nasiona marihuany

HPS 150W i MH 250W - zarzą się a nie świecą

Wyszukiwarka Forumowa:

henry

Active member
Rejestracja
Wrz 11, 2012
Postów
28
Buchów
0
Serwus.

Posiadam zapłonnik ELGO Z400M uniwersalny 100-400W, dwa stateczniki: ELGO STR-250-500 - 250W i jakiś stary polski 150W wyjęty z latarni (raczej sprawnej, nie wiem) oraz żarówki - MH 250W CULTILITE i HPS 150W PHILIPS PIA PLUS. Problem polega na tym że niezależnie od układu (150W lub 250W) po włączeniu żarówka się zarzy ale nie odpala, słychać "strzelanie" zapłonnika(przy wykręconej żarówce w obu przypadkach strzały są jakby mocniejsze). Oczywiście każdy układ był zmontowany oddzielnie jedynie zapłonnik był najpierw w jednym ale że nie odpalił to przełożyłem do drugiego gdzie była ta sama sytauacja. Kable są krótkie, nie przekraczają 20cm.

Trzymajcie zdjęcia:

z400.jpg


strr.jpg


str.jpg

(Zdjęcie tego starego statecznika niedługo zrobię)

Oraz tutaj schemat jak to było podłączane:

Bez20tytulu.jpg


(Próbowałem też odwrotnych ułożeń kabli przy stateczniku i żarówce a nawet przy kontakcie odwracając wtyczkę o 180*, mimo to żarówki tylko się zarzyły żadna nie odpaliła ani nie mrygnęła światłem)

Ogólnie rozglądałem się w sieci przez kilka godzin i tylko i tylko w jednym miejscu znalazłem wzmiankę że trzeba wymienić zapłonnik ale czy pomogło nie wiem, nic więcej nie było.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół