nasiona marihuany

Wiśniowo - bambusowa fajka

Wyszukiwarka Forumowa:

Chanandler Bong

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2014
Postów
454
Buchów
0
Witam forumowiczów ;)

Jak wiadomo najlepsze jest ziółko własnoręcznie uprawione, a jeżeli połączymy to z fajką która wyszła również spod naszych dłoni efekt musi być powalający


Chciałbym Wam przedstawić domowej roboty fajkę z mojego ulubionego materiału czyli drewna wiśniowego.
Praca zajmuje sporo czasu, natomiast efekt końcowy i satysfakcja rekompensuje wszystko

Co potrzebujemy?

Oczywiście drewno :) użyłem balika wiśniowego sprzed około 5 lat - ważna kwestia żeby nie stosować świeżego bo po obróbce (bądź wtrakcie) przeschnie i będzie pękało. Tyczka bambusowa (dostępna w sklepach ogrodniczych :p )

Narzędzia - bez piłki/brzeszczota się nie obędzie, jeżeli ktoś jest majsterkowiczem może posiadać coś takiego jak miniszlifierka (często nazywana dremelem od chyba najlepszej firmy produkującej te urządzenia) jeżeli nie posiadamy może być ostry nóż, wiertarka wraz z wiertłami (wielkość jest zależna od wielkości fajki jaką chcemy zrobić), papier ścierny z różną granulacją (proponuję 80, 120 i 220)



Zaczynamy :)

Na początku proponuje wyciąć wstępnie prostokącik w drewnianego balika jak na foto poniżej - znacząco ułatwi to dalszą obróbkę



Odcinamy "okorowany" kawałek i docinamy go na kształt litery "L"



Następnie docinamy pierwszy obrys fajki - i tutaj każdy ma pole do popisu :) czy to kwadratowe, czy okrągłe, bądź też można stworzyć zupełnie coś nowego, kreatywność ludzka nie zna granic ;)



No to lecimy z docieraniem - tutaj miniszlifierka baaardzo pomaga :)



I efekt:



Przyszła pora na wywiercenie kanałów dymnych - dobrze jest wymierzyć je "na sucho" coby nie przewiercić na wylot :p w tym pomocna staje się taśma





Następnie poszerzamy otwory - z jednego powstaje komin a z drugiego otwór na cybuch - ja posłużyłem się kamieniem szlifierskim dzieki czemu fajka jest wręcz "opalona" :) można również wykonać go po prostu większym wiertłem. W tym momencie warto zerknąć na średnice cybucha (patrz niżej) tak aby jego średnica pokrywała się z średnicą wiertła



Cybuch wykonałem z tyczki bambusowej - wielokrotnie z niej właśnie wykonywałem ten element fajki - raz że jest banalnie łatwo dostępna a dwa wymaga minimalnej ingerencji w jej budowe. Wystarczy twardym drutem przechnąć miękki środek i mamy rureczkę :) bądź też przewiercić wiertłem ;) przeważnie ją szlifuje na gładko ale teraz znalazłem kawałek z fajnym gradientem i szkoda mi było go niszczyć :p



Po doszlifowaniu jego krawędzi łączymy oba elementy - na sztywno bez użycia kleju.

Efekt? Hm... gwaranatuje, że nikt nie pogardzi buszkiem z takiej fajki :)



Pozdrawiam :)
 

BudowniczyBob

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2015
Postów
296
Buchów
1
no to wybieram sie na działczke ogarnąć przeschnięty kawalek drewna wiđniowego, buszki z takiej fajki to sama przyjemność!
 

Chanandler Bong

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2014
Postów
454
Buchów
0
Nie musi to być wiśnia ;) ale powiem Ci że robiłem z różnego drewna fajeczki i wiśniowe drewno mi najbardziej podchodzi :) zresztą jest to jeden z faworytów u wszelakiego rodzaju fajkarzy ze względu na walory smakowe :D
 

zaklinaczbetonu

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2014
Postów
105
Buchów
1
Przygarnal bym chetnie taka fajke ale nie jestem zbyt osoba cierpliwa i rodzajem czlowieka zlotej raczki :p za pomysl buszek leci :)
 

BudowniczyBob

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2015
Postów
296
Buchów
1
kurcze bylem na dzialce i najwyraźniej ojciec muysiał posprzatac bo nie ma zadnych starych galezi ;/
Gdzie zdobyc stary kawalek drewna wisniowego :D?
 

Chanandler Bong

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2014
Postów
454
Buchów
0
Przygarnal bym chetnie taka fajke ale nie jestem zbyt osoba cierpliwa i rodzajem czlowieka zlotej raczki :p za pomysl buszek leci :)
Tą już oddałem, ale będę pewnie jeszcze nie jedną wykonywał (zapewne po wakacjach) to może zrobię OpenFajkę :p

kurcze bylem na dzialce i najwyraźniej ojciec muysiał posprzatac bo nie ma zadnych starych galezi ;/
Gdzie zdobyc stary kawalek drewna wisniowego :D?
Ja właśnie z działki przyniosłem :p ale tak jak wspominałem nie musi to być wiśnia ;) polecam również z gruszy (szczególnie ulęgałki) bądź głogu, materiałów jest naprawde wiele
 

BudowniczyBob

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2015
Postów
296
Buchów
1
a ile czasu takie drewno musi odlezakować że tak powiem? bo starego raczej nic nei zgarne.
nadawało by sie takei drewno od stolarza? Oni na pewno maja wiśniowe i tym podobne taki maly klocek to by mi pewnie koles za darmo oddal jakbym wpadl tylko czy nie jest ono jakos przetworzone czy cos?
 

Chanandler Bong

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2014
Postów
454
Buchów
0
na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi niestety, mój kawałek drewna leżał na działce około 5 lat... Jeżeli masz dostęp do jakiegoś materiału to możesz z grubsza ociosać kawałek i zostawić na weekend - jeżeli nie popęka to bedzie się nadawał ;)
 
U

Usunięty 58869

Guest
można by dodać szklane lufki do środka bambusa? Myślę, że lepiej by się paliło...
 

Chanandler Bong

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2014
Postów
454
Buchów
0
Warto bedzie spróbować przy kolejnej ;) mam już nawet pewien pomysł, ale do wykonanie dopiero po wakacjach
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół