nasiona marihuany

Dwutlenek węgla ze świeczki.

Wyszukiwarka Forumowa:

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Nie widzę tutaj jakiegoś bardziej rozwiniętego tematu o produkcji CO2 ze świeczki, czyli spalania parafiny.

Zatem chciałbym nieco omówić ten temat.

Parafina w świecach to mieszanina alkanów (węglowodorów) która pod względem chemicznym składa się najczęściej z 17 atomów węgla.

Rozpisując to na reakcje spalania całkowitego :

C17H36 + 26O2 -> 17CO2 + 18 H2O

Z jednej cząsteczki parafiny otrzymamy 17 cząsteczek dwutlenku węgla i 18 cząst. wody w postaci pary wodnej.
Uwzględniając masę molową węgla, wodoru i tlenu ze spalenia 100g parafiny otrzymamy około 500-600g CO2. Całkiem ciekawy wynik tym, patrząc na cenę CO2 w butlach.

Jednak jak to jest w praktyce? Nie testowałem, ktoś ma coś do powiedzenia na ten temat? Wydaje się, że kilka dobrze zabezpieczonych zniczy mogłoby dostarczyć całkiem spore ilości papu z powietrza roślinie po śmiesznych kosztach.
 
Ostatnia edycja:

Asgardczyk

Wszystko sie zmienia...
Rejestracja
Mar 12, 2015
Postów
628
Buchów
0
Bardzo przekonujaca teza wporownaniu rzeczywistych cen butli CO2, hmm lecz mamy tu doczynienia z wolnym ogniem nie da sie ukryc..
zwieksza temperature spala tlen i przedewszystkim moze caly kwawdrat zmienic w popiol a pozniej jeszcze zostac pociagniety do odpowiedzialnosci za nielegalna uprawe plus pozar :pl: nie daj Bog jeszcze ofiary smiertelne .......
Ja osobiscie stosowalem Kadzidelka o zapach jakis tam Hinduskich czy jakos tak to lecialo,
jest dwutlenekwegla nic sie nie podpali a jeszcze niesamowicie dobrze maskuje zapach, ta opcja jak dlamnie jest lepsza, ale kto jak woli :D
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Ryzyko można ominąć albo bardzo mocno zminimalizować.

Dwutlenek węgla jest cięższy niż powietrze, więc :

plan.jpg


Problem jedynie w tym jak włożyć świece do tej butli :D jednak generalnie chodzi mi o sam zamysł pomysłu. Oczywiście nie musi być taka butla.
 

Asgardczyk

Wszystko sie zmienia...
Rejestracja
Mar 12, 2015
Postów
628
Buchów
0
@Jooe hmm, jesli taka alternatywe przedstawiasz, to ma jakis sens :d
ale jesli mialbym juz wybierac to wybralbym, butle cukier wode drozdze (1410), rurka odprowadzaca z korka do pomieszczenia i jest Git
 

Shen Long

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2014
Postów
1,087
Buchów
0
@Jooe hmm, jesli taka alternatywe przedstawiasz, to ma jakis sens :d
ale jesli mialbym juz wybierac to wybralbym, butle cukier wode drozdze (1410), rurka odprowadzaca z korka do pomieszczenia i jest Git



Tzw bimbrownia :D Sam stosowałem ta metode lecz w akwarystyce, rośliny rosły jak szalone także działa i bez obaw, drozdzy nie było czuc :D
 

Asgardczyk

Wszystko sie zmienia...
Rejestracja
Mar 12, 2015
Postów
628
Buchów
0
Szczerze mowiac najtanszy i najlepszy patent, no i jeszcze mozna pozniej otrzymac produkt koncowy w postaci Bimberka jak to Lubi :D
 

Skalmar Obłynos

Well-known member
Rejestracja
Mar 31, 2015
Postów
302
Buchów
1
Nie wypaliłoby -> gorące powietrze ogrzane przez świece leci ku górze -> nie zapewnisz zbyt dużej ilości powietrza -> mało wydajna metoda
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Zrobię takie doświadczenie sprawdzające czy z tak wykonanej instalacji CO2 leciałby dołem przez tą rurkę czy razem w ogrzanym powietrzem leciałby ku górze.

A co do drożdży to... fakt, najlepszy domowy sposób, ale... Sacharoza rozkłada się na 2 cząsteczki glukozy, te z kolei przy fermentacji będą dawać 4 cząsteczki CO2 i 4 etanolu.

Obliczając dalej fermentacji 1kg cukru będzie 700-800g CO2

Przepaść konkretna.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół