nasiona marihuany

Jak to jest z odmianami dedykowanymi na różne schorzenia?

Wyszukiwarka Forumowa:

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Tak jak w temacie. Na jakiej zasadzie to niby działa? Czy to tylko zwykły chwyt marketingowy czy fakty?

Chodzi mi o to, że niektóre odmiany praktycznie niczym nie różnią się od siebie, jeśli chodzi o stężenie THC i CBD, a są na całkowicie inne schorzenia. Czy to nie jest tak, że wszystko zależy tylko i wyłącznie od stężeń kanabinoidów? Czy również w to wlicza się różnica pomiędzy indica, a sativa?

Bardzo mnie to ciekawi, bo póki co to wierzę tylko we właściwości odmian z dużą ilością CBD. Ale chciałbym wiedzieć jak jest na prawdę.
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
To jest tylko lista, a mi chodzi czy ta lista rzeczywiście działa czy to nie jest po prostu wszystko zależne od samych stężeń, a nie że dana odmiana ma coś w sobie co ją uwydatnia nad innymi pod względem wpływu na dane schorzenie.
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Marihuana to nie tylko THC, każdy wie co to jest Tetrahydrokannabinol ale już nie każdy wie co to jest Tetrahydrokannabiwarin, kannabichromen, delta-9-trans-tetrahydrokannabinol, kwas kannabinolowy, które marihuana też zawiera. Różne odmiany zawierają wiele kannabinoidów w różnych stężeniach, te różnie oddziałujących na organizm.

W ofertach podaje się tylko zawartość Tetrahydrokannabinolu, co jest błędną informacją. To co podają producenci czy dystrybutorzy to zawartość procentowa generalnie Kannabinoidów. Znanych jest chyba około 40 związków z tej grupy.

Polecam. Dokładnie opisane mechanizmy, pod względem biochemicznym http://czasopisma.viamedica.pl/apm/article/download/29614/24366
 
Ostatnia edycja:

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Mhm, czyli jednak wszystko zależy od stężeń wszystkich kanabinoidów. Dzięki serdeczne - właśnie to chciałem wiedzieć, jak to działa i czy to nie jest chwyt marketingowy.

Co do ofert to nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź - zrozumiałem, że sklepy podają zawartość procentową THC i czasami CBD, a tak na prawdę ten procent to jest procent wszystkich kanabinoidów w roślinie, a nie tylko np. THC?
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
To stężenie ogólnie razem wziętych wszystkich substancji, wszystkich kannabinolów. Jednak głównie przeważa ten nasz ulubiony THC. Gdyby jego było tylko 20% (w tych mocniejszych odmianach) + na przykład 3% delta-9-thc, 2% kannabinolu i kilka % innych to takie zioło by Cię zmiotło do świata magii i iluzji :D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Jak już nie raz pisałem to napiszę jeszcze raz. Każda odmiana marihuany jest medyczna. Ale nie każda pomoże na daną przypadłość u danego człowieka. Trzeba samemu próbować co działa a co nie.
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
No racja, medyczne a niemedyczne (opisy na stronach) różnią się jedynie tym, że w medycznych wiadomo mniej więcej na co zadziała. A w niemedycznych nie wiadomo. Ot, taki upie****acz
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Spoko dzięki chłopaki! Teraz już wszystko kapuję plus dowiedziałem się, że trochę robią nas w konia w seedbankach :)

No to teraz muszę poszukać odmian na CU lub Leśniowskiego Crohna, bo obie należą do grupy nieswoistych zapaleń jelit. Może akurat znacie jakąś? W linku co podał chuppak są tylko 3 z czego sądzę, że najprędzej dostałbym blue fruit choć i tak byłby problem. Muszę też poszukać czegoś co ma więcej CBD niż zwykłe odmiany ze względu na jego cechę przeciwlękową co daje długotrwałe zażywanie konopii bez mocniejszego wpływu na psychikę. Plus dostaję trochę niepokoju jak zapalę. Niezawsze, ale często i wiem, że to jest spowodowane przeze mnie i sam sobie wymyśliłem problem, który teraz wpływa na mnie jak zapalę, ale ciężko jest to ogarnąć. Po prostu zaczynam się stresować, jest wyrzut adrenaliny, kortyzolu i pojawia się niepokój i już lipa. Wiem, że nic mi się nie stanie i mnie to wk***ia, ale nie wiem jak to ogarnąć, żeby zniknęło.

edit:
Znalazłem listę 10 najlepszych odmian dla nieswoistych zapaleń jelit, ale cholera jest spory problem z dostępnością tych odmian. Przynajmniej dla takiego Kowalskiego jak ja. Link tutaj: http://www.leafly.com/news/strains/top-10-strains-to-combat-crohns-and-colitis
 
Ostatnia edycja:

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
i jak znalazles ktoras odmianke ?? ja ewentualnie moge poprosic kumpla ktory jezdzi do holandi o przywiezienie jak by ktoras znalazl. mogl bym ci ewentualnie podeslac jak cos bede kminil :p chociaz nie obiecuje bo kolega nie slowny z deczka jest :p
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Gdzieś mi przemknęło jedynie blue fruit, ale to jest z listy chuppaka. Z tej mojej typowo dedykowanej na nasze schorzenie nie znalazłem dostępnych w europie. Jedynie Kanada gdzieś była. Jeszcze teoretycznie było K2, ale jak chciałem kliknąć, aby otworzyć to otwierało mi z powrotem główną stronę seed banku. No, więc mamy problem.
 
S

ShelbyGT

Guest
Confidential Cheese, Hash Plant czy White Rhino spokojnie znajdziesz w polskich sklepach ;-)
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
Sprawdzałem ogólnie na necie to nic mi nie wyskakiwało. White Rhino nie jest na liście. No nic, wychodzi na to, że trzeba po kolei wchodzić i szukać ;) A i confidential jest na seedsman'ie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół