nasiona marihuany

Mieszanka na Outdoor

Wyszukiwarka Forumowa:

gronek

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2008
Postów
410
Buchów
15
i tak chce zrobic. Nie mam nawet tylu wiader na tyle roslin co zamierzam posadzic ;)
 

uhip

Well-known member
Rejestracja
Lis 28, 2008
Postów
74
Buchów
0
wez tam dobrze poszukaj o tych dżdzownicach czy to niepożre korzeni. ja tez wiem ze ogólnie przyjete jest ze są one pożytecznie,ale niewiem czy takie głupie stworzenie niezrobi więcej szkody niz pożytku. takze niewrzucaj pochopnie tylko poczytaj gdzieś albo wrzuc teraz kilka do kwiatka w domu i sprawdz;p i koniecznie napisz co i jak ;D pozdro
 

k0m4s

Active member
Rejestracja
Gru 21, 2008
Postów
25
Buchów
0
Szkody napewno nie zrobią.... w koncu dżdżownice żywią sie martwymi odpadkami. Jedno co jest pewne to napewno spulchniają glebę, co przy okazji zapewni dostep powietrza do korzeni
 

Volli

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2008
Postów
241
Buchów
0
Możecie mi przybliżyć jak taka uprawa w worku ma wyglądać? Poprostu wsypujemy do worka na śmieci ziemie z nawozami dajemy taki worek na spota i sadzimy konopie? Jeśli tak to czy taki worek się nie wywali na bok zwłaszcza że będzie z niego wystawać drzewko? Ewentualnie podajcie jakieś sposoby żeby zabezpieczyć taki worek przed obaleniem się.
 

piter666

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2009
Postów
208
Buchów
0
troche nie zrozumiales przeslania chyba ;d
wykopujesz dolek, do tego wrzucasz worek z ziemią, mozesz nawet przysypac krawedzie aby byly niewidoczne
koniecznie zroz dziurki w dnie worka, mozesz nawrzucac pod worek troche kamieni :))
pozdr
ps czy nie uwazasz ze worek z ziemią i rosliną na wierzchu, nie wko[ppany w ziemie, a szczegolnie kilak takich workow byly by bardzo przypałowe? ;]
 

Volli

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2008
Postów
241
Buchów
0
troche nie zrozumiales przeslania chyba ;d
wykopujesz dolek, do tego wrzucasz worek z ziemią, mozesz nawet przysypac krawedzie aby byly niewidoczne
koniecznie zroz dziurki w dnie worka, mozesz nawrzucac pod worek troche kamieni :))
pozdr
ps czy nie uwazasz ze worek z ziemią i rosliną na wierzchu, nie wko[ppany w ziemie, a szczegolnie kilak takich workow byly by bardzo przypałowe? ;]


Zapewne były by bardzo przypałowe ;p ale teraz się zastanawiam nad znaczeniem worków, jedyne ich zastosowanie jest takie żeby sie ziemia z spota nie mieszała z ziemią w worku tak?
Bo planuje w tym roku uprawe outdor na troche wilgotnej miejscówie i jedynym wyjściem dla mnie by były wiadra ale one są troche drogie jak na tyle dzewek ile chce mieć. Więc czy dzięki tym workom dam rade jakoś ograniczyć wilgotność tak jak by to wiadra zrobiły? Mam nadzieje że zrozumiesz oco mi chodzi :)
 

agna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
3,087
Buchów
3
Widzisz jakąś różnicę pomiędzy zastosowaniem wiadra a worka, pomijając różnicę materiałów?
Nie ma, jedno i drugie będzie izolatorem od namiaru wilgoci ;)
 

Volli

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2008
Postów
241
Buchów
0
Widzisz jakąś różnicę pomiędzy zastosowaniem wiadra a worka, pomijając różnicę materiałów?
Nie ma, jedno i drugie będzie izolatorem od namiaru wilgoci ;)

Hmm różnica jaką widziałem była taka że wiadro zakopujemy na głębokość kilku cm a reszta wystaje a worki są znacznie głębiej zakopane ale widze że się myliłem, dzięki za pomoc <joint>
 

agna

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2006
Postów
3,087
Buchów
3
Hmm różnica jaką widziałem była taka że wiadro zakopujemy na głębokość kilku cm a reszta wystaje a worki są znacznie głębiej zakopane
Żartujesz sobie? albo przypałowiec z Ciebie ;)
Zakop worek tyle ile trzeba- ile wchodzi wgłąb ziemii...
pzdr
 

piter666

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2009
Postów
208
Buchów
0
worki są moim zdaniem duzo praktyczniejsze od wiader, a przedewszystkim dużo łatwie przetransportowac je [worki] na spota, weź to pod uwage ;p
 
G

Guest

Guest
z takim workiem też trzeba delikatnie sie obchodzi bo jak sie go mocno potarmosi to wiekszość mniejszych korzeni i tak się po urywa w worku gdy roślina już jest spora...
 
A

adada

Guest
z takim workiem też trzeba delikatnie sie obchodzi bo jak sie go mocno potarmosi to wiekszość mniejszych korzeni i tak się po urywa w worku gdy roślina już jest spora

A poco "tarmosić" ten worek gdy jest już wkopany w ziemie bo nie rozumiem co miałeś na myśli i jaki to ma cel.Jak już wkopany do ziemi a gleba nasypana i pomidor w niej rośnie to raczej się go nie dotyka bo po co.Można z wierzchu poruszyć czasem grabkami glebę żeby nie robiła się skorupa. A Worki z pewnością przydadzą się na miejscówki gdzie jest zbyt wilgotna gleba czyli w bliskim sąsiedztwie zbiorników wodnych. Myślę że powinno to zapobiec nadmiernemu nasiąknięciu gleby oczywiście może tez prowadzić również do przelania gdy nie zrobimy wystarczającej ilości dziur ale wiadomo 2 strony ma moneta.Worek tak samo przyda się na miejscówce np ze słabą glebą lub piachem gdzie ziemia w worku będzie nie porównywalnie lepsza z ziemia na nieurodzajnej miejscówce np wśród iglaków gdzie po podlaniu woda przesiąkła by jak przez sito.
 
R

Rider

Guest
ech worki to nie jest rozwiazanie na mokre tereny, co z tego ze nie zrobisz w nim dziur i posadzisz planta w nim zeby go nie zalalo jak przypie****i 2 dni deszczu i w worku bedzie kulka blota jedynie - dziury musza byc

a co do ostatniego posta to wystarczy pomyslec, scunowi chodzilo ze w razie przypalu zawsze mozna taki worek przeniesc ech skomplikowane

a wiadra i worki trzeba wkopywac w ziemie , takie cos jak sie zostawi na sloncu to w dwa dni cala ziemia w srodku jest sucha ech...
 

rafus117

Active member
Rejestracja
Cze 9, 2008
Postów
37
Buchów
0
stosował juz ktoś te worki ??
tez mam zamiar wsadzić coś w tym roku ale zastanawiam sie nad tymi workami czy to moze pomóc... a może zaszkodzi ? ;/
 

drakon

Well-known member
Rejestracja
Lut 13, 2009
Postów
92
Buchów
0
planowałem kompletnie bez worków/wiader, da rade ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół