której autorem jest Ragnar Hanas. Są w niej omówione wszystkie aspekty działania przeróżnych używek na organizm osoby chorej na cukrzycę. Swoją książkę gdzieś zapodziałem, lecz w najbliższym czasie postaram się wrzucić tutaj kilka fragmentów.
Pozdro
 

YOUNGBEEZE

Well-known member
Rejestracja
Maj 19, 2015
Postów
76
Buchów
1
Dzieki fajnie rozwinales swoja wypowiedz wszystko jasne :) dałbym Ci bucha ale nie moge badz nie wiem jak :p ogolnie od dluzszego czasu uzywa insuliny wiec co do dobierania dawek nie powinno byc wiekszego problemu a ksiazke jej polece ;) wiem ze duzo czytala na ten temat ale nie wiem czy akurat to :)
 

Skalmar Obłynos

Well-known member
Rejestracja
Mar 31, 2015
Postów
302
Buchów
1
Ta książka to taki cukrzykowy must have. Jak wspominałem są tam opisane wszystkie używki, od alkoholu i nikotyny przez grzyby halucynogenne i LSD, aż po trawe. Jest też wiele informacji na temat przeróżnych sytuacji w życiu codziennym. Szczerze polecam.
Dodam jeszcze, że przy paleniu MJ czasami wkręcam sobie, że mam niski poziom cukru więc warto mieć przy sobie glukometr i jakiś soczek do picia lub po prostu piwko, żeby uniknąć krzywych faz. W stanie upalenia ciężko jest zauważyć typowe objawy niskiego i wysokiego poziomu cukru. Jeśli Twoja dziewczyna nie ma w zwyczaju nosić przy sobie pena z insuliną, warto przy paleniu jednak go ze sobą mieć, wiadomo jak czasem gastrofaza potrafi dopaść. Problem z głowy jeśli jest na pompie.
Pozdro

EDIT:

Dołączam fragment z ww. książki

W przypadku podejmowania decyzji w sprawach złożonych czynności takich, jak prowadzenie samochodu czy samokontrola cukrzycy, kannabinole upośledzają zdolność osądu w podobny sposób, jak duże ilości wypitego alkoholu. Łączenie marihuany z alkoholem ( co często się zdarza) jeszcze bardziej zwiększa ryzyko związane z podejmowaniem decyzji dotyczących cukrzycy, jak np., o której obudzić się następnego dnia. Wiele osób po wypaleniu marihuany odczuwa wyjątkowy głód i chce zjeść wszystko, co jest w zasięgu wzroku, zwłaszcza tzw. fast-food, co w znaczący sposób podnosi stężenie glukozy we krwi
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół