nasiona marihuany

Mieszanka na Outdoor

Wyszukiwarka Forumowa:

rafus117

Active member
Rejestracja
Cze 9, 2008
Postów
37
Buchów
0
da rade tylko jak wsadzisz w wiadra to krety nie uszkodzą ci korzeni ...
 

drakon

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2009
Postów
92
Buchów
0
aha, no ok dzięki. Jednak pozostanę przy tym że bezpośrednio w glebę wsadzę nasiona(po wymianie wcześniejszej) bez worków czy wiader.
 

rafus117

Active member
Rejestracja
Cze 9, 2008
Postów
37
Buchów
0
ja wsadze w 20 L wiadra do ziemi tylko troszke je podz***anie ;)
boje sie tych ***anych kretów itp. ;P
 

sadzesadze

Member
Rejestracja
Mar 6, 2009
Postów
23
Buchów
1
Nie tylko krety ale i inne pasozyty i robale moga Ci sie zasiedlic w korzeniach MJ a tego bys nie chcial:freak:. no i przy zastosowaniu wiader workow inne roslinki nie beda mialy tak latwo zeby podkradac odzywcze substancje z naszej ziemi ktora w koncu tak troskliwie przygotowujemy dla naszych ŚLICZNOTEK. Dodatkowy plus to taki ze jak bys musial zawinac szybko krzaka w inne miejsce to jak masz worek lub wiadro to jest latwiej bo korzenie masz w ograniczonej przestrzeni i nie mieszaja sie z innymi chwastami(nie placza sie) co mniej stresuje roslinke:yeahh:
 
A

analityk lucyfera

Guest
Według mnie podstawa to dobrze przekopać podłoże, tak żeby przekopana dziura miała wielkość co najmniej 20-30 litrowej donicy, wtedy możemy być pewni że korzenie idealnie się rozrosną i krzak będzie wielki. Dodatkowo warto dodać sporo włókna kokosowego i perlit lub keramzyt. Od kilku lat trzymam się tych zasad i jestem z siebie zadowolony, bo plon z Passion#1 ma zazwyczaj 150-300g z jednego krzaka.
 
0

01010010101001

Guest
Cześć mam takie pytanie odnośnie mieszanki do podłoża.

W poprzednich latach dawałem pod rośliny tylko ziemie ogrodową ph 5,5-6,5. (o wyższym ph nigdzie nie mogłem dostać) Ewentualnie w niewielkim stopniu wymieszaną z ziemią na spocie.

Mam torf odkwaszony ph 6,2-6,7. Mam zamiar wymieszać z ziemią ogrodową. W jakich proporcjach zmieszać - 1:1 będzie dobrze? Druga sprawa, że ten torf leży na ogrodzie ponad rok (nie otwierany, w oryginalnym opakowaniu). Nie stracił on swoich właściwości (wnioskuje że nie ale zawsze lepiej spytać) ??
Mam zamiar do mieszanki dodać jeszcze perlit, ale ile tego dać? NIgdy tego nie używałem.

Rośliny mam zamiar posadzić, w siatce, w celu zapewnienia ochrony przeciwko kretom. Tzn. Z takiej plastikowej siatki ogrodowej - używanej, np. do ogrodzenia krzaczków w ogrodzie aby psy nie szczały. Z siatki tej zrobie koszyczki o średnicy ok. 30cm i głębokości 40cm.

Co myślicie o moim pomyśle??
 

purplestar

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2008
Postów
65
Buchów
0
siema ,mam zamiar posadzić parę AF czy mieszankę ziemi ze sklepu i tej na spocie wraz z dolomitem podsypać jeszcze trochę amofoską czy azofoska całkowicie zbędna przy AF ?
 
Ostatnia edycja:

ACAB

Well-known member
Rejestracja
Paź 17, 2008
Postów
160
Buchów
0
TORF ODKWASZONY:

Wyrób na skutek długotrwałego przetrzymywania w opakowaniach lub przechowywania w temperaturze powyżej 20oC może zmienić swój skład chemiczny, co może mieć ujemny wpływ na rozwój roślin.
Dodana do torfu kreda znacznie przyspiesza proces jego przemiany. Stąd też w celu zapobieżenia różnym ujemnym skutkom, wyrób należy dokładnie przewietrzyć na kilka dni przed jego użyciem, a w razie potrzeby dokonać parowania.
 

dirtyjobs

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2012
Postów
105
Buchów
1
czy taka ziemia bedzie dobra pod automaty pisze kwiatowa universalna ph 5,5-6,5 lecz do kwiatów ozdobnych łapcie skład prosze o szybką odpowiedz bo młode nogi pokazały
 

dirtyjobs

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2012
Postów
105
Buchów
1
na twoją odpowiedzialnośc też mi sie tak zdaje jc znajde cie
 

scoorpo

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2015
Postów
118
Buchów
0
Mam pytania dwa.
1.Ziemia. Ziemia spotowa i kupna 50/50 + dolomit styka ? czy dodawac azofaske ?
2. Donica. kamienie na dno, ziemia kupna, dolomit zmieszany z ziemia.
Czy taka mieszanka moze byc, na out ? i czy dawac azofaske do tego, czy czegos jeszcze brak?
 
Rejestracja
Lip 29, 2015
Postów
23
Buchów
0
Czy mieszanka ziemii spotowej z kupną + biohumus + dolomit wystarczą pod krzaczki?
Jesli tak to ile tego dać pod jednego sezona i ile pod automata? Pytam bo nie wiem ile bede wysadzał roślinek i nie wiem ile czego zakupić.
Osobiscie wolałbym nie bawic sie w kupną ziemie tylko spróbować usprawnić ziemię spotową dolomitem i biohumusem,czy to wystarczy by ziemia nadawala sie pod nasze rosliny? Jesli nie to prosze o podpowiedz co jeszcze dokupic,zalezy mi tez troche na cenie,ale bez przesady.

Pozdrawiam
 

Manko421

Member
Rejestracja
Lut 23, 2016
Postów
14
Buchów
0
Czesc Wam.Sprawa wygląd tak.Miejscowke już mam wstępnie przygotowana wykarczowane chaszcze itp.Słoneczko ładnie swieci na polanke.Ale nie wiem jak z ziemia gdyż jest to stary nasyp po kolejce pkp.Ziemia z wierzchu ok10 cm jest czarna widać ze zyzna a pod spodem jest piaskowa z kamykami.Pokrzywy rosna to ph musi być dobre.Mysle ze pokopie dołki i nawoze troche ziemi z nawozem organicznym,perlit azofoska itp.?co o tym myślicie?prosze o pomoc.Pozdrawiam
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół