nasiona marihuany

Mieszanka na Outdoor

Wyszukiwarka Forumowa:

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
Na suchą kupę nigdy nie jest za późno :)
 

zielony1

Well-known member
Rejestracja
Gru 16, 2014
Postów
319
Buchów
9
sorki ze tak podbije ale czy teraz moge jeszcze mieszac obornik roczny z gleba?? bo czesc juz zrobilem ,ale teraz dopiero mam czas wiec pytam czy jest mozliwosc czy nie zabardzo aaaa i jeszcze jedno z miesiac temu za***alem sie i zamiast obornika krowiego zapakowalem kurzaka i nie wiem czy to nie popali?
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
No kurzaka bym nie dawał, bo za dużo popali planty. Ale gnojówkę na spocie z tego zrób, potem rozcieńcz i podlewaj. A od krowy zawsze zabieram ten już przerobiony i suchy. Pół na pół ze słomą najlepiej i mieszam ze spotową nawet w dzień sadzenia plantów i zawsze jest git.
 

gość147

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2010
Postów
303
Buchów
1
Odznaki
1
No kurzaka bym nie dawał, bo za dużo popali planty. Ale gnojówkę na spocie z tego zrób, potem rozcieńcz i podlewaj. A od krowy zawsze zabieram ten już przerobiony i suchy. Pół na pół ze słomą najlepiej i mieszam ze spotową nawet w dzień sadzenia plantów i zawsze jest git.
I mieszasz ten obornik krowi z dolomitem? bo wszędzie czytam żeby nie dawać bo robi się w tedy bezwartosciowy dla roślin amoniak. Ja własnie od 2 dni kope dołki, zworze ziemię i robię mieszankę ziemi spotowej, czarnoziemu(albo torf nie wiem co to) obornik krowi, kompost i potem przed stadzeniem z tydzień dam z cały szpadel dolomitu na wierzch. Dobrze kombinuje?
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
Nie było żadnych problemów. Sypałem górę ziemi ze spota, rozrzucałem na to suchy obornik, liście, ściółkę, słomę, próchno, dolomitu grubo, bo to w trzcinach uprawiałem. Dwa duże wiadra sypałem na jeden kopiec i obsypywałem spotową ziemią w około i jeszcze na to dolomit :)

Nawet w ten sam dzień posadziłem w tych kopcach planty. Krzaki po 2.5 metra, żadnych problemów z medium. Dlatego dla mnie teoria, że nie można mieszać dolomitu z obornikiem (taki ze słomą, suchy) wkładam między bajki ;)

Może chodzi o świeży obornik, bo tu może być właśnie haczyk... nie używałem nigdy nieprzerobionego
 
Ostatnia edycja:
C

cartel

Guest
Elo!

Dziś dorwałem taką oto ziemię, ktoś pomoże mi z ustaleniem żyzności tej gleby? Dodam, że trochę gliny jest ale za to duuużo dżdżownic więc.. proszę o pomoc :)

20160423_113314.jpg


20160423_113323.jpg


20160423_113318.jpg
 

GordonShumway

"Yo, Lucky my man!"
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
459
Buchów
0
Ostatnio w ogrodniczym znalazłem takie cudo.

125422916.jpg


Drobna frakcja, lekko wilgotne, żadnego zbędnego syfu w postaci włókien, kamieni i patyków. Cena ok 14 plnów za worek. Mieszam w stosunku 50:50 z kompostowaną ziemią uniwersalną i ostatni rzut automatów rośnie na tym jak na czerwienianie rtęci u Chrabonszcza ;) Wielu ludzi tutaj uprawia na wiórach z ***dronki. Myślę,że to mogłoby być dobre rozwiązanie dla nich na wzbogacenie tej pseudoziemi.
 
G

Guest

Guest
bomb1 wymieszaj to z jakaś materią organiczną , skoszona trawa słoma coś w tym stylu , gliniasta jest dobra ale jak sie zeschnie to twarda jak kamień , proponował bym pół na pół z kupną lub materią organiczną .
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
:lol3:
bomb1 wymieszaj to z jakaś materią organiczną , skoszona trawa słoma coś w tym stylu , gliniasta jest dobra ale jak sie zeschnie to twarda jak kamień , proponował bym pół na pół z kupną lub materią organiczną .
Siema ! Chciałem zapytać o mieszankę jaka planuje na przyszły out...100 litrów ziemi kupnej100 litrów ziemi spotowej15 litrów keramzytu + 15 perlitu5 kg azofoski 3 litry dolomitu ( 15 ml na litr ziemi ) I to tyle ! Jesli mi pozwolicie dodam do tego suchą trawę, ale nie wiem czy jak st sens dodawać trawę wysuszoną na wiór do gleby... Czy wniesie Ona jakies potrzebne składniki ? Ta mieszanka wybuchowa ma być podłożem idealnym dla 15 automatówWg moich obliczeń wychodzi około 15,7 litra podłoża dla jednego automata...Przy okazji wypróbuje agrowlokninę na większą skalę i zdam z tego relacjeProszę o odpowiedzi na moje pytania...W szczególności czy mieszanka jest prawidłowa czy moze ją zmienić,Czy dodawanie suchej trawy wniesie jakiś pozytyw do mieszkankiI kiedy przekopać tę glebę ? Wiem, ze na jesień, proszę o dokładny miesiac, tak aby automaty wsadzić do ziemi początkiem lub w połowie czerwca...
 

dudek125

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
145
Buchów
0
Witam:) juz planuje wiosenny outdor i chciałbym zawieźć na spota ziemnie kupioną w sklepie ogrodniczym. czy ta ziemnia będzie dobra na wiosnę jak ja teraz tam zawiozę ?
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
pewnie zla nie bedzie ale wszystko co w niej wyplukaja deszcze. Lepiej zrobic to przed sadzeniem i pomieszac 50/50 ze spotowa. Jak masz problem tak zrobic i musisz na jesien to wal na jesien i dodaj odrazu do kupnej ziemi dolomitu, azofoski, i czego tam potrzeba. Na wiosne sypniesz jeszcze raz i sadzisz.
 
H

HCT

Guest
ja gdy zasypywalem dolki przed zima to zima i wczesna wiosna mi zajace je rozkopywaly :freak2:
 
K

KaczorDonald

Guest
Witam,czy Biohumus granulat jest nadal dostepny i czy cos byscie zmienili w mieszance ktora przedstawil kolega ?


1 Litr włókno kokosowe (suche - po nasiąknieciu zwiększy swoją objetość)
1 Litr Biohumus (granule)
1 Litr (kg) Perlitu
0,5 Litra (kg) Dolomitu
20 Litrów Ziemi ogrodniczej
 

kawjor1

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2016
Postów
24
Buchów
0
Eloo


taka ziemia się nada czy sypać coś do niej? odczyn ph 5,8 - 6,8
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół