nasiona marihuany

Siatka scrog :) BeZ pUcy

Wyszukiwarka Forumowa:

FanatycznyGrower

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2014
Postów
1,309
Buchów
3
Witam postanowiłem dziś sie pobawić w majsterkowicza i skonstruować siatke scrog którą mnie zainspirował snuff, bardzo fajna siateczka i estetyczna pozdro snuff.. :)
Jako że fajnie mi sie fajnie robiło pierwsza rzecz pomocną w uprawie to napewno nie bedzie to pierwsza i ostatnia fotorelacja w tym dziale, wystarczy że ktos podrzuci pomysł co mam zrobić a jak bede miał potrzebne rzeczy to napewno sie tu pojawie znowu :)
Narzędzia jakie bedą potrzebne to jakiś fajny kawałek drewna, wiertarka, obcęgi, 4 gwozdzie, sznurek bądz zyłka, młotek, piłka, coś do pisania i metrówka to tyle jak coś zapomniałem to najwyzej dopisze póżniej.
A więc do dzieła !
Pierwsze co zanim zabierzemy sie do majsterkowania musimy sobie wybrać odpowiednia szafe, boxa lub co tam wam posłuzy za growboxa żeby odmierzyć odpowiednie rozmiary szafy, żeby pózniej nie było rozczarowania że sie nie miesci.
Ja tutaj sobie już zaplanowałem od jakiegoś czasu że ta oto szafka posłuzy mi na nastepny indro jako box, bierzemy metrowke i odmierzamy długośc i szerokość żeby nie zapomnieć lepiej sobie zapisać na kartce wymiary:)

Gdy już mamy zmierzone wszystko wybieramy sobie jakiś kawał fajnej listewki która nam posłuzy za szkielet całej siatki.
Tniemy sobie pózniej na 4 odpowiednie rozmiary i tak o to mamy 4 fajne listewki!

Nastepnie metrówka odmierzamy sobie co ile cm mamy wywiercic dzirke przez którą przejdzie ,,siatka'' najlepiej z metrowka w reku i ołowkiem odmierzac i zaznaczac kropkami w którym miejscu mamy dziure wywiercic.
Ja już sobie wywierciłem dziury chwilke to zajeło ale mimo to warto było.

Gdy już dziurki mamy wiwiercone zabieramy sie za zbicie całego szkieletu do kupy tak żeby sie twardo i stabilnie trzymało ,,żeby to miało ręce i nogi'' :)

A teraz zabieramy sie za przeplatanie przez wczesniej zrobione dzirki jakiegos sznurka lub zyłki ja miałem pod ręką zyłke do kosiarki heh dośc duzo miałem to myśle co mi tam troszke jak zniknie nic sie nie stanie, a pozatym z nią całkiem estetycznie to wygląda :)

A teraz druga strona przeplatamy najlepiej na krzyz przplatywać ponieważ nie bedzie sie wtedy to wszystko na boki rozchodzic, bedzie stabilne, i bardzo wytrzymałe gdy sie odpowiednio naciagnie sznurki, zyłki.

Tak oto gotowa siatka elegancko jak i estetycznie napewno bedzie sie sprawować w treningu waszych roślin :)


Ciekawostka
Jak bedziecie chcieli wykorzystać do zrobienia siatki tagze zyłki do kosiarki to bedzie najlepej wam potrzebne na naciaganie zyłki 2 pary rąk jedna osoba naciąga zyłke do odpowiedniego momentu, a druga osoba takoto naciągnietą zyłke guzuje na końcu i bedzie wszystko sie sztywno trzymać.

Pozdro wariaty !
 

walus

Well-known member
Rejestracja
Gru 28, 2012
Postów
85
Buchów
0
Przy następnym boxie wykorzystam napewno twoją metodę na siatkę :)) <joint>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół