nasiona marihuany

Melonowo bananowy miks na flo

Wyszukiwarka Forumowa:

zielony1

Well-known member
Rejestracja
Gru 16, 2014
Postów
319
Buchów
9
Niby NPK 0-3-42 czyli potasu w chooy :D ale żeby dokładnie zbadać to wysyłasz probkę do stacji chemiczno-rolniczej :)

Ciekawi mnie jakie beda koaszty tego badania? jezeli nie drogo to zrobie takie badanko i bedzie wiiadome,aa i jeszcze jedno jezeli ktos juz takie cos robil niech napisze jak to ma wygladac czy zrobic ten wywar z banana+ 1-2 lyzeczki melasy do tego? czy cos jeszcze ma byc?
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
Ciekawi mnie jakie beda koaszty tego badania? jezeli nie drogo to zrobie takie badanko i bedzie wiiadome,aa i jeszcze jedno jezeli ktos juz takie cos robil niech napisze jak to ma wygladac czy zrobic ten wywar z banana+ 1-2 lyzeczki melasy do tego? czy cos jeszcze ma byc?

Znalazłem na szybko teraz (google nie boli) 168zł badanie nawozu płynnego pod kątem N-P-K .Tanio nie jest..a co do pytania to nie rozumiem..co jeszcze chcesz żeby ktoś Ci napisał? wszystko jest opisane tak,że Maciej z klanu by ogarnął...nic prostszego
 

zielony1

Well-known member
Rejestracja
Gru 16, 2014
Postów
319
Buchów
9
tez to znalazlem i wiem jakie sa koszty, chodzilo mi o skald tego
czy dawac banan z melasa ? czy banan +melasa+ melon a moze banan + astvit+melasa co waszym zdanie bedzie najlepsze do sprawdzenia bo badanie napewno zrobie tylko fajnie by bylo zrobic jedno badanie ,a nie 5
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
podłączę się pod pytanie zielony1 banan melasa czy inna kombinacja? Dzięki! :)
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
tez to znalazlem i wiem jakie sa koszty, chodzilo mi o skald tego
czy dawac banan z melasa ? czy banan +melasa+ melon a moze banan + astvit+melasa co waszym zdanie bedzie najlepsze do sprawdzenia bo badanie napewno zrobie tylko fajnie by bylo zrobic jedno badanie ,a nie 5

podłączę się pod pytanie zielony1 banan melasa czy inna kombinacja? Dzięki! :)

Czy Wy czytaliście ten topik od początku???? bo mam wrażenie,że nie bałdzo :p
 
D

Dirtbag

Guest
http://theunconventionalfarmer.com/recipes/bloom-fertilizer/

How long is the shelf life of the concentrate? Should be stored at room temperature or in the refrigerator?


Great question, the instructions probably complicate the actual procedure a bit. You just need to cover the container so that wild things like ants don’t get in. Don’t seal it since gases will be released with fermentation.

You can store it at room temperature and it will last for years, I’ll double check that with Gil to try and get an exact timeframe but I know it’s a long time. Once fermentation is complete it is quite stable. Hope that helps.
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
Czy Wy czytaliście ten topik od początku???? bo mam wrażenie,że nie bałdzo :p

Dobra już dobra, wczoraj nie dałem rady przeczytać tematu od początku, rzuciłem okiem tylko na dwie ostatnie strony -> dziś nadrobiłem nie mam więcej pytań.

Odpowiedź:
3 skorki od banana pół skórek z melona 2 łychy melasy NPK ~0-3-42 (wcześniej było info o NPK 0-9.77-12). Tak czy inaczej za niedługo zrobię testy nawozu na 2 roślinach ;)

Dzięki i sorki za zamieszanie! Peace :smokee:
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
Dobra już dobra, wczoraj nie dałem rady przeczytać tematu od początku, rzuciłem okiem tylko na dwie ostatnie strony -> dziś nadrobiłem nie mam więcej pytań.

Odpowiedź:
3 skorki od banana pół skórek z melona 2 łychy melasy NPK ~0-3-42 (wcześniej było info o NPK 0-9.77-12). Tak czy inaczej za niedługo zrobię testy nawozu na 2 roślinach ;)
:

Jak czytasz to ze zrozumieniem czytaj! npk 0-3-42 to wartości suszonej skórki banana a te wcześniejsze info jak napisałeś dotyczy skórki od melona.Nigdy nie robiłem badań nawozu więc info pochodzi z sieci.Jeśli jeszcze raz ktokolwiek zapyta o to ile skórek na litr i ile to ma NPK zostanie zgłoszony jako kandydat do odznaki "grower specjalnej troski" bo wszystko jest napisane ale po ch*j czytać,rzuce okiem i dalej posty będę nabijał...nawet moja cierpliwość się kończy!:crazy:
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Te wartości należy brać orientacyjnie i rozumieć je jak skórka banana ma dużo potasu i mało fosforu.
 
M

mrsweetpotato

Guest
Oczywiście 0 azotu jest w wypadku braku melasy, melasa jak wiadomo ma około 2% azotu w składzie :)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Fosfor można świetnie uzupełnić bat guano dodanym do gleby.
 

gifeyexepiri

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2015
Postów
213
Buchów
3
Mam pytanie do osób stosujących "bananówkę". Czy po przesuszeniu gleby, po tym jak została podlana "bananówką", tworzy się wam twarda skorupa na ziemii?
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
Mam pytanie do osób stosujących "bananówkę". Czy po przesuszeniu gleby, po tym jak została podlana "bananówką", tworzy się wam twarda skorupa na ziemii?

Bardziej od melasy/miodu ziemia się "skleja" ...ale ja przelewam wodą następne podlanie i znowu jest git
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół