nasiona marihuany

Za wysoka temp., za blisko lamp czy może już niedobór?

Wyszukiwarka Forumowa:

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Hej

Ostatnio pojawiły mi się rdzawe plamy na dużych liściach przy topach. Sprawa wyglądała tak:

Sprawa wygląda tak. Mam CBD Skunk Haze. Ziemia Compo Sana super lekkie (ma nawóz). Roślina ma już 80 dni i kwitnie już 4 tyg. i 2 dni. Nic w tym dziwnego, ale jeszcze ani razu nie podlewałem jej nawozem :) Ciągle sama woda. Nie domagała się, więc nie lałem, czekałem na pierwsze większe symptomy. Dodam też, że roślina już mi się box'ie prawie nie mieści. Główny szczyt już prawie wchodzi w odbłyśnik co widać na zdjęciu. Raczej to nie jest duży problem, bo mam CFL, ale ja pewny nie jestem, nie wiem jak wy. Dodatkowo jest wysoka temp. spowodowana filtrem. Temp. waha się koło 35 stopni. Wiem, będę kombinował, żeby to zmienić. Do rzeczy: końcówki liści zaczęły usychać. Ale dosłownie same końcówki, bez krawędzi. Nie robiłem nic z tym, bo to może oznaczać wszystko i czekałem na większy rozwój wydarzeń. Dzieje się tak na większości liści. Wczoraj podlałem wodą. Dzisiaj widzę, że na liściu przy głównym szczycie pojawiły się rdzawe plamy na krawędziach liści. Czy to oznacza już brak nawozów(tutaj chyba brak wapnia) czy jest po prostu za gorąco?

Taki temat pisałem z 3 dni temu. Arm powiedział, że to wygląda na za duże stężenie EC w glebie i żebym zrobił flusha. Przelałem koło 13 litrów wody i coś wątpię, że to było to, bo to dalej postępuje, a w taki sposób, że zaczyna mnie martwić. Powiem od razu - największe zmiany pojawiają się na topach, które są najmocniej oświetlane, ale wcale nie ma wpływu, który jest bliżej lamp. Główny szczyt już wszedł w odbłyśnik i na końce listków przytopowych uschły (nie wszystkich) co widać na zdjęciach. Kolejna sprawa to to, że na innych 2, 3 topach boki liści przy topach, tam gdzie na nich jest najwięcej trichomów zbrązowiały. Tego dobrze uwiecznić na zdjęciu nie mogłem, ale to wygląda jakby to zbrązowiało i nawet zbrązowiały trichomy, ale tak chyba nie jest. To mnie martwi najbardziej i to nie jest dojrzewanie rośliny, a niestety jest tego sporo. Normalnie wygląda jakby boki liści tam gdzie trichomy brązowiały. A akurat to nie dzieje się wcale na najwyższych topach, bo na głównym tego nie ma, na średnich też, tylko tych co są jeszcze trochę niżej i są centralnie umieszczone pod lampami. Dodatkowo liście przy topach robią się jakby niebieskie i błyszczą się w tych miejscach. Wygląda to jakby ktoś wylał w tych miejscach atrament. To nie jest odmiana fioletowa, więc to na pewno nie to. Na jednym ze zdjęć widać jak światło przebija się przez liść, a przez te plamy nie przechodzi. Cholera nie wiem co to jest, ale podejrzewam za dużą temperaturę. Co sądzicie? Wczoraj otworzyłem boxa i było 37, więc od razu wyjąłem trochę węgla, aby lepiej cyrkulowało powietrze. Na dniach będę modyfikował filtr i wentylację. A może to jednak brak wapna albo czegoś?

















 
Ostatnia edycja:
Z

Zenon

Guest
Skoro nigdy nie dostała nawozu to czas najwyższy zapodać papu...
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
I tak dzisiaj zrobię. Zastanawiałem się czy może to wpływ temperatury albo rzeczywiście zgromadziło się reszte nawozu i było za duże stężenie EC (nie znam się na tym) jak doradził Arm. Widzę teraz, że to był ogromny błąd. Od rana widać zmiany na gorsze. ku**a mać jestem wk***iony. Znowu się łapię na tym, że umiesz liczyć to licz na siebie, bo każdy gada co innego. Już raz miałem podobny problem tyle, że w drugą stronę. Najbardziej boję się tego, że te trichomy, które zrobiły się brązowe są już do dupy i nic z nich nie będzie. Najnowsze zdjęcia - widać jak jest coraz gorzej. Dać pełną dawkę czy narazie połowę? A tak przy okazji podwyższyłem na max. lampy. Już wyżej się nie da.

edit: Uciąłem kawałek listka przytopowego z topa, który miał najgorsze objawy. Brąz pojawił się na liściu, ale raczej nie usechł, bo pod mikroskopem widać było, że jest to plama, a nie uschnięty liść, po prostu zostały zdrowe tkanki, lecz część trichomów już mocno dojrzała. Według mnie to musi być brak nawozów co wskazuje również ten top, bo największe zmiany są na topie, który jest odrostem od większego pędu. Na największych pędach są najmniejsze zmiany, czyli roślina z mniejszych pędów przekazuje składniki do większych i głównych. ku**a mać i ufaj tu "doświadczonym". Dla mnie to jest brak fosforu. Pewnie dzisiaj walnę połowę dawki, aby roślina się przyzwyczaiła i nie było to dla niej boom. Dodatkowo zrobię oprysk Asahi.







 
Ostatnia edycja:

marram

Well-known member
Rejestracja
Maj 19, 2014
Postów
116
Buchów
0
Bardzo niedawno borykałem się z za wysoką temperaturą przy szczytach rośliny przy podobnej mocy lampy i powierzchni boxa i śmiem twierdzić, że u Ciebie żadnych objawów, jakie u siebie widziałem, nie zauważam. Przy zbyt wysokiej temperaturze liście przytopowe na najwyższych szczytach ustawiają się pionowo, w stronę sufitu i postępuje wysychanie, zaczynając od czubków i postępując w głąb liścia.
 
G

Guest

Guest
Synu nie jest to czasem plecha , ?? pytam , a pozytyw mówi ze to przypalenie <lol> wiecie ten no teges z SB .
 
Ostatnia edycja:

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Też nad tym myślałem, ale to jest suche. Poza tym pleśń najpierw atakuje kwiaty, a na kwiatach nie ma totalnie nic. Tylko liście. Miałem kiedyś pleśń na oucie - brązowa, na kwiatostanie. Fakt, że była sucha, ale tutaj tylko liście. I farba pokrywająca ściany ma środek grzybobójczy. Ktoś wie, który kalkulator AN używać? Bo są dwa i inaczej podają.

Co do przypalenia - przypaliłoby najbardziej top, który jest najbliżej żarówki, a tak totalnie nie jest. Nawet średnie tego nie mają. Poza tym CFL, aby aż tak przypalał? I atramentowe plamy nie tworzą się od przypalenia. Przenawożenie to na bank nie jest.
 
Ostatnia edycja:

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Poddaję się. Nie mam już pojęcia co to może być. Na zdjęciach wygląda to jakby to było przypalenie, za blisko światła, za wysoka temperatura. Ale to totalnie się nie zgadza z tym co zrobiłem, bo na maxa podwyższyłem lampy i obniżyłem o 2 stopnie temperaturę. Przez chyba 3 tygodnie miała temperaturę 35 stopni, a pewnym momencie była jeszcze bliżej światła niż teraz jak podwyższyłem i totalnie nic się nie działo. Teraz najbardziej zniszczony szczyt jest 13cm od świetlówek. Na dodatek zaczęły się też pojawiać problemy na szczycie, który jest w rogu boxa i jest oddalony o 20cm. Przecież to nierealne, żeby były przypalone. Najgorsze jest to, że wszystko stało się w ciągu jednego dnia. W niedzielę wieczorem sprawdzałem no to jakiś ogromnych zmian nie było. Wczoraj nad ranem zauważyłem małe brązowe plamy gdzieniegdzie. Dzisiaj wyglądają jakby ktoś przypalał je ogniem i nie dawał w ogóle jedzenia. A wczoraj podlałem je 5 litrami wody(aby wypłukać też tą samą wodę) z połową dawki nawozów. Dodatkowo zrobiłem oprysk Asahi i minimalnie dodałem samo bloom do oprysku. Nie wiem czy tam nawet było stężenie 1ml/l. A dzisiaj takie coś.....poza tym sami zobaczcie, bo to szkoda gadać.











 

arm

Well-known member
Rejestracja
Cze 26, 2012
Postów
273
Buchów
1
a po co asahi ... jak zrobiłeś płukanko dałeś połowe dawki nawozów i stan sie pogarsza a nie powinien przy dobrych warunkach ..to coś tam masz popierniczone panie koligen ,,a to już nikt nie wie co tam sie dzieje w twoim k***idołku może .. ćwicz aż dojdziesz co to ..
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Asahi, żeby szybciej zaczęła wchłaniać składniki odżywcze z gleby, bo w końcu też ją trochę przelałem. No i niestety tak muszę zrobić. Płukanie było - stan się pogorszył. Wczoraj dałem nawozy i dzisiaj też jest prze***anie. Może jeszcze nie zdąrzyły nawozy się wchłonąć. Zamontowałem szybę. Dawno takiej prowizorki nie od***ałem. Przykleiłem ją na taśmę przeźroczystą :sunny: i dodatkowo, jako zabezpieczenie na gumach. Zabezpieczenie działa tylko wtedy jeśli taśma odklei się od odbłyśnika, bo niestety guma też przyczepiona na taśmę. Raczej nie powinna się odkleić, bo bez przesady - tam temperatury dużej nie ma, a dodatkowo wentyl dmucha na szybę. Jeśli to nie pomoże to już nie mam pojęcia co to może być. Zostanie chyba tylko ścinka. Ehh....i pomyśleć, że wszystko w piz*u w jeden dzień. Nigdy nie spotkałem się, aby tak szybko zaczęło się je**ć.
 

CannaBrain#2012

Well-known member
Rejestracja
Sty 14, 2012
Postów
51
Buchów
0
siema
Teraz to ją przelałeś, wypłukałeś nie tylko azot. Możliwe że brakuje Magnezu (potasu na pewno) to wyciąga z liści. Nie rób nic, niech se kwitnie, niech puchnie.
Mam pytanie. Hodujesz rośliny dla liści czy kwiatów ?
 

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
lukales na ph? moze tu jest problem. jak pamietasz u mnie podobnie bylo i dolomit pomogl tylko nie bylo to az takie brazowe. Nic innego nie przychodzi mi do glowy. ja bym lal koks razem z dolomitem i patrzyl co sie dzieje.
POZDRO
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Chłopie czytałeś? Przedwczoraj zapodałem już połowę dawki nawozu. Dzisiaj jest trochę gorzej, ale nie postępuje to tak jak wczoraj czy przedwczoraj. Liście trochę bardziej powykręcane i bardziej brązowe. Usychają, bo łamią się w palcach. Poza tym roślina potrzebuje tych liści, właśnie najbardziej tych przy topach.

Władek pH na pewno dobre, bo przed każdym podlaniem mierzę pH i ustawiam trochę powyżej 6, a staram się koło 6.2, 6.3.

A i temperatura w boxie to koło 30 stopni. Jest szyba.







 
Ostatnia edycja:

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Niestety teraz to wygląda tak jak poniżej. Temperatura dochodzi do 32 stopni, więc nie jest źle. Ale roślina....no nie wygląda to dobrze. Nie mam pojęcia co to może być.

















 

Azazel

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2014
Postów
767
Buchów
3
Temperatura, wilgotność, brak Ca, Mg. Tak bym obstawiał.
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Temperatura juz ok bo kolo 30 stopni. Wilgotnosc 40%, bo wiecej nie chce ryzykowac, aby plesni nie bylo. Tez sie zastanawiam nad Mg, ale glownie nad Ca. Podobne objawy, ale przeciez podlalem polowa dawki nawozow. Powinno byc ok, a tu lipa. Moze nie robic przerwy od nawozow przy podlaniu i jeszcze raz podlac polowe dawki?

Edit: a moze to niedobor boru?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół