nasiona marihuany

Mój dzisiejszy olejek (DIY RSO)

Wyszukiwarka Forumowa:

Gang Bułgarii

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2015
Postów
59
Buchów
2
Chciałbym zrobić pierwsze RSO z odpadów po Outdorze. Jest jeden mały problem...mianowicie, odpady podczas suszenia obkurzyły się - będzie to przeszkadzało w robieniu RSO? Zanieczyści to produkt końcowy? Wydaje mi się ,że po przepuszczeniu przez filtr do kawy zostanie samo IPA z THC itp. Dobrze myślę? Przy robieniu masła to nie przeszkadza , ale ile można jeść ciastka.W jaki sposób wykorzystać odpady>?
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
Chciałbym zrobić pierwsze RSO z odpadów po Outdorze. Jest jeden mały problem...mianowicie, odpady podczas suszenia obkurzyły się - będzie to przeszkadzało w robieniu RSO?

Rób ten olej nic się nie czaj <shiza> zależy co w tym kurzu jest, a to już ino sam Bóg wie. Filter cos wyłapie, ale nie był bym na 100% pewny co do czystości produktu końcowego. Zawsze coś przeleci.
 

Gang Bułgarii

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2015
Postów
59
Buchów
2
Z powodu braku dostatecznej ilości miejsca, leżakowało na budowie- pustaki i wylewka cementowa. Jak pakowałem do worów suchutkie lisciuchy to się kurzyło.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Zalegał mi gdzieś jakiś tam suchy jak wiór trym z poprzedniego grow. Ile? Nie wiem z 20-30g? Mało tego wyszło, ale robi robotę, rano czyściłem miskę, dopiero mi schodzi czapa, panna jak mnie zobaczyła to się przeżegnała. :freak2:

Następnym razem zrobię to bardziej profesjonalnie, wk***iało mnie to ślęczenie nad gazówką, zrobię jakiś zamknięty obieg, bo szkoda spirytusu. :D

100_0799.JPG

100_0805.JPG

100_0877.JPG

100_0880.JPG

100_0883.JPG
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Ładny olej Ci wyszedł.Długo odparowywałeś?
 

Gang Bułgarii

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2015
Postów
59
Buchów
2
Posiadam kuchenkę indukcyjną. Zrobi robotę ?Jaką temp. ustawić podczas odparowywania IPA/spirytusu ? Zakres od 60-240*C . Regulacja co 20 stopni.60,80,100 itd....240*C. Z tego co zauważyłem stosujecie maszynki do gotowania ryżu-tam temp ustawia się automatycznie. W moim przypadku mogę ustawić konkretne temp. Co proponujecie? Kuchenka zrobi robotę , czy szukać innego sprzętu?
Dekarboksylacja przed namoczeniem suszu obowiązkowa?
Chaotyczny temat , ciężko konkretne info wyciągnąć .Pomocy doświadczeni
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Ładny olej Ci wyszedł.Długo odparowywałeś?

0,7l etanolowego roztworu jakieś dwie godziny? Nie wiem, straciłem rachubę od tego mieszania i wąchania oparów etanolu.

Posiadam kuchenkę indukcyjną. Zrobi robotę ?Jaką temp. ustawić podczas odparowywania IPA/spirytusu ? Zakres od 60-240*C . Regulacja co 20 stopni.60,80,100 itd....240*C. Z tego co zauważyłem stosujecie maszynki do gotowania ryżu-tam temp ustawia się automatycznie. W moim przypadku mogę ustawić konkretne temp. Co proponujecie? Kuchenka zrobi robotę , czy szukać innego sprzętu?
Dekarboksylacja przed namoczeniem suszu obowiązkowa?
Chaotyczny temat , ciężko konkretne info wyciągnąć .Pomocy doświadczeni

Tak, dekarobksylacja potrzebna, chyba, że będziesz długo odparowywał ten roztwór, to teoretycznie powinno się zdekarboksylować. A temperaturę ustaw w oparciu o temperaturę wrzenia rozpuszczalnika, c'nie? Jak widzisz ja ostatnio walcyłem na gazówce w połączeniu z prowizoryczną łaźnią wodną.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Osobiście robiłem bez dekarboksylacji. Temat 2x moczyłem i mieszałem. Potem filtrowałem do kilku pojemników (żeby było szybciej bo przez jeden filtr to chwilę trwa, szczególnie jak temat trochę zanieczyszczony).
Garnek na ryż ma dość ograniczoną pojemność, więc zalewałem go niemal do pełna, alko odparowywał i jak zostawała 1/3 np to dolewałem i tak kilka razy. [MENTION=67915]Dyzma[/MENTION] czy Ty robiłeś kiedyś dekarboksylację przed wrzuceniem tematu do rozpuszczalnika? Korzystałem z Twoich wskazówek i nie przypominam sobie tego.
 

Gang Bułgarii

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2015
Postów
59
Buchów
2
Dzięki za pomoc.Hmmm to widocznie ,można z dekarboksylacją i bez.Trzeba by porównanie zrobić...Dziś zrobię z , a następnym razem bez.Warunki i ilość materiału taka sama. Oczywiście jak pierwszy raz wyjdzie Ok :)
 
Ostatnia edycja:

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Nigdy nie robiłem dekarboksylacji.Zawsze staram się bardzo powoli odparowywać iso żeby nie spalić oleju.Po odparowaniu zostawiam jeszcze tak na godzinkę w temperaturze około 75-80 stopni do momentu aż całość będzie miała jednolitą formę bez żadnych nawet najmniejszych bąbelków.Potem do strzykawek i to wszystko.
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Ja tak jak koledzy, też nie robiłem dekarboksylacji, bo nie ma sensu.
Robiłem porównanie RSO na spirytusie i iso, zdecydowanie wygrywa iso, bo jest czystsze. Po spirytusie zostaje osad na misce i olej wychodzi bardziej zielony.
 

Malthael

MALTHAEL
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2009
Postów
582
Buchów
21
to co dałem rade zrobić,moc powala mieszanka do zrobienia poszła z roslin jak CBD Skunk Haze,CBD Mango Haze,Sudan,Critical 2.0+
zastanawia mnie jak to teraz rozcieńczyć,jakie stężenie bo czysty olej zmiótł mnie na 16 godzin dawka pół ziarenka ryżu.

 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Mrówa, ja rozrobiłem z olejem kokosowym w stosunku 1:10 (2g rso i 20g kokosowego).
Zrobiłem ok. 40 kapsułek, czyli wychodzi ok. 50mg rso na kapsułkę i jak dla mnie są akurat ;)

 

Gang Bułgarii

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2015
Postów
59
Buchów
2
OLEJ RSO TO CUDO...Zrobiłem Olej Rso z odpadów po outdorze. Z dekarboksylacja jak i bez. Obie metody się sprawdziły--dekarboksylacja zbędna. Do łez Feniksa dodałem olej kokosowy i tak powstała masc/krem. Postanowiłem ze wykorzystam go całkowicie do celów medycznych i... U babci po 1 oosmarowaniu bóle bioder kolan kostek stawów i kręgosłupa przeszły całkowicie. Babcia ma zwyrodnienia kręgosłupa i czeka na operację bioder. Następnego dnia po zażyciu widziałem jak biegnie...dodatkowo problemy ze snem ustaly. U kolegi powiększone węzły chłonne też po 1 zastosowaniu przeszło.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół