nasiona marihuany

Trymer z gratów garażowych

Wyszukiwarka Forumowa:
T

THCLORD

Guest
A więc zaczynamy. :crazy:
1) Potrzebne do budowy takiego trymera będą :
- Silniczek w miarę mocny i wolnoobrotowy. Ja, swój wziąłem z wkrętarki, może być z masy innych rzeczy - jakichś pomp od pralki itp.
- Pojemnik, np. wiadro lub duża donica
- Deska
- Ruszt od grila
- Jakiś płaskownik lub coś podobnego, o wadze około 400 gram
2) Narzędzia potrzebne do budowy to :
- Wiertarka
- Wyrzynarka
- Młotek
- Śrubokręty
- Kilka różnych wierteł
- Jakies druty do mocowania rusztu
- Klej montażowy
- Spawarka, w zależności od tego, jakie jest wyjście w silniku. U mnie nic nie pasowalo, więc spawałem
Zaczynamy!!Na początek dobieramy się do silnika jaki mamy i spawdzamy jakiej jest średnicy wałek, żeby zrobić odpowiednią dziurę w płaskowniku. Bierzemy donicę i mierzymy średnicę, żeby wiedzieć jaki ma być płaskownik. Docinamy, ostrzymy i robimy otwór równo na środku takiej wielkości, aby pasował nam na wałek z silnika. Później składamy to do kupy.
Silnik z ostrzem ma wyglądać mniej wiecej tak:





Teraz bierzemy się za donice/ pojemnik / wiadro
wycinamy w nim mały otwór na przewód, którym doprowadzimy zasilanie do sinika i dwa większe otwory blisko górnej krawędzi pojemnika w taki sposób, żeby ostrze było tuż pod samą krawedzią (max 5 mm) na przeprowadzenie deski, w której robimy taki otwór, żeby przeprowadzić nim silnik i żeby on w nim siedział bardzo ciasno lub sam wałek a silnik przymocować do tej deski. Zalecam deskę skrocić tak, żeby wystawała po kilka centymetrów z każdej strony - nie tak jak ja mam na zdjęciach. Ułatwi to wyjmowanie osprzętu tnącego. Silnik wciskamy w ten otwór i najlepiej (dla pewności) po uprzednim spasowaniu wysokości wirnika z krawedzią pojemnika wkleić klejem montażowym. Tak to ma mniej więcej wyglądać w całości. Ja narazie nic nie wklejałem ani nie montowałem na stałe, bo nie mam gdzie tego trzymać w całości ze wzgledu na dzieci wolę nie mieć obcinaczki palców leżącej sobie gdzieś. Jak będę potrzebował to sobie zmontuję.



Teraz tu usztywniamy i poziomujemy w jakiś sposób (ja do tego użyłem klinów, mogą to też być kawałki gumy itp rzeczy).


Teraz czas na montaż rusztu od grilla. Najpierw przykładamy go do pojemnika i sprawdzamy, czy jest dobrze spasowany z ostrzem (rzypominam nie więcej niż 5 mm prześwitu między nimi). Robimy otwory do przymocowania rusztu i mocujemy go drutem lub sznurkiem.
Ma to w calości wygladać mniej wiecej tak

Dodam kiedyś filmik z pracy tego urządzenia, jak tylko będę miał co nim pociać. Przy testach potrafił dosłownie rąbać gałązki takie po centymetr do 1,5 cm
Pozdrawiam i życzę powodzenia w robienu artykołów pomocniczych własnymi rękoma do naszej wspólnej pasji!!
 

Green_Light

Well-known member
Rejestracja
Gru 24, 2013
Postów
199
Buchów
1
Mogłeś napisać coś o zasilaniu tego silniczka chyba, że napędzasz go akumulatorkiem z tej wkretarki :D No ale tego mi brakuje :D
 
T

THCLORD

Guest
ja np mam to zailone zasilaczem od jakiejs drukarki jeszcze bede to troszke przebudowywal to dam wtedy fotki z regulatorem obrotow
 

BudowniczyBob

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2015
Postów
296
Buchów
1
ciekawe jestem jak to daje rade, jakieś foto zmielonych odpadow czy cos ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół