nasiona marihuany

Samemu zrobić panel LED czy kupić?

  • Autor wątku TymczasowyPalacz
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
T

TymczasowyPalacz

Guest
od jakiegos czasu mam dylemat ine wiem czy zamawiac panel led 60watowy czy sam go zrobic tylko czy zmieszcze sie w 800zl na taki panel? Bo w sklepie widze ze cena kosmiczna 1500zl.
 

Chanandler Bong

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2014
Postów
454
Buchów
0
Musisz poszperać na forum, jest już naprawde dużo tematów o budowie panelu a co do ceny to 800zł na spokojnie sie wyrobisz przy 60 watach ;)
Zatem proponuje wykonać własnoręcznie - Swój panel wykonałem za około połowe tej kwoty :p wbrew pozorom dość prosta sprawa i mnóstwo zabawy :)
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Robiąc samemu zawsze masz pewność co do diod - wiesz też jakie są biny, znasz sprawność zasilaczy, wszystko ustalasz sam, Twój teatr i Twoi aktorzy. Kupując gotowy panel zazwyczaj (są wyjątki jak np STB LED) masz chińskie ledy, albo jakieś niskiej jakości, słabe biny i takie tam a do tego musisz zapłacić kilkaset procent więcej.

Do tego robiąc samemu i wrzucając projekt ktoś Ci pewnie coś podpowie, mamy na forum kilku ekspertów odnośnie LED vide @Sub
 
T

TymczasowyPalacz

Guest
Po Outcie coś bedziemy w tej sprawie kombinować.
 
T

THE Unknown

Guest
za 800 pln to 100/120 wat wyciagniesz na 0,7A na DIY.
a za 1500 pln ?
 
Z

Zenon

Guest
za 800 zł to spokojnie 100W zrobisz + coś Ci zostanie. A jak już budujesz to robisz co chcesz. Jaki rozmiar,moc,jakośc etc etc. Kupując komercyjny panel licz się z tym że po pierwsze bedzie chińczyk i nie warty nawet połowy tego a po drugie nie będziesz zadowolony. Wyjątek STB od Doctorka który robi za***iste panele i warte swojej ceny. Nie dość że wygląd niepotarzalny to i jakość oraz solidnosc. Twoje kasa ,Twój wybór. Chcesz się bawić to buduj a jak nie to dołóż do 1500 i kupuj od Doctorka albo dogadaj się z nim to może coś Ci zrobi taniej ;]
 
W

winiar

Guest
podepne sie, wątek zrob panel z bobem czy jakos tak to jest na 0.25 m2 a potrzebuje dolożyć diod na 0.36 m2 bob nie ma czasu odpisywac, ktoś mi dobierze eo tego zasilacze, rozmieszczenie tych diod, kolory, no i gdzie kupić bo na led byt nie widze wszystkich
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Na 0,36m2 starcza Ci dwa cobcxb3590, to jest kolo 450-500zl, radiator okolo 100zl, zasilacz kolo 180. Do tego pare pie****ek i spokojnie zamkniesz sie w kwocie max 900zl. Podlaczenie to doslownie 3 kable. Jak chcesZ zrob przelacznik i na veg np do 14 dnia swiecis jednym a potem dwoma ledami.
 
W

winiar

Guest
to troche drozej wyjdzie i te coby też nie przez wszystkich sa chwalone, ile wat to bedzie jadło?
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
To wszystko zależy od Ciebie ile wat. Kupując wersję np 72V i puszczając ją na 0,7A masz około 50W na jednego leda, a możesz dać 1,2A przy takim prądzie będziesz mieć 100W na leda, ale lepiej nie dawać takiego prądu.

Sam teraz buduję panel na cxb3070 3500K bin BB będą dwie sztuki na 0,47m2 z zasilaczem regulowanym 1,4A-2,1A.
 
3

3one

Guest
Panel od marshydro w zaleznosci od modelu okolo 150$. W tej cenie oswietlisz jakies 70x70cm (w centrum tez w zaleznosci od modelu kolo 600-700umol przy wysokosci 45cm) + oczywiscie jak masz mozliwosci i umiejetmosci to sam mozesz sobie panel zrobic.
 

Napletek Batmana

Potargany Czesiek
Weteran
Rejestracja
Sie 14, 2014
Postów
747
Buchów
1
jak juz budujesz na budzecie to tanie sa vero29. jak dobrze poszukasz to za 18$ od sztukasa. do tego jakis LPC drajwer i masz lepszy niz przecietny panel LED. cztery COBY i dwa zasilacze to wychodzi ~120$. 160W. Plus jest taki ze sa wydajniejsze niz HPS a o WIELE tansze niz te przechwalane 3590 :) jak samemu budowac to tylko na cobach bo prostota tego az prosi sie zeby sobie zlozyc.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Vero też dobre, kupuj na alibabie lub aliexpress.

Mars Hydro ? Sam chciałem kupić ten panel, ale jak zobaczyłem na żywo jak świeci mars hydro 600 i 900 w porównaniu do COB to wyglądały jak ledwo żarzące się chińskie kolorowe ledziki.

Sam wybrałem cxb3070 3500k BB ponieważ jest sporo niebieskiego i wystarczająco czerwonego. Chociaż na FLO prawdopodobnie zrobię sobie mały booster z oslam hyper red 3 sztuk.
 
3

3one

Guest
Vero też dobre, kupuj na alibabie lub aliexpress.

Mars Hydro ? Sam chciałem kupić ten panel, ale jak zobaczyłem na żywo jak świeci mars hydro 600 i 900 w porównaniu do COB to wyglądały jak ledwo żarzące się chińskie kolorowe ledziki.

Sam wybrałem cxb3070 3500k BB ponieważ jest sporo niebieskiego i wystarczająco czerwonego. Chociaż na FLO prawdopodobnie zrobię sobie mały booster z oslam hyper red 3 sztuk.

marshydro 600 i 900 to pierwsza generacja lamp (wtedy jeszcze nie istnialy cob hehe). Teraz jest 3 generacja reflector :=))
 
W

winiar

Guest
a który to jest zasilacz na maritexie? widzę tam tylko diody 3050 wpisując 3070 nic nie wyszukuje
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół