nasiona marihuany

Panel Cree DIY, kilka pytań

Wyszukiwarka Forumowa:

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Siema, buduję własny panel led o takiej specyfikacji:
24szt. Cree PhotoRed XP-E 655-660nm @ 700mAmp
4szt. Cree Blue XP-E 480-485nm @ 700mAmp
1szt. Cree XP-C barwa biała zimna 5700-6350K @ 700mAmp

i mam kilka pytań - dobrze liczę, że ten panel będzie zużywał około 45W?
Na jakim radiatorze go zmieszczę? 100x100x20 da radę? Wolałbym bez dodatkowego wentylatora
Czy ten panel da sobie radę chociaż na równi z żarówą CFL 125W (~7,5k lm)

i jak sprawa zasilania? Zasilacze staloprądowe nie mają takiej mocy, musiałbym użyć dwóch oddzielnych - a co ze stałonapięciowymi z funkcją stałoprądową? One mają po 60W nawet, tylko nie wiem czy można takiego użyć do budowy panelu i jak go ustawić na 700mAmp. Jeśli nie da rady to czy dwa zasilacze stałoprądowe PS-LPC-35-700 33.6W każdy 85% sprawności dadzą sobie radę? 2 * (33.6 - 15%) = 57.12
wtedy podpiąć do jednego 14 a do drugiego 15 diod?
 
B

bucluc

Guest
Te dwa zasilacze stało prądowe PS-LPC-35-700 33.6W spokojnie obsłużą ci ten zestaw ledów -"wtedy podpiąć do jednego 14 a do drugiego 15 diod"- będzie ok.Pobór mocy tego zestawu poniżej 55wat.
Źle pojęta sprawność zasilacza ,powielanie bzdur są skutkiem takich właśnie obliczeń """33.6W każdy 85% sprawności dadzą sobie radę? 2 * (33.6 - 15%) = 57.12 """" .
 

GusFring

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2014
Postów
267
Buchów
527
Ok, mała zmiana planów w takim razie. Czy panel da sobie radę wyłącznie z LED photo red i royal blue? (z pominięciem światła białego)

Zmiana też dotyczy ilości diod, myślę o
24PR i 10RB
większa ilość pożądanego światła niebieskiego wynika z tego, że wolałbym bardziej zwarte rośliny - box nie pozwala na zbyt duże rozrośnięcie się.

I ponawiam jedno z ważniejszych pytań - czy ten panel da radę w zastępstwie za 125W CFL?
które Royal Blue będzie bardziej odpowiednie?
Cree XP-E2
Cree XT-E
 
S

sub

Guest
Ok, mała zmiana planów w takim razie.

Czemu?
Może inna biała:
w miedzy czasie popełniło mi się coś takiego:
Twoja konfiguracja: niezbyt precyzyjnie: mniej niż zazwyczaj:
Moc chyba się zgadza: z tego: dane: http://pct.cree.com/dt/index.html
Sprawność - .. o sprawności jak w opisie
Dla dwu temperatur: na starcie i po nagrzaniu się do temp: możliwej do osiągnięcia? w warunkach pracy.

Niebieskiego tylko tyle: .. bo jakoś tak wychodzi jak się wklepie - dane fotometryczne i 480 nm.

cyferki~0.jpg


===

symulacja_kolorowa_75_stopni.jpg


Czy panel da sobie radę wyłącznie z LED photo red i royal blue? (z pominięciem światła białego)

Tak:

Popatrz na plant photonics np: tam praktycznie jakby bieli nie było. Niby jest a nie ma:
Twoja "pierwotna" konfiguracja także tak jakoś wygląda.

Zmiana też dotyczy ilości diod, myślę o
24PR i 10RB większa ilość pożądanego światła niebieskiego wynika z tego, że wolałbym bardziej zwarte rośliny - box nie pozwala na zbyt duże rozrośnięcie się.

Nie przesadzasz odrobinkę?

2,4:1 -?

Nie wolałbyś z białym?
np: zbliżony do 1:1 - ? 660/białe zimne. | jak zimnie - i czy jedynie zimne i trochę neutralnych.. zależy jaki obliczeniowy udział niebieskiego by się założyło.

Prosty układ: raczej sprawny: i będzie miało to - coś ponad: "2" kolory

I ponawiam jedno z ważniejszych pytań - czy ten panel da radę w zastępstwie za 125W CFL?

Jeśli bym założył, że realna sprawność na fotony : takiej CFL pracującej w oprawie to : poniżej 0,6 mikromola/J to.. tak.

które Royal Blue będzie bardziej odpowiednie?
Cree XP-E2
Cree XT-E

Oj trzeba porównać parametry: sprawność liczoną na moc: dla binu mającego tą samą emisje: - i popatrzeć jeszcze na cenę.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół