nasiona marihuany

szklarnie z plastikowych butelek

Wyszukiwarka Forumowa:

hasiok906

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2012
Postów
116
Buchów
1
Czołem!

Zrobiłem szklarnie dla małych sadzonek z plastikowych butelek po wodzie:











Moję wątpliwości dotyczą następujących spraw:

1. Czy powinno się otwory robić w butelkach? Jeśli tak to ile i jakiej wielkości? U mnie każda szklarnia ma jeden otwór na szczycie i u podstawy. Z jednej strony dobrze jak mają dopływ świeżego powietrza, ale z drugiej strony cyrkulacja powietrza wewnątrz niszczy efekt szklarni. Jedno wyklucza drugie i nie wiem jak podejść do problemu.

2. Połowa szklarni jest zaparowana, połowa nie. Jak powinno być i dlaczego? Jak uzyskać pożądany efekt?

pozdrawiam

Hasiok
 

norek123

Well-known member
Rejestracja
Paź 25, 2013
Postów
286
Buchów
0
Siemka:)
Bardzo dobrze jak są dziury inaczej mogły by się ugotować w środku.
Ale ja nie jestem zwolennikiem takich "szklarni" o tej porze powinny same rosnać bez butelek.
Pozdrawiam i życzę udanego outa~Norek:)
 

Ramzesxd

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 26, 2012
Postów
895
Buchów
7
Na noc ok ale w dzień jak jest ciepło to je ściągaj bo się ugotować mogą.
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
Nic się nie ugotuje przy tej pogodzie. Temperatury rzadko przekraczają 20 stopni. Przecie w szklarniach ludzie uprawiają z powodzeniem a to nie jest nic innego jak jej mikroodpowiednik. Szczególnie, że za tydzień czy dwa zostaną zdjęte ;)
 

iRy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2015
Postów
146
Buchów
0
1. Roślina też musi oddychać. Cyrkulacja powietrza to dobra sprawa.
2. Wilgoć mój drogi, to jest wilgoć. Jedna strona jest wolna od wigoci ponieważ powietrze które cyrkuluje osusza Ci jedną ścianę. Nie musisz się tym przejmować, to dość normalne i nie przeszkadzające. W tym okresie wilgoć jedynie będzie przeszkadzała Twoim korzeniom do których (chyba) nie ma dostępu. Pamiętaj żebyś bronił się przed nią w czasie kwitnienia bo pleśń zaatakuje.
 

Ramzesxd

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 26, 2012
Postów
895
Buchów
7
No nie wiem mi w dzień przy dobrym słonku pod 5l butelkami aż liście się wykręcają do góry.
 

Shen Long

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2014
Postów
1,087
Buchów
0
Od kiedy sadze zawsze stosuję tę metode i o dziwo jeszcze nigdy nie ugotowałem zadnego planta :) Do tego widze ogromna róznice miedzy roslinkami które rosną pod butelkami ,a tymi ktore rosna luzno :D
 

pawel12345

Member
Rejestracja
Lis 23, 2015
Postów
19
Buchów
0
No ja Wam powiem, że pomiędzy pomidorem bez butelki a pomidorem pod butelką jest ogromna różnica. Pod butelką pomidor czuje się jak ryba w wodzie :) Polecam metodę z butelkami.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół