nasiona marihuany

SOG 12/12 od nasionka,, rezygnacja z wegu

Wyszukiwarka Forumowa:
0

00000000003

Guest
12/12 od nasionka. Inna metoda uprawy.

Ten temat jest poświęcony świetnej metodzie uprawiania naszej ulubionej rośliny. "12/12 od nasiona" jest udowodnionym i sprawdzonym sposobem na uprawę ziółka. Zbiory są większe i osiągają nawet 1gram z jednego Watt'a energii (czyli. HPS 400 daje nam 400g ziółka itd.). Jest to również świetny sposób dla wszystkich growerów którzy mają problem z ograniczoną powierzchnią boxa lub growroomu. Ganja uprawiana tym sposobem niczym nie odbiega od ganji uprawianej tradycyjnie, z fazą wegetatywną. Ziółko takie jest bardzo wydajne, klejące i śmierdzące ;) Większość roślin nie odczuwa problemów rosnąc w takim fotoperiodzie.

W tradycyjnej metodzie, grower uprawia swoje rośliny zaczynając od fazy zwanej wegetatywną, ktora dostarcza od 18 do 24 godzin swiatla na dobe. Podczas fazy wzrostu rośliny powinny rozrosnąć się maksymalnie, zwiększając tym samym miejsce dla nadchodzących kwiatostanów. Kiedy roślina jest już wystarczająco rozrośnięta, przełącza się fotoperiod na 12/12 co skutkuje kwitnieniem. Ta metoda dostarcza obfitych plonów, jednak zajmuje sporo przestrzeni w boxie.

12/12 od nasiona elinuje całkowicie fazę wzrostu. Nasz fotoperiod ustawiamy już od pierwszego dnia na 12/12. Rośliny, które rosną tym sposobem nie będą tak duże jak rośliny "wegowane". Kształt krzaka jest również inny, tracąc wiele ze swoich "krzaczastych" właściwości. Rośliny mają tendencję do przybierania kształtu słupa. Główny szczyt rośliny formuje się wzdłuż całej głównej łodygi. To pozwala hodowcy na maksymalne wykorzystanie przestrzeni swojego boxa.

Oryginal: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=51760

Przetłumaczyłem na szybko kawałek, żeby podzielic się z tymi którzy jeszcze nie wiedzą ;)

Co sądzicie o tej metodzie? Ktoś uzywal? Z opinii na angielskim forum to nic tylko rezygnować z wega :))
http://www.icmag.com/gallery/data/500/9872sept_18_4_week_old_tomarrow_005.jpg

MADE BY ChaosX
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
Kiepski ten art. Nawet na polskie standardy...
 

Konopny Mnich

Member
Rejestracja
Gru 30, 2008
Postów
8
Buchów
0
I to jest świetny sposób.Jak widzę sog'a to trochę tak,jakby rozmieniać roślinę na drobne..nie ma to jak jeden,wspaniały duży kwiatostan na głównej łodydze.dzięki za ten post,nie omieszkam spróbować
 

bialy_mis

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 9, 2005
Postów
2,908
Buchów
10
12/12 od nasiona elinuje całkowicie fazę wzrostu

To jest nieprawda. 2-3 tygodnie nawet przy fotoperiodzie 12/12 to czas wegetacji.

Zbiory są większe

O ile postawimy na zwiększenie liczby roślin przy tej samej powierzchni. Z osobnego krzaka zbiór będzie oczywiście mniejszy. Mniej wega = mniej szczytów = mniej kwiatów = mniejszy zbiór.


Nie wiem kto pisał ten artykuł...
 

manowar

Member
Rejestracja
Cze 21, 2008
Postów
7
Buchów
0
Ja stosowałem niedawno. 12/12 to fajny sposób uprawy - szczególnie z pestek regular - po 2-3 tygodniach wiadomo co jest. To trochę tak jak uprawa automatów tylko mniej prądu żre :D Efekt (KW x LR):



I warto po harveście zastosować reveg - maksymalizuje to plon z rośliny



Ponowne przełączenie na flo - 4 tyg. po harveście



A tak wygląda teraz - 3 tydzień flo



 

Lomu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 20, 2007
Postów
1,694
Buchów
13
Fajnie ci to wyszło heh,masz racje najlepiej na pestki regular.
 
J

jejes

Guest
ja tak próbowałem, no i jest to jakieś rozwiązanie dla kogoś z małym boxem.
ogólnie roślinka wygląda podobnie do lowrydera, słabo rozkrzaczona - wys. 40-50 cm. formuje się jeden główny top. no i zbiory są szybciej - minusem są słabsze plony.
<joint>
 
J

jksndcfiuwejvcsmn

Guest
12/12 ;]

Spoczko pomysl!!! <coolpalacz> Mam tylko pytanko. Juz troche poczytalem i wiem ze swietlowki kompaktowe (energooszczedne) sa dobre tylko na weg. tak wiec. Czy moge na tych swietlowkach zaj***ć moim malym roslinkom 12/12 ??? bo chetnie bym sprobowal :spalony:
czekam na odpowiedz! FAST jak mozecie!


BloooW!
</P>
 
T

topek44

Guest
Nieuważnie czytałeś swietlowki kompaktowe nadają ze zarówno na weg jak i na flow wszystko zależy od barwy ich światła . 2700k najlepiej na flow a na veg 6400k
 

likor

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2008
Postów
149
Buchów
0
erotic11: jest na odwrót 2700 na WEG 6400 na FLO
 

likor

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2008
Postów
149
Buchów
0
akurat w tej kwestii się nie myle 2700K to barwa zimna taka jaką wytwarzają świetlówki rurowe i niektóre kompakty. Nadaję się ona idealnie na WEG. 6400 to barwa ciepła - hps działa w zbliżonej barwie i nadaję się najlepiej na FLO
 
T

topek44

Guest
Nie wiem skąd masz takie informacje ale one są błędne . 2700 to barwa ciepła nawet na opakowaniu pisze ci warm white i oznaczone są 827 . Chyba nigdy nie miałeś w rzeczywistości do czynienia z tym bo to widać która jakim światłem grzeje.
 
R

Raver

Guest
79.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół