nasiona marihuany

Mieszanka na Outdoor

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Elo, szykuje sie i planuje powoli outa. Sytuacja wyglada tak, ze wszystkie rosliny musza byc w doniczkach i mam pytanie, zeby nie przeplacac kosmosu to myslalem, zeby zrobic mieszanke Canna Terra Professional + ziemia uniwersalna z Castoramy (https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/uprawa-roslin/ziemie-i-podloza/uniwersalne-do-ogrodu/ziemia-uniwersalna-opp-50-l.html) Czy taka mieszanka ma w ogole sens? Moze odpuscic sobie Canne i nie przeplacac?

Weź ziemię z dobrego ogrodniczego. Nie ustępuje tej z growshopów. Ważne żeby wymieszać ją z dolomitem. Zobacz moją fotorelacje z 2016r. Tam na 1 stronie pisałem co dawałem do doniczek.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Osobiście nie brał bym ziemi z sieciówek typu OBI, CASTORAMA czy LEROY.
Perlit jest zbędny, a ziemia z ogrodniczego spełni twoje oczekiwania, przez pierwsze 3 tygodnie możesz nie dawać spokojnie nawozów, potem już koniecznie będziesz musiał zapodać coś, wystarczy biohumus. A dolomit i tak radził bym dodać bez względu czy to CANNA czy ziemia z ogrodniczego, bo będzie Ci to urzymywać odpowiednie pH i doda trochę Mg do podłoża którego nasze roślinki potrzebują sporo.
Odnośnie ograniczenia wizyt do minimum, to minimum będzie raz w tygodniu z 5-10L baniakiem na doniczkę, zadaj sobie pytanie czy dasz radę to ogarnąć w ten sposób. Rosną wtedy za***iście ale to bardzo dużo pracy.
Jeśli chcesz ograniczyć wizyty to zrób kopce takie jak DoktorSusz, czyli wysyp ze 100L ziemi z ogrodniczego na kupe i w to posadź ;)
 
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Moje minimum wizyt = nie wiecej niz 2x w tygodniu, woda to nie problem bo dostep mam na miejscu, ale jakie ma wlasciwosci to bede dopiero wiedzial na wiosne, takze mysle, ze ten dolomit moze byc dobra sprawa. Na dniach przejde sie po okolicznych ogrodniczych i zobacze jakie maja ziemie.
A z ciekawosci to dlaczego odmawiasz ziemi z sieciowek?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Słabe warunki przechowywania, często ta ziemia jest zleżała, wystawiona na działanie niskich i wysokich temperatur, deszczu.
Kupuję lekkie podłoże. Takie leżące pod chmurką nie ma wiele wspólnego z "lekkie".
To mój punkt widzenia - też nie biorę z sieciówek. Przepraszam, że się wtrącam :) Devine a Ty z jakich względów nie kupujesz tam?
 
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Delavega nie przepraszaj bo na podstawie tego co widziałem to w sprawie outa bym ci zaufal w ciemno. :D
Moze Ty bys podpowiedzial jaka mieszanke zrobic pod automaty w donicach w szklarni, ale w rozsadnej cenie bo mam zamiar dac troche wiecej roslin. <lol>
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Na temat różnych mieszanek znajdziesz wiele info na forum. Wg mnie temat bardzo dobrze rozwinął Pikaczu. Gość ma zdrowe podejście i to owocuje. Tutaj jego wątek:
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?130949-Przygotowanie-Podłoża


A tu potwierdzenie, że wie co robi i się nie pie****i :)

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?131313-Lasek-AF-Think-Different-OUT

Myślę, że takie mieszanki będą najbardziej zbliżone do normalności jeśli chodzi o cenę. Ze swojej strony mogę polecić (ale nie będzie to najtańsze rozwiązanie) compo sana + bat guano + dolomit + hydrożel.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Słabe warunki przechowywania, często ta ziemia jest zleżała, wystawiona na działanie niskich i wysokich temperatur, deszczu.
Kupuję lekkie podłoże. Takie leżące pod chmurką nie ma wiele wspólnego z "lekkie".
To mój punkt widzenia - też nie biorę z sieciówek. Przepraszam, że się wtrącam :) Devine a Ty z jakich względów nie kupujesz tam?

Dokładnie z tych samych, które wymieniłeś. Ziemia w ogrodniczych też nie zawsze jest przechowywana pod dachem ale jest świeża co sezon. Widziałem też że ludzie na indoor jak brali z takich sieciówek to jakieś robactwo im się lęgło, ziemiórki itp.
 

deer

Well-known member
Rejestracja
Mar 24, 2014
Postów
328
Buchów
107
Ze swojej strony polecam Compo Sana Super Lekkie, można kupić już za 27zł za 40l. Miałem w tym roku rośliny w donicach koło siebie z ziemią w/w i właśnie taką z castoramy coś koło 20zł/80l za worek i nie było porównania.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Ze swojej strony polecam Compo Sana Super Lekkie, można kupić już za 27zł za 40l. Miałem w tym roku rośliny w donicach koło siebie z ziemią w/w i właśnie taką z castoramy coś koło 20zł/80l za worek i nie było porównania.

Zapomniałem dopisać - też tą compo sanę miałem na myśli. Super lekka + wygodny uchwyt = idealna ziemia do transportu :)
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
Siemanko. Ile końskiej kupy na 100l ziemi ogrodowej? I czy 2 miesiące przed sadzeniem nie będzie za późno? Jeśli tak, to jaka dawne minimalna zastosować?


PS: I jeszcze jedno pytanko. Chcę kupić ziemię sklepową, kilkadziesiąt worków i teraz pytanie ile taka ziemia może leżeć w workach na dworzu, aby nie straciła zawartych w srodku mineralow i własciwosci. Gosciu ze sklepu powiedzial, ze leży od jesieni... także z pół roku jak nie wiecej. Dlatego sie zastanawiam, czy nie lepiej upolować jakiejs swieżynki... hmmm czkekam na opinie! Pozdro!!!
 
Ostatnia edycja:

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Najlepsza ziemia to z Biedry jest za 3,39 czy 3,49 pln 20litrow<lol> Nie trzeba drogiej tylko trzeba wiedziec jaka. Wiele gowna jest tak samo w ogrodniczych. Kupiłem chyba ze dwa razy z ogrodniczego to raz prawie same patyki a drugim razem prawie sam piasek. Co prawda tanie ale chu**we. Ziemia do Biedry leci co roku i od 3 lat nic innego nie biorę. Ta jest bardzo pulchna czarna i pachnąca. Niebawem lecę ogarniać czy juz przywieźli<joint>
 

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
Witam
Co powiecie o takiej opcji:

Mączka rogowa- azot
Obornik granulowany - makro
Guano - fosfor
....???....- Potas

Kompost domowy- wszystkie mikro
Skorupki z jajek- wapń
skórka banana -potas (???)
Popiół drzewny -fosfor + wapń
Biohumus - flora

Chciałbym zmieścić do doniczek 5 l żeby nie pojawiać się często na spocie. Odmiany auto. Podlewalbym czysta wodą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół