nasiona marihuany

Haszysz Breders

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
Niektórym się nie chcę

Można wiec oczekiwać, że niedługo - będzie tam tak samo jak w EU.
I jedyna nadzieja jest w panicznym strachu przez GMO ;) - wierze w naturę: i magiczne rytuały ;]

Racjonalne argumenty: - takie jak - zachowanie istniejącej zmienności : Hodowla zachowawcza> etc. Raczej nie mają racji bytu. Może... w dotowanych przez państwo instytucjach - które - ratują co się da: - ale .. nie odmiany konopi.. narko..
 
D

Dirtbag

Guest
Dirt, odpowiedź jest smutna i banalnie prosta. 95% pestek kupowanych w polskich seedshopach to nasiona feminizowane. Z regularów po prostu nie ma kasy.
US to dość specyficzny rynek. Tam metr kwadratowy pod 400W traktuje się jako microbox. Duże powierzchnie pozwalają na o wiele więcej. Jako taka stabilizacja genów o dziwo też tam nie występuje. Po prostu kupujesz paczkę lub dwie danego straina w reg i polujesz w te „jedyne” feno.
Niektórym się nie chcę i po prostu kupuj klony których obrót jest tam na prawdę spory.

Zagadza sie, wiem czego domaga sie 95% europejskiego odbiorcy i doskonale rozumiem ze femki sa potrzebne tak samo jak auto. Ale dlaczego cI breederzy nie robia także regow dla tych kliku procent co ma warunki i chęci? $$$$
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Racjonalne argumenty: - takie jak - zachowanie istniejącej zmienności : Hodowla zachowawcza> etc. Raczej nie mają racji bytu. Może... w dotowanych przez państwo instytucjach - które - ratują co się da: - ale .. nie odmiany konopi.. narko..
Może w takim razie pokusić się o założenie stricte konopnego seedbanku. Z tym że takiego z prawdziwego zdarzenie, który zamiast handlem zajmował się będzie tylko zachowywaniem i duplikowaniem regionalnych odmian konopi. Pomysł dosyć utopijny i ideowy ale czego się dla idei nie robi?
Ale dlaczego cI breederzy nie robia także regow dla tych kliku procent co ma warunki i chęci? $$$$
Ci którzy „briderami” są nie tylko z nazwy robią zapewne regi dla siebie a ich dystrybucja jeśli już, odbywa się tylko w zaufanych kręgach.
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Może w takim razie pokusić się o założenie stricte konopnego seedbanku. Z tym że takiego z prawdziwego zdarzenie, który zamiast handlem zajmował się będzie tylko zachowywaniem i duplikowaniem regionalnych odmian konopi. Pomysł dosyć utopijny i ideowy ale czego się dla idei nie robi?

Takie coś to nawet można pro publico bono robić, tylko trzeba paczkę zapaleńców żeby się wzajemnie uzupełniać.
Ja bym cholernie chciał kiedyś poświęcić się takiemu hobby w ramach jakiejś inicjatywy. A w zasadzie to koordynacja kilku nasionorobów może dać całkiem niezłe efekty, bo pestek z jednego pylenia w niewielkim boksie można mieć kilkaset nasion lekko. Lokalne, krajowe krzyżówki ze swojskimi nazwami, relatywnie niewielkie ceny i przyzwoita jakość nasion - ech, rozmarzyłem się... :)
 
D

Dirtbag

Guest
Ci którzy „briderami” są nie tylko z nazwy robią zapewne regi dla siebie a ich dystrybucja jeśli już, odbywa się tylko w zaufanych kręgach.

No i takich ludzi potrzeba zeby pasja nie wymarła. Bez przesady tylko z tymi zamkniętymi kręgami be tzw hoarding genow tez do niczego dobrego nie prowadz. Trzymanie tego co najlepszego tylko dla siebie i zamknietej grupy osob
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
Zagadza sie, wiem czego domaga sie 95% europejskiego odbiorcy i doskonale rozumiem ze femki sa potrzebne tak samo jak auto. Ale dlaczego cI breederzy nie robia także regow dla tych kliku procent co ma warunki i chęci? $$$$

w sumie nawet nie europejskiego, a polski rynek, jednak breederzy angielscy którzy cos znaczą robią regi, a niektórzy tylko regi, tylko ze w polsce ich nie widać, przykłady karma, lady sativa, true canna, dank genetics pewnie bym mogl jeszcze troche wymieniać, więc nie można powiedzieć ze w eu, nie robi sie regów, można powiedzieć tylko że w polsce sie ich nie sprzedaje
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
ta w polsce kazdy chce kupic sionko za 5 zl dostac 10 gratisow znizke 40% i darmowa wysylke hehe to wina tego ze ludzie nie maja kasy , to raz a dwa to ze mentalnosc polska taka jest
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
A z drugiej strony są sklepy które skupują od nas nasiona, np. femki za 3zł :p Regi to chyba by chciały brać za fryte :freak:

Tylko prosze bez odpowiedzi: to sam se otwórz sklep i sprzedawaj :D
 
G

Guest

Guest
ta w polsce kazdy chce kupic sionko za 5 zl dostac 10 gratisow znizke 40% i darmowa wysylke hehe to wina tego ze ludzie nie maja kasy , to raz a dwa to ze mentalnosc polska taka jest
Nie może być :)
A z drugiej strony są sklepy które skupują od nas nasiona, np. femki za 3zł :p Regi to chyba by chciały brać za fryte :freak:

Tylko prosze bez odpowiedzi: to sam se otwórz sklep i sprzedawaj :D

Za 3 zł to mogę narobić fasolki :)
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
no dziwisz sie jak chca klienci placic 5 zl za sionko to po ile ma kupic sklep 3 zl to i tak za duzo , wiec regi friko sie jak najbardziej naleza hehe , jesli szukamy braujacej kasy za gratisy, znaczki , koperte, fiolki , i prace he a gdzie zycie heh aa i podatki heheheeh
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Może w takim razie pokusić się o założenie stricte konopnego seedbanku. Z tym że takiego z prawdziwego zdarzenie, który zamiast handlem zajmował się będzie tylko zachowywaniem i duplikowaniem regionalnych odmian konopi. Pomysł dosyć utopijny i ideowy ale czego się dla idei nie robi?

Takie coś to nawet można pro publico bono robić, tylko trzeba paczkę zapaleńców żeby się wzajemnie uzupełniać.
Ja bym cholernie chciał kiedyś poświęcić się takiemu hobby w ramach jakiejś inicjatywy. A w zasadzie to koordynacja kilku nasionorobów może dać całkiem niezłe efekty...

Nie to, żebym też nie był fanem rozwijania takiej inicjatywy, ale przecież tak działa to forum i jego dział OS...
Zagnieździła się tym sposobem, przykładowo, forumowa odmiana: Nepal x Hindu Kush, sprowadzona na forum Kotowymi ręcami, powielona przez wiele osób w czystej postaci.
Wiem, że Tanska ręcami Gnoma też puszcza, ale to chyba była reakcja na zainteresowanie.

Miałem nic nie wstawiać nadwornego w tym roku, bo jest duże zamieszanie, ale poszły w wodę Durbany, zwykłe czy tam "regi", żebym chociaż miał co ludziom rozdać w następnym OSie... Trzeba się dzielić "wolnością".

Zwykłe rządzą, zwłaszcza na out. Wydają się kłopotem, ale zapewniają naturalną samowystarczalność. Przez te jęki i strachy na forum o natychmiastowym zapyleniu wszystkiego w promieniu pierdyliona metrów, pierwszego męskiego wyrwałem czym prędzej, jak go rozpoznałem, a potem byłem wściekły na siebie, bo przecież to był najwcześniejszy męski, miał fajne liście i mógłby być super reproduktorem.
Dużo osób w panice przerywa męskie, zamiast zostawić pół gałązki i sobie zrobić ze 100 nasion na przyszły sezon. Pewnych, pięknych, pysznych.

A rodzime produkty trzeba robić. Skandynawowie mają, a my nie?

Tak jak tu Stal.in kiedyś pisał: Baltic Kush, Pomorzan Haze i inne Silesian Skunk, Mazovian Dog, Maria Polonia 99, Vistula Cheese...
 

SprasowanyTop

Well-known member
Rejestracja
Sie 23, 2013
Postów
296
Buchów
1
regi to piękna sprawa, pamiętam jak femek było mniej niż regów w seedbankach i wszyscy sadzili regi czy to out czy in.. wybór nie był duży ale nie o to w tym chodziło. dzisiaj mamy miliony crossow które tak na prawde nic nie znacza.. niestety rynek ma takie zapotrzebowanie. w sumie co sie dziwic. wszystko przeciwko regom.. już ich jest coraz mniej..
 
G

Guest

Guest
regi to piękna sprawa, pamiętam jak femek było mniej niż regów w seedbankach i wszyscy sadzili regi czy to out czy in.. wybór nie był duży ale nie o to w tym chodziło. dzisiaj mamy miliony crossow które tak na prawde nic nie znacza.. niestety rynek ma takie zapotrzebowanie. w sumie co sie dziwic. wszystko przeciwko regom.. już ich jest coraz mniej..

Regi to styl życia prawdziwego growera ;)

ps; ponury nadal mam tylko mono .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół