nasiona marihuany

Melonowo bananowy miks na flo

Wyszukiwarka Forumowa:
S

Samuraj

Guest
No w sumie to tez jestem ciekaw w jakiej ilości wody gotujesz te skórki i czy rozcienczasz potem ten wywar bo przetestował by go u siebie ;)
 

deez nuts

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 11, 2010
Postów
633
Buchów
404
Czekamy na info!!! :D btw. zaskoczylo mnie to ze to dziala jako nawoz na flo, a cos se zmakiem ma wspolnego, podejrzewam ze taki wywar pachnie banankami ? :p
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,841
Odznaki
5
A co, myślałeś że nawozy np. Biobizzu robią z jakiś mega sekretnych, niedostępnych i prze***anych składników ??
A smak jak smak, zielsko smakuje zielskiem a nie nawozami.
 

deez nuts

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 11, 2010
Postów
633
Buchów
404
Niech ktos poda w ilu litrach wody ile skorek banana np. sie to gotuje i czy rozciencza z woda przed podlaniem bardzo bede wdzieczny!
 

kobyla

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2014
Postów
156
Buchów
0
Napisał JIRO. 3 skórki od banana i z połówki melona zalewa wodą(widać mniej więcej jak to wygląda na fotach, woda przykrywa te skórki w małym garnku). Studzi i tym podlewa. Wszystko podane, dokładne proporcje nie są pewnie znane i jemu i nikomu, bo trzeba robić metodą prób i błędów.
Pozdro.
 

Pilot

Well-known member
Rejestracja
Mar 9, 2014
Postów
160
Buchów
0
Prośba do moderatora żeby przypiął wątek !!!!
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
ale sie czepili tych proporcji, tu chodzi o wyczucie, zresztą to jest nawóz organiczny więc ciężko przedobrzyć. te skórki można gotować, można suszyć i proszkować a potem podsypać lub można zrobić gnojówkę tak jak z pokrzyw. wszystkie metody są dobre choć ja preferuje ostatnią dlatego że podczas robienia gnojówki zwiększa się flora bakteryjna, część cukrów ulega już rozpadowi i jest lepiej przyswajalne. stosować jak gnojowice z pokrzywy albo jak kolega pisał 1;1 i też jest git.
 

Guffy

Well-known member
Rejestracja
Maj 21, 2015
Postów
243
Buchów
41
Odznaki
1
@szermi
Gnojówkę z bananów przyrządza się tak samo jak z pokrzyw , tzn. do wiadra skórki , zalać wodą i czekać ?

Co do tematu to czy melase można zastąpić zwykłym białym cukrem ?

I czy ogólnie lepiej zrobić taki syrop czy gnojówkę,
oraz można obie te rzeczy przetrzymywać w butelkach (mam namyśli gnojówkę i syrop)
czekam na odpowiedzi :) .
 
Ostatnia edycja:

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
ale sie czepili tych proporcji, tu chodzi o wyczucie, zresztą to jest nawóz organiczny więc ciężko przedobrzyć. te skórki można gotować, można suszyć i proszkować a potem podsypać lub można zrobić gnojówkę tak jak z pokrzyw. wszystkie metody są dobre choć ja preferuje ostatnią dlatego że podczas robienia gnojówki zwiększa się flora bakteryjna, część cukrów ulega już rozpadowi i jest lepiej przyswajalne. stosować jak gnojowice z pokrzywy albo jak kolega pisał 1;1 i też jest git.

Otóż to!! wszystko na wyczucie.ja gotuje herbatkę i podlewam nierozcieńczoną i co ktoreś podlanie woda żeby nie przedobrzyć
 

Gengar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 13, 2013
Postów
179
Buchów
0
Jeżeli zamiast melasy zdecyduje się na miód to mam dać go do gotowania czy dodać później?
 
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
Zrobiłem dzisiaj taki wywar, 2 skórki od banana oraz od całego melona ale innego, takiego zielonego :freak2: ale to chyba nie ma znaczenia jaki melon i zagotowałem w 1.5l wody.

Do tego dodałem nawóz na kwitnięcie oraz booster. Podlałem takim wywarem krzaka na outcie i zalałem zwykła wodą żeby głębiej nawóz doszedł.

Za miesiąc napisze czy warto było ;)

A ta herbatka mocno śmierdzi, coś jakby kalafior.. słodki i odpychający zapach.
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
Zrobiłem dzisiaj taki wywar, 2 skórki od banana oraz od całego melona ale innego, takiego zielonego :freak2: ale to chyba nie ma znaczenia jaki melon i zagotowałem w 1.5l wody.

Do tego dodałem nawóz na kwitnięcie oraz booster. Podlałem takim wywarem krzaka na outcie i zalałem zwykła wodą żeby głębiej nawóz doszedł.

Za miesiąc napisze czy warto było ;)

A ta herbatka mocno śmierdzi, coś jakby kalafior.. słodki i odpychający zapach.

Super!!!! ja podlewam takim stuff'em 2 razy i raz woda...i jest git...banany pizgam codziennie do owsianki więc mnie nic te skórki nie kosztują a melon to najlepiej cantaloupe(ma za***isty bilans NPK na flo dla Naszych pociech) ps.ja jak gotuję herbatkę to czuję glównie melasę bo ją dodaję do miksa!!:p Fajnie,że temat nie umarł i ludzie tj.Ty próbują...ja stosuję te rozwiązania u siebie już trzecią uprawę i już raczej przy tym zostanę bo jest mega proste do ogarnięcia i jest praktycznie za free ....powodzenia i czekam na relację co i jak :) Piona!!!!!
 

Kage

Well-known member
Rejestracja
Cze 30, 2011
Postów
212
Buchów
13
Odznaki
1
Zrobie z samych bananów i przetestuje. Ps. gdzie kupujecie melase?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół