nasiona marihuany

Melonowo bananowy miks na flo

Wyszukiwarka Forumowa:

WWrolnik

Well-known member
Rejestracja
Mar 10, 2012
Postów
437
Buchów
0
Bardziej od melasy/miodu ziemia się "skleja" ...ale ja przelewam wodą następne podlanie i znowu jest git

to można na początku np. podlać wodą z melasą i będzie się łatwiej przesadzało na wegu? ;p

a można taki nawóz w szybkowarze robić w np. szklanych butelkach po kubusiu, gotować 40 min, ostudzić i mamy zapas na potem :D
 

gość147

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2010
Postów
303
Buchów
1
Odznaki
1
A nie lepiej zrobić Sobie z tego gnojówkę, jak z pokrzyw? Bo właśnie tak sie zastanawiam czy w tym roku tak nie polecieć...

Zbierać np. od maja do czerwca skórki z banana i melona, zalać wodą i jak wejdą nam rośliny na flo rozcieńczać wywar w stosunku 1:10 i jazda.

Tylko zastaniawia mnie jaką iloscią wody to zalać, bo np. dla gnojówki z pokrzyw dajemy kilo pokrzyw na 10litrów wody, ale jak wiadomo skórki z banana będą cięższe, a gdzie tutaj jeszcze melon...

Podpowie ktoś? robił ktoś gnojówkę melonowo-bananową?
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
A nie lepiej zrobić Sobie z tego gnojówkę, jak z pokrzyw? Bo właśnie tak sie zastanawiam czy w tym roku tak nie polecieć...

Zbierać np. od maja do czerwca skórki z banana i melona, zalać wodą i jak wejdą nam rośliny na flo rozcieńczać wywar w stosunku 1:10 i jazda.

Tylko zastaniawia mnie jaką iloscią wody to zalać, bo np. dla gnojówki z pokrzyw dajemy kilo pokrzyw na 10litrów wody, ale jak wiadomo skórki z banana będą cięższe, a gdzie tutaj jeszcze melon...

Podpowie ktoś? robił ktoś gnojówkę melonowo-bananową?

Zrób jako pierwszy i zdaj relację jak działa :)
 

THCKRYSZTAL

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2016
Postów
47
Buchów
0
Też słyszałem że przefermentowana skórka najlepsza. Większość nawozów Bio robi się w ten sposób. :freak2:
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
to można na początku np. podlać wodą z melasą i będzie się łatwiej przesadzało na wegu? ;p

a można taki nawóz w szybkowarze robić w np. szklanych butelkach po kubusiu, gotować 40 min, ostudzić i mamy zapas na potem :D

Dobry pomysł z tym podlaniem melasą przed przesadzaniem.Ale pomysł z szybkowarem ch***wy mi się wydaje bo można wysterylizować jakieś pożyteczne bakterie i takietam :)
 

Supernaut

Pan Andrzej
Rejestracja
Lip 9, 2016
Postów
16
Buchów
0
Taką zupkę należy stosować co drugie podlewanie naprzemiennie z czystą wodą, czy można lać w opór bez płukania mineralną?
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
Co drugie podlanie lepiej
 

pidurthc

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2016
Postów
109
Buchów
0
Taka zupkę należy stosować od początku kwitnienia? Czy gdybym jako podstawowy nawóz dał burze kwiatów a taka miksturę rozcieńczona w wodzie co drugie podlanie jako uzupełnienie byłoby ok? Czy mieszanie organicznych z chemikiem nie wchodzi w grę? Dodam, ze automaty
 

Supernaut

Pan Andrzej
Rejestracja
Lip 9, 2016
Postów
16
Buchów
0
Miałem podobne pytanie odnośnie mieszania organików z chemiorami. Jak wytłumaczył kolega Czarnuch, organiki po chemikach można stosować.
Nie miałoby to sensu jak byś organizmy chemią zabił. Na odwrót możesz zrobić.
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
Albo chemik albo organik ...jedno z drugim jak pies i kot....stosując chemię melasa na koniec to bez sensu...tak samo stosując bio a na koniec dopie****asz pk13/14 to nie mow że jedziesz organik
 

Supernaut

Pan Andrzej
Rejestracja
Lip 9, 2016
Postów
16
Buchów
0
Ciekawią mnie dwie kwestie związane z soczkiem owocowym - czy można pozbyć się pestycydów i innych oprysków ze skórek owoców szorując je szczotą do warzyw pod bieżącą wodą? I ile wynosi PH melona i banana?
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
czy można pozbyć się pestycydów i innych oprysków ze skórek owoców szorując je szczotą do warzyw pod bieżącą wodą?

Ponoć środkami alkalicznymi (np. płukanka z wody z sodą) można usunąć pestycydy z owoców i warzyw.



I ile wynosi PH melona i banana?

pH melona i banana znajdziesz w pierwszej lepszej tabelce z produktami zasado- i kwasotwórczymi.
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
to można na początku np. podlać wodą z melasą i będzie się łatwiej przesadzało na wegu? ;p

a można taki nawóz w szybkowarze robić w np. szklanych butelkach po kubusiu, gotować 40 min, ostudzić i mamy zapas na potem :D

Zamykajac taki nawoz w butelce i to jeszcze z melasa stworzysz idealny swiat drozdzom a jesli nie wiesz co jest produktem ubocznym w rozkladzie cukrow to zapraszam do gimnazjum. Musialbys napowiwtrzac taka pozywke albo zaj***ć kwas sorbowy(sorbinowy) to ch*j z takiej organiki, no chyba ze z jarzebiny go wyselekcjonujesz :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół