nasiona marihuany

Haszysz Breders

Wyszukiwarka Forumowa:
D

DIABLO

Guest
Witam Brederów forumowych i zapraszam do dyskusji .
Jako pierwsze zagadnienie, jakie chciałbym poruszyć w dniu dzisiejszym ,nie daje mi spać po nocach i dusi ,choć nie musi,wiec sprawa ma się następująco, jak większość już wie, część naszych roślin w szczególności sativy potrafią określić pleć po długim wegu 24/0 lub 18/6 ,i tak było z moja panna z Sudanu ,po około 3 miechach na wegu 24/0 określiła się i poleciała na ogród gdzie stoi i ma nadal weg choć nie kwitnie są pojedyncze pistele ,teraz moja zagwozdka--- mam męskiego afa -Jamaican Haze x FCS który pyli i .......................czy gdy zapylę tego Sudana czy wymuszę na nim kwitnienie??????????????czy pyłek nie zmieni nic ,i Sudan nadal zostanie na wegu,a roślina nie zacznie tworzyć nasion.???hmmmmmmmmmmm i tak mam od kilku dni , jutro zapylam i zobaczymy co się porobi.
 
Ostatnia edycja:

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
Próbowałem uzyskać na to pytanie odpowiedź i niestety nie udało mi się, więc przyłączam się do pytania Mrowenusa. Czy taka określona roślina na wegu zapyli się i zacznie produkować nasiona?
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Zapyli się i pozostanie na wegu. Rośliny na dworze zapylane przez "coś" z powietrza.
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Pozostaje pytanie co się zapyli? Te pojedyncze pistle? To z całej zabawy będzie z 10 nasion. Roślina na wegu nie ma kwiatów więc pyłek nie ma co zapylać.
 
D

DIABLO

Guest
Zapyli się i pozostanie na wegu. Rośliny na dworze zapylane przez "coś" z powietrza.

Gdy jest zapylona powinna zacząć budować kwiaty i tworzyć nasiona,czy tak nie jest ,
czy zapyli sie i jak izak napisał utworzy kilka nasionek tylko????
 

Pustelnik

Z Lasu
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2015
Postów
584
Buchów
775
Zapyla sie tylko calyxy ktore sa,wskutek zapylenia nowe nie powstana,nadal bedzie wegowac,nie tworzac kwiatow dopiero po przelaczeniu zacznie tworzyc kwiaty,ktore nie beda zapylone.
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Dokładnie. Na dworze czasem wyjmowałem nasiona z calyxów przy łodydze, jeszcze jak rośliny nie kwitły. Także nie, nie zacznie kwitnąć.
 
D

DIABLO

Guest
Oki, wiec można stwierdzić iż zapylanie nie wymusza na roślinie kwitnienia ,co nie znaczy ze sam nie sprawdzę tej teorii.:crazy:
 

Pustelnik

Z Lasu
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2015
Postów
584
Buchów
775
Wiemy ze podstawa odpowiedzialna za wegetacje jak i kwitnie jest odpowiedni czas dnia do nocy,bez tego ani rusz ,kazda odmiana ma inne wymagania co do tego,pomijajac odmiany fotoobojetne.Jakby nie bylo,gdy niema odpowiednich godzin dnia do nocy,dla danej odmiany,nie wskoczy na flo.Moze byc okreslona przy 15h dnia,lecz to zaduzo,aby zaczela budowac kwiat,do tego potrzeba odpowiednio dlugiej nocy.

Mimo to sprawdz;)
 
S

sub

Guest
Oki, wiec można stwierdzić iż zapylanie nie wymusza na roślinie kwitnienia ,co nie znaczy ze sam nie sprawdzę tej teorii.:crazy:

Hipotezy ;)
Teoria to w sumie coś zupełnie innego. ;]

ps: Ludziska produkowali nasiona z takich "pre" - wydaje mi się, że nawet jest to opisane jako "metoda" - pozyskiwania niewielkiej ilości nasion - w faq overgrow.
Chyba? .. a może ... jakoś nie widzę tego w zachowanej kopi. Ale dam głowę, że to na OG widziałem. Tak samo jak wydaje mi się, że co niektórzy w dawnych czasach - to praktykowali : podejrzane na og? czy nie? pewnie tak?|

ps: lekkie zapylenie roślin: - zmniejsza ryzyko hermienia | to nie hipoteza: raczej - dane doświadczalne .. choć pewność - pojawia sie po setkach testów. |
 
D

DIABLO

Guest
dzięki za wypowiedz sub ,tak czy inaczej nie przechodzi w kwitnienie ,szkoda po zapyleniu będzie stała w ogrodzie dopóki nie będę jej musiał wstawić pod lampkę ze względu na pogodę lub inne czynniki zewnętrzne jak (sasiedzi)

na razie hipoteza- jak skończę pylenie i roślina nie przejdzie po moich próbach doświadczalnych w stan kwitnienia będzie już teoria.---poparta faktami z doświadczenia .racja trolu czy nie????
 
S

sub

Guest
na razie hipoteza- jak skończę pylenie i roślina nie przejdzie po moich próbach doświadczalnych w stan kwitnienia będzie już teoria.---poparta faktami z doświadczenia .racja trolu czy nie????

To będzie "FAKT" - który - wykaże, że hipoteza - jest do kitu.
Teoria: hmm.. trochę mało na stworzenie: "całościowej" koncepcji.

Moje ulubione spory ;)

pwn:
teoria
1. Ťcałościowa koncepcja zawierająca opis i wyjaśnienie określonych zjawisk i zagadnień; też: czyjakolwiek koncepcja na określony tematť
2. Ťdział nauki o literaturze, kulturze, sztuce itp. zajmujący się systematyzowaniem pojęć i twierdzeń leżących u podstaw tych dziedzinť
3. Ťteza jeszcze nieudowodniona lub nieznajdująca potwierdzenia w praktyceť

znaczenie 3: -> najczęściej wykorzystywane w: erystycznych sztuczkach:
znaczenie które : mi najbardziej pasuje: http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_naukowa

wiki napisał:
Teoria naukowa jest najbardziej rzetelną, rygorystyczną i kompletną formą wiedzy naukowej.[1] Odróżnia ją to od potocznego rozumienia słowa teoria, które sugeruje bezpodstawność i spekulatywność.[2]

To czego nie lubię ; http://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka

Powiedzieć, że w teorii to ładnie wygląda, ale praktyka pokazuje inaczej. (Jak gdyby teoria czegoś nie uwzględniała).

To jedno z najczęściej stosowanych zagrań w dyskusjach.
Zapewne dlatego mi potoczne znaczenie słowa przeszkadza. Niezależnie od celu w jakim zostało ..
Bez znaczenia: I tak potoczne jest: na wierzchu zawsze.

ps: Informacja - o zmniejszeniu częstotliwości pokazywania się męskich kwiatów u lekko zapylonych roślin - wykazujących tendencje do tego - pochodzi także z OG - miała to być "sztuczka" stosowana w wypadku odmian Thai - etc: które "miały mieć" - wredną tendencje do hermienia. Jest to .. "prawdopodobne" - zwiększenie stężenia auksyn - i pośrednio etylenu. || choć - tak na 100% bym tego nie brał - mimo wszystko ;)||
Pochodzi to od jakiś "starych" wyjadaczy - dziadków :?: Zapewne tego pokroju co Ci co nadal utrzymują jakieś stare linie nasienne w wersji regular : z lat 90 i wcześniejszych - sami dla siebie. Jeszcze chyba do końca nie wymarli.. mimo ery: femi.. i jednorazowych przygód z "miksem".
Mowa była o - uprawach w rejonach gdzie te odmiany tradycyjnie uprawiano. Niestety - poza śladem w pamięci - nie ma.. - źródłowych wątków. ;] Gwarancji żadnej, że mi pamięć płata figla.. nie ma ;D
 
D

Dirtbag

Guest
Pochodzi to od jakiś "starych" wyjadaczy - dziadków :?: Zapewne tego pokroju co Ci co nadal utrzymują jakieś stare linie nasienne w wersji regular : z lat 90 i wcześniejszych - sami dla siebie. Jeszcze chyba do końca nie wymarli.. mimo ery: femi.. i jednorazowych przygód z "miksem".
D

Z góry sorry za off.

Sub musze cie pocieszyć bo takich starych wyjadaczy ze starymi genami jest w ch.. . Oczywiscie nie w eu gdzie holenderski fem miszmasz miesza sie z hiszpańskim i rzeczywiscie jest tam era fem. W us 90 procent breederow robi regi i całe szczęście bo gdyby sprawy szły w tym samym kierunku co w Europie to za kilka lat ciezko by było dostać jakiekolwiek regularne pestki. Samozwańczy królowie cannabis i inne z***y tłumaczące ze robia ludziom przysługę femkami bo zaoszczędzaja im przestrzeń i prąd. Dlaczego nie robia jednego o drugiego fem i reg dla tych co maja warunki na selekcje regow heh. Po chuk ludzie sami maja sobie robic crossy jak mogą kupic od nich. Brzydzę sie tym całym biznesem bo to jedno wielkie kur***wo...
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Dlaczego nie robia jednego o drugiego fem i reg dla tych co maja warunki na selekcje regow heh.

Dirt, odpowiedź jest smutna i banalnie prosta. 95% pestek kupowanych w polskich seedshopach to nasiona feminizowane. Z regularów po prostu nie ma kasy.
US to dość specyficzny rynek. Tam metr kwadratowy pod 400W traktuje się jako microbox. Duże powierzchnie pozwalają na o wiele więcej. Jako taka stabilizacja genów o dziwo też tam nie występuje. Po prostu kupujesz paczkę lub dwie danego straina w reg i polujesz w te „jedyne” feno.
Niektórym się nie chcę i po prostu kupują klony których obrót jest tam na prawdę spory.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół