nasiona marihuany

Olejek RSO

Wyszukiwarka Forumowa:

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
nie wiem na ile to prawda, ale najwięcej CBD chyba ma Sweet Coffe Haze CBD Auto Feminise

edit: chyba ten Avidekel jednak najlepszy
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Po 1, przy leczeniu nowotworów najważniejszą rolę odgrywa THC. To ono powoduje zamieranie komórek nowotworowych. Po 2 robienie RSO z 1 odmiany mija się z celem. Aby osiągnąć najlepszy efekt terapeutyczny należy użyć mixu kilku odmian.
 

Slu

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
422
Buchów
0
O kurde w życiu nie widziałem odmiany z taką ilością CBD. Dzięki serdeczne white rabbit! Co do odmian teoretycznie dedykowanych pod CD i CU oraz po jakiekolwiek inne choroby to ja w takie gadki nie wierzę. Co taka dana odmiana może mieć innego niż inna? Nie mówię tutaj o różnych stężeniach CBD i THC oraz innych kanabinoidów. Przykładowo: załóżmy, że odmiana A ma THC 15% i CBD 2%, a odmiana B THC 14,5% CBD 2,3%( bo nie ma identycznych stężeń ) - obie odmiany 50/50 i odmiana A pomaga np. na bóle głowy, a odmiana B na depresję? Według mnie to tylko takie gadanie producenta, aby mieć więcej chętnych na kupno danych nasion. Wierzę jedynie, że różne kanabinoidy mają różne właściwości i CBD w lecznictwie jest raczej kluczowy, ponieważ ma jedną ,bardzo ważną, cechę - przeciwlękową. Ta cecha niweluje szkodliwy wpływ THC na naszą psychikę. Mówię tutaj o leczeniu, a nie rekreacyjnym spożyciu, bo przy leczeniu musisz częściej palić/waporyzować/spożywać.

Jeśli się mylę co do dedykowanych odmian to bardzo bym prosił, aby ktoś mnie oświecił :) i jeśli się mylę to mógłby ktoś podać odmiany na CU/CD?

I jeszcze raz dzięki za tą odmianę - godna polecenia
 
R

Rivi

Guest
Rick Simpson opowiadał, że robił olej z jak najmocniejszych odmian konopi. Słyszałem też opinie, że lepiej używać konopi różnych szczepów, taki miks zrobić po prostu do naszego oleju. W celach leczniczych lepiej stosować odmiany z przewagą genów indica. A co do odmian, które mają bardzo dużo CBD i prawie w ogóle THC.. to działają mniej efektywnie, dlatego że THC w połączeniu z CBD działają bardziej skutecznie na nowotwory i przyjmuje się te substancje razem + oczywiście wiele innych związków które naturalnie w konopiach występują. Tyle co dowiedziałem się po przeczytaniu wielu artykułów na temat oleju. Zaczynamy oczywiście od małych dawek, wielkości ziarnka ryżu 3 razy dziennie, co 4 dni zwiększamy po trochu dawkę żeby zminimalizować mocny wjazd po oleju, żeby tolerancja rosła bardzo szybko. Sam po sobie wiem, że przedawkować to łatwo, raz zjadłem za dużo i czułem się jak po kilku wiadrach na raz.... wiec ostrożnie, małe dawki i powolutku zwiększamy aż dojdziemy do dawki 1g na dzień (podzielone na rano, południe i wieczór żeby nie przyjmować 1g na raz). Jak mamy raka i już nie duzo nam zostało, bądźmy szczerzy... lepiej przemeczyć się i walić szybko coraz większe dawki. Będzie nam przez jakiś czas ch***wo, ale bądźmy szczerzy, warto spróbować i warto się przemęczyć na 'ostrej fazie', będzie ona coraz słabsza i słabsza a my dalej będziemy zwiększać dawki do tego 1g dziennie. Przyjmuję olej jakiś czas może 2-3 tygodnie i doszedłem do dawki wielkości 1/3 małego paznokcia, dzisiaj z rana taką przyjąłem to po 3 godzinach poczułem wjazd ... tolerancja rośnie powolutku, ale potrzepało mnie słabiej niż kilka dni temu i dobrze. Profilaktycznie sobie szamam :)
 

w77

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2013
Postów
48
Buchów
0
Witajcie! Odświeżam temat z nadzieją, że pojawiła się gdzieś, czy to w Polsce, czy to w Holandii możliwość kupna oleju. Może ktoś z Was ma? Albo coś wie? Na facebooku jest nawet grupa, czy fanpage, ale nie bardzo mi się podoba ta forma kontaktu ;) Może ktoś coś???
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Orientuje się ktoś czy susz na olej musi pochodzić z uprawy organicznej? Czy ma to jakieś znaczenie ?
 

lordrevan

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2011
Postów
391
Buchów
1
jeśli coś zostanie w roślinie to możesz to wyekstrachować i będzie w oleju wnioski wyciągnij sam, ja bym robił organicznie.
 

MaRkUsS84

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
75
Buchów
0
Orientuje się ktoś czy susz na olej musi pochodzić z uprawy organicznej? Czy ma to jakieś znaczenie ?

Najwięcej wszelkich szkodliwych substancji przenika do organizmu przez przyjmowanie wziewne palenie lub waporyzacje, więc jeśli nawozy mineralne to przed :harvest: tydzień wcześniej niż normalnie kończysz z nawozami i środkami ochrony, porządny flush lub dwa i koniecznie water curing robiąc rso na masie końcowej suszu nie zależy ci a poziom kanabinoidów nie spadnie.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Najwięcej wszelkich szkodliwych substancji przenika do organizmu przez przyjmowanie wziewne palenie lub waporyzacje, więc jeśli nawozy mineralne to przed :harvest: tydzień wcześniej niż normalnie kończysz z nawozami i środkami ochrony, porządny flush lub dwa i koniecznie water curing robiąc rso na masie końcowej suszu nie zależy ci a poziom kanabinoidów nie spadnie.

Robienie WC na suszu z którego ma być robione RSO to głupota. Po za kannabinoidami ważne są też terpeny i inne substancje których najzwyczajniej w świecie się pozbędziesz. RSO to nie tylko jałowe kannabinoidy ale cały szereg substancji które działają współgrając z sobą.
 

MaRkUsS84

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
75
Buchów
0
Z tego co mi wiadomo ale mogę się mylić większość terpenów nie rozpuszcza się w wodzie tylko w alkoholach pierwsza z brzegu odsłona w google cyt.: "Monoterpeny to związki chemiczne o silnym zapachu, produkowane przez wiele gatunków roślin. Są to lotne ciecze lub ciała stałe, nierozpuszczalne w wodzie, natomiast znakomicie rozpuszczalne w rozpuszczalnikach organicznych." Poza tym produkując RSO w warunkach domowych i tak większość tych terpenów odparuje tak jak to się dzieje przy waporyzyzacji. Poza tym podałem dla przykładu co można zrobić ale nie polecam stosowania nawozów mineralnych, a także organicznych na bazie odchodów zwierzęcych jeżeli chce się uzyskać czysty ekstrakt. Co do rodzaju rozpuszczalniku jakiego byś nie użył jeżeli go dokładnie nie odparujesz to zawsze coś zostanie.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
W wodzie się nie rozpuszczą, ale ulegną rozkładowi podczas tygodniowego WC. Wiadomo że jak nie ma innej opcji to można od biedy te WC zrobić, ale lepiej tego unikać.
 

Spuchnięte Jądro

Well-known member
Rejestracja
Sie 4, 2016
Postów
72
Buchów
0
Witam, sorry za offtop ale mam pytanie dotyczące odmiany ,,Avidekel'' Gdzie ją nabędę? Mam ojca po raku jelita grubego aktualnie jest po wycięciu jelita i ma stomię. Niby jakieś miał przeżuty ale zacichło... ale nie chce znowu żeby go coś zlego spotkało i chce mu profilaktycznie własnie pomóc. Mam obecnie 3 odmianki z dużą ilością THC - około 80-100g teraz własnie szukam tej odmiany po seed bankach Avidekel i nic nie ma.
 

MaRkUsS84

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
75
Buchów
0
Raczej jej nie dostaniesz chyba że masz wtyki w Izraelskiej służbie zdrowia. Jesji zależy ci na cbd to zerknij na odmiany takie jak tsunami, harleqin, cannatonic (w amerykańskich seedbankach zawartosc cbd dochodzi do 24%), med gom 1.0 auto, industrial plant cbd auto i wiele innych.
 

maurer

New member
Rejestracja
Lip 4, 2016
Postów
2
Buchów
0
...Co do rodzaju rozpuszczalniku jakiego byś nie użył jeżeli go dokładnie nie odparujesz to zawsze coś zostanie.

Trafiłem jakiś czas temu na badanie dwóch naukowców z Uniwersytetu w Sienie. Oni zrobili ekstrakt z użyciem czterech rozpuszczalników: IPA (izopropanol), benzyna medyczna, etanol i oliwa z oliwek. Wyniki poddali szczegółowemu badaniu laboratoryjnemu, jeśli chodzi o moc to najmocniejszy olej wyszedł z izopropanolu, potem etanol oraz 'naphta', najsłabszy z oliwy, ale wcale nie słaby. Za to w ekstrakcie z oliwy było najwięcej terpenów i jest najbezpieczniejszy, ze względu na nieobecność nawet śladowych ilości metali ciężkich, co przy izopropanolu może się zdarzyć nawet przy poprawnie wykonanej dekarboksylacji.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół