nasiona marihuany

SOG 12/12 od nasionka,, rezygnacja z wegu

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
tak naprawde nie ma duzo wiadomosci o 12/12 od pestki. nie moge sie dokopac do takich tematow bynajmniej a interesuje mnie to i szukam wiecej info na ten temat . jesli ktos mogl by podrzucic jakis link byl bym bardzo DźWięczny:p przekopałem forum ale nie widze niestety. dorzucicie mi informacji dozuce fotorele obiecuje)
 
D

delete

Guest
Ja tak sadziłem. Nie ma o czym pisać, zwykłe uprawianie roślin jak przy każdym innym fp, tylko szybciej kwitną i są mniejsze, identycznie jak automaty wychodzą ;) Z doświadczenia dodam, że przez pierwsze kilka dni lepiej zrobić im 20/4, a po tygodniu dać 12/12, bo i tak pokazują kwiatki po ~20dniach, a zawsze to więcej urosną ;) Ja kiedyś zmieściłem dwa KillerQueen'y w kartonie po dużych butach, miało to chyba 15x30cm podstawy i 45 wysokości, 2 żarówki 23W, wyszło ok 10g więc nie jest źle :) a od początku było 12/12
 

kiwi96

Well-known member
Rejestracja
Paź 6, 2012
Postów
70
Buchów
0
Mam dobrego boxa, wiem mniej wiecej wszystko na temat uprawy 12/12 od nasionka, lecz nie wiem o jakiej mocy wat kupic ta zarowke 2700k, kiedy zbiory i kiedy lac nawoz (pewnie rzecz jasna ze od razu na flo ;))
 

rebeliant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2011
Postów
836
Buchów
0
Mam dobrego boxa, wiem mniej wiecej wszystko na temat uprawy 12/12 od nasionka, lecz nie wiem o jakiej mocy wat kupic ta zarowke 2700k, kiedy zbiory i kiedy lac nawoz (pewnie rzecz jasna ze od razu na flo ;))

Moc a raczej ilość lumenów powinna być odpowiednia do twoja box'a.
Zbiory ? No jasne, że jak roślina będzie gotowa.
Nawozy na FLO lej odkąd zacznie kwitnąć bo pewnie minie z 2-3 tygodnie za nim się indukuję.
 

kiwi96

Well-known member
Rejestracja
Paź 6, 2012
Postów
70
Buchów
0
Moc a raczej ilość lumenów powinna być odpowiednia do twoja box'a.
Zbiory ? No jasne, że jak roślina będzie gotowa.
Nawozy na FLO lej odkąd zacznie kwitnąć bo pewnie minie z 2-3 tygodnie za nim się indukuję.

no dobrze, a jak dobrac lumeny do boxa ? jak to "obliczyc"?
jaka powinna byc odleglosc miedzy doniczka a zarowka ? mam ograniczana mozliwosci przestrzenna, czyli w skrocie nie moge przesunac zarowki i chcial bym sie dowiedziec czy mniej wiecej dobra jest odleglosc.
No i jak mam rozpoznac kiedy roslinka bedzie gotowa na zciecie ? :)
 

rebeliant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2011
Postów
836
Buchów
0
no dobrze, a jak dobrac lumeny do boxa ? jak to "obliczyc"?
jaka powinna byc odleglosc miedzy doniczka a zarowka ? mam ograniczana mozliwosci przestrzenna, czyli w skrocie nie moge przesunac zarowki i chcial bym sie dowiedziec czy mniej wiecej dobra jest odleglosc.
No i jak mam rozpoznac kiedy roslinka bedzie gotowa na zciecie ? :)

http://www.haszysz.com/kalkulator.html

A odległość w takim razie będziesz musiał kontrolować poprzez podstawianie czegoś pod doniczkę. O odległości poczytaj bo nie chcę mi się pisać.

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Kiedy_należy_ścinać
 

kiwi96

Well-known member
Rejestracja
Paź 6, 2012
Postów
70
Buchów
0
Wielkie dzieki !! :D

---------- Aktualizacja posta 14-03-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 13-03-2013 ----------

czy zarowka kompaktowa o mocy 85 wat wystarczy na box o wymiarach szerokosc 65cm dlugosc 50cm wysokosc 1m ?
 

LosMenelos

Niedzielny palacz
Weteran
Rejestracja
Paź 26, 2012
Postów
1,616
Buchów
4
Zależy ile lumenów ma ta żarówka masz kalkulator na forum poszukaj i oblicz;.
 

CeHaTHC

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2012
Postów
91
Buchów
0
Cześć,

Nie znalazłem w temacie odpowiedzi na nurtujące mnie pytani(e/a) wiec postanowiłem się Was zapytać:

Załóżmy, że chciałbym u rośliny pełnosezonowej zaindukować kwitnienie od samego początku ustawiając 12h światła i 12ciemni. Gdy już zaczną kwitnąć miałoby odbyć się przesadzenie na dwór, gdzie nie wiem ile będzie dnia, ale na pewno nie 12/12 i w dalszym ciągu będą się one wydłużały i teraz pytania:

- czy rośliny będą dalej normalnie kwitnąć skoro już zostały wprowadzone w tą fazę czy wydłużony dzień wróci je do fazy wegetatywnej?
- czy zamiast powrotu do fazy wegetatywnej zaczną hermić? Jaka jest wielkość szansy, że tak właśnie się stanie?
 

LoneRanger

Well-known member
Rejestracja
Lip 22, 2012
Postów
351
Buchów
0
Cześć,

Nie znalazłem w temacie odpowiedzi na nurtujące mnie pytani(e/a) wiec postanowiłem się Was zapytać:

Załóżmy, że chciałbym u rośliny pełnosezonowej zaindukować kwitnienie od samego początku ustawiając 12h światła i 12ciemni. Gdy już zaczną kwitnąć miałoby odbyć się przesadzenie na dwór, gdzie nie wiem ile będzie dnia, ale na pewno nie 12/12 i w dalszym ciągu będą się one wydłużały i teraz pytania:

- czy rośliny będą dalej normalnie kwitnąć skoro już zostały wprowadzone w tą fazę czy wydłużony dzień wróci je do fazy wegetatywnej?
- czy zamiast powrotu do fazy wegetatywnej zaczną hermić? Jaka jest wielkość szansy, że tak właśnie się stanie?

myśle, że zdarzy się jedno z 2 albo 2 na raz: zreweguje, ewentualnie jeszcze pohermi,

nie wykluczam, że znajdą się rośliny (w obrębie jednej odmiany, nawet z tej samej paczki nasion), które jednak postanowią kwitnąć do końca nie zważając na fotoperiod (!) - jeśli tak będzie to nie będzie to duży procent,

powinieneś wtedy pobrać z takiej rośliny klony, powtórzyć cały proces i wtedy plan będzie działać, bo klony zachowają się tak samo jak roślina matka,

teoretycznie efekt będzie jakbyś wysadzał na out automaty, ale z lepszą genetyką

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

12/12 od nasionka. Inna metoda uprawy.

Ten temat jest poświęcony świetnej metodzie uprawiania naszej ulubionej rośliny. "12/12 od nasiona" jest udowodnionym i sprawdzonym sposobem na uprawę ziółka. Zbiory są większe i osiągają nawet 1gram z jednego Watt'a energii (czyli. HPS 400 daje nam 400g ziółka itd.). Jest to również świetny sposób dla wszystkich growerów którzy mają problem z ograniczoną powierzchnią boxa lub growroomu. Ganja uprawiana tym sposobem niczym nie odbiega od ganji uprawianej tradycyjnie, z fazą wegetatywną. Ziółko takie jest bardzo wydajne, klejące i śmierdzące ;) Większość roślin nie odczuwa problemów rosnąc w takim fotoperiodzie.

W tradycyjnej metodzie, grower uprawia swoje rośliny zaczynając od fazy zwanej wegetatywną, ktora dostarcza od 18 do 24 godzin swiatla na dobe. Podczas fazy wzrostu rośliny powinny rozrosnąć się maksymalnie, zwiększając tym samym miejsce dla nadchodzących kwiatostanów. Kiedy roślina jest już wystarczająco rozrośnięta, przełącza się fotoperiod na 12/12 co skutkuje kwitnieniem. Ta metoda dostarcza obfitych plonów, jednak zajmuje sporo przestrzeni w boxie.

12/12 od nasiona elinuje całkowicie fazę wzrostu. Nasz fotoperiod ustawiamy już od pierwszego dnia na 12/12. Rośliny, które rosną tym sposobem nie będą tak duże jak rośliny "wegowane". Kształt krzaka jest również inny, tracąc wiele ze swoich "krzaczastych" właściwości. Rośliny mają tendencję do przybierania kształtu słupa. Główny szczyt rośliny formuje się wzdłuż całej głównej łodygi. To pozwala hodowcy na maksymalne wykorzystanie przestrzeni swojego boxa.

Oryginal: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=51760

Przetłumaczyłem na szybko kawałek, żeby podzielic się z tymi którzy jeszcze nie wiedzą ;)

Co sądzicie o tej metodzie? Ktoś uzywal? Z opinii na angielskim forum to nic tylko rezygnować z wega :))
http://www.icmag.com/gallery/data/500/9872sept_18_4_week_old_tomarrow_005.jpg

MADE BY ChaosX

Myśle, że ta metoda sprawdza się znacznie lepiej przy klonach (SOG), ponieważ:
-wszystkie rośliny są takie same, wszystkie równie ładne z wybranych najlepszych matek,

-nie trzeba kupować ($), kiełkować setek nasion tylko trzymać matkę w oddzielnym boxie,

Warto mieć oddzielny mniejszy box gdzie ukorzenia się klony, daje im pare dni wegu.

Zwykle sadzi się 4 klony na jedną stopę kwadratową. (stopa to 30,5cm, a więc stopa kwadratowa to ,09m2, jeden klon na 0,0225m2 - chcąc uzyskać liczbę klonów jaką możesz postawić w swoim boxie podziel jego powierzchnie w m2 przez 0,0225m2). Doniczki kwadraty 15x15 3L.
 

CeHaTHC

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2012
Postów
91
Buchów
0
powinieneś wtedy pobrać z takiej rośliny klony, powtórzyć cały proces i wtedy plan będzie działać, bo klony zachowają się tak samo jak roślina matka,

No, ale w takim razie będę zmuszony poczekać do ich zakwitnięcia, żeby móc dokonać selekcji. Potem zebrać plon a na pozostałej części rośliny wymusić rewegetację (no albo wcześniej, ale chyba lepiej obserwować do końca); pobrać klony, ukorzenić (...) W takim przypadku dwa rzuty w jednym sezonie chyba się nie udadzą.

teoretycznie efekt będzie jakbyś wysadzał na out automaty, ale z lepszą genetyką

Gdyby się udało, byłby to dla mnie spory sukces :D
 

LoneRanger

Well-known member
Rejestracja
Lip 22, 2012
Postów
351
Buchów
0
No, ale w takim razie będę zmuszony poczekać do ich zakwitnięcia, żeby móc dokonać selekcji. Potem zebrać plon a na pozostałej części rośliny wymusić rewegetację (no albo wcześniej, ale chyba lepiej obserwować do końca);

.. trudno będzie wymusić reweg na roślinie, która nie zrewegowała pod słońcem ;)

pobrać klony, ukorzenić (...) W takim przypadku dwa rzuty w jednym sezonie chyba się nie udadzą.


Musisz pobrać klony wcześniej na wegu, z każdej rośliny, którą będziesz zakwitniętą wysadzał na OUT (wszystko podpisać i nie pomylić ;) ) - następnie wegować te klony, aż będziesz wiedział które nie rewegują na oucie i wtedy te wegujące wybrane klony pozostawione w boxie posłużą do repopulacji uprawy ;)

Powiedzmy, że teraz rzucasz sionka na wate:
-25.05 start
-gdzieś pomiędzy pobranie klonów
-25.06 flo matek w boxie
-10.07 wystawienie matek, klony idą do boxa wegować,
-24.07 widać efekty - wybierasz tylko interesujące klony i stają się one matkami, klonujesz je dalej:
-05.08 ukorzenienie klonów
-15.09 wystawienie na OUT roślin które nie zrewegują, (3 tygodnie weg, 2tyg flo w boxie), czyli na styk ;)
 
D

delete

Guest
Warto mieć oddzielny mniejszy box gdzie ukorzenia się klony, daje im pare dni wegu.


A po co komu box do ukorzeniania, najlepsza metoda ukorzeniania i najstarsza jednocześnie to: obcinasz pod kątem 45 stopni od razu do kubka z wodą (bez żadnych sraczy ukorzeniaczy i takich tam) machasz łodygą żeby nie było żadnej bańki powietrza i zostawiasz w tym kubeczku stawiając w zacienionym miejscu (niewystawionym na bezpośrednie światło słoneczne) aż do momentu kiedy korzonki będą wystarczająco długie, a potem do ziemi.

P.S. Nauczyła mnie tego babcia ogrodniczka, działa za każdym razem 100%
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół