nasiona marihuany

Kysztamysza i pierwszy grow

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Witam , nareszcie doczekaliśmy się lepszej pogody i Ja nareszcie wystartowałem z pierwszym growboxem :) W miarę swoich możliwości będę wrzucał progres co w trawie piszczy :)

Na pierwszy rzut idą 2 nasionka Skunk White Label ( było 3 ale jeden okazał się lipny )


więcej zdjęć w galerii , dla odróżnienia nazwałem "numer jeden" i "numer dwa" w skrócie N1,N2 :smokee:

W najbliższym czasie postaram się dorzucić jeszcze kilka nasionek z inną odmianą ;) Stay Tuned :bounce:
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Mały upik :)

White Label 31.03 wykluło się na świat :)




+ do boxu 9.04 na czas w oczekiwaniu na lepszą pogodę ( bo już się zesrało ) trafiło 5 nowych pestek od dobrego samarytanina



2x Jamaican haze x FCS AF
2x FCS AF reg
1x Killing fields x DF
 
D

DIABLO

Guest
oby wszystkie okazały się żeńskimi krzakami, mi na 26- JH X FCS 9 było menami.
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Odpukaj :D , będę doglądał no i muszę jeszcze liznąć tego tematu które to z jajem a które bez :)
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
kolejny upik i chyba ostatni na jakiś czas niech sie roślinki spokojnie ogarną :spalony:

troszeczke amatorsko ale bedziem się uczyć na błędach :)



i FIM który nie daje mi spokoju bo nie jestem pewny czy dobrze go dziabłem :/ , może ktoś potwierdzić :)

 
D

DIABLO

Guest
toping nie fim a nawet trening wuja bena rzekł bym nawet, ale damy rade spokojnie jeszcze poczytasz i i sam dojdziesz co i jak .lst może być teraz doglądaj i trzymaj ja tak aby dolne odgałęzienia się rozrosły .
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
No faktycznie wujek siadł jak tralala :) hehe thx za rozwianie moich watpliwosci <joint><joint><joint>
 

Auto_Flow

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2010
Postów
353
Buchów
3
Parę moich pomysłów zapodam:

Na zdjęciach ogólnych wygląda tak jakby w podstawkach stała woda? Wydaje mi się czy akurat podlewałeś?
Pamiętaj że podlewasz z góry aż dołem pocieknie ale potem trzeba podstawkę osuszyć żeby w wodzie nie stały.

Trochę ziemi pożałowałeś...... moja propozycja to podsypanie prawie do pełna (-1cm) i dobre ubicie ziemi. Potem w czasie grow nie siądzie.

Nie masz keramzytu wokół roślinki i zapewne na dnie...... a przydaje się. Zapobiega to szybkiemu wysychaniu wierzchu i nagrzewaniu ziemi (ty masz CFL więc nie jest to duży problem) a ciepła ziemia ,,odstrasza" korzenie które zamiast zająć całą doniczkę rosną tylko w głębi. Wytnij w zwykłej kartce białej dziurkę i załóż na doniczkę.

Zrobić FIM to trochę loteria.... ale toping taki jak zrobiłeś to chyba najlepsza metoda treningu a zwłaszcza ograniczania wzrostu w górę. A w szczególności polecam main lining. proste i skuteczne.

Moje zupełnie prywatne zdanie to pier...ić naginanie. Lepiej toping a potem naginanie odrostów w dół. W razie złamania tracisz gałązkę nie roślinę......
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Kazde sugestie mile widziane :)

Z podstawkami i stojacą woda masz racje stoi pod dwoma plantam z tego wzgledu ze ziemia stala w tych doniczkach od listopada i zeschla troszke wiec postanowilem ja delikatnie przelac zeby dobrze ale tez nie za duzo nabrala wody nie mniej jednak sluszna uwaga z twojej strony.
Ziemie będe dosypywal na dniach , w sumie za bardzo sie palilem z tym treningiem i tak wyszlo :)
Keramzyt no poki co brak w tych dwoch co juz sa wyrosniete mam ziemie wymieszaną z styropianem ( jesli to nie ta para kaloszy to jeszcze musze poczytac ) przy kolejnym plantowaniu zaopatrze sie juz w ten keramzyt :)

Na temat treningu nie bede duzo pisal bo poki co czytam i z racji ze jest to moj pierwszy grow chce poprobowac z czystej ciekawosci jak to w praktyce sie je :) patent z kartka dobry przy kolejnych ogledzinach sprawdze czy wysusza bardzo i zapodam jbc :)

Dzieki .
 

Auto_Flow

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2010
Postów
353
Buchów
3
Bardziej niż o wysuszanie chodzi o nagrzewanie. Korzenie nie lubią ciepłej ziemi i idą w dół. A z racji budowy doniczki najwięcej ziemi jest w górnej części więc tracisz przestrzeń życiową dla korzeni.

Styropian który dodałeś ma na celu poprawić napowietrzenie ziemi.
Keramzyt na wierzchu ma zapobiegać wysuszaniu i nagrzewaniu ziemi z góry, a nasypany na dno ma zapobiegać powstawaniu bagna na dole doniczki a także daje dostęp powietrza od dołu.

Robiąc treningi skup się nie na trenowaniu dla osiągnięcia ilości tylko naucz się trenować tak żeby wszystkie odnogi były na równej wysokości i roślina nie zapier.... do góry.
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Kumam wajche przy kolejnym starterze wprowadze zmiany na bank , teraz bardziej to zrozumialem :)
Jesli chodzi o trening to ilosc nie ma poki co dla mnie wiekszego znaczenia , bardziej z ciekawosci oczywiscie jesli wyjdzie z tego przy okazji wiekszy plon nie bede ukrywal tego ze mnie to ucieszy ale przy pierwszym sadzeniu nie chce sie napalac zeby sie nie zawiesc :)
Jedli chodzi o wysokosc przy trenowaniu to masz na mysli tylko lst czy inny rodzaj tez , pytam bo lst dolne odrosty ladnie mi sie rozwijaja z reszta tak samo jak topping ktory zrobilem myląc z fim tez ? i tak sie zastanawiam czy zostawic te dwa szczyty niech rosna up czy poczekac do 3 pietra i zaczac lst hmmm mysle ze czas pokaze zrobie update jak sie troszke rozkrzacza i podrosną ;)
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Mały upik :spalony:

Przy okazji pytanko ale to zaraz :)

NO1.

będę chciał zawinąć dookoła donicy co o tym myślicie :)



NO2.

tu będę chciał jeszcze zrobić dwa cięcia tych mniejszych i może coś jeszcze póki co nie mam pomysłu :/



ASK1. zauważyłem zabarwienia jasne na liściach , czy może to być od temperatury ? lampa już wyżej teraz obserwuje zeby sie upewnić ze to to :)



ASK2. raz w tygodniu podlewam TAKE ROOT mixtura jak na etykietce i teraz moje pytanie bo mam rozkminkę , mogę/można np. zmieszać te dwa razem czy niebarz ?

 

Auto_Flow

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2010
Postów
353
Buchów
3
Te plamki na liściach to poprostu plamki. Roślina tak jak człowiek nie ma idealnie zielonej skóry ;)
Zdarzają się przebarwienia, pomarszczenia, załamania. wszystko co się da. Nie panikuj.

A... na zdrowy rozum pomyśl: od takiego CFL by się poparzyła???? Obejrzyj inne fotorelacje i sam zobacz jak wygląda poparzenie.

Co do nawozów.
Zadam ci pytanie: czy myślisz że jak więcej nawozów wlejesz to roślina przyswoi więcej? Jak pomieszasz A z B i do tego C to roślina będzie większa?

Bo w ziemi którą kupiłeś jest dość składników odżywczych dla rośliny na parę tygodni. A dolewając więcej nawozów nie ułatwiasz jej sprawy.

Tu jest fajny artykuł, "Nadmiar czyni ociężałym": http://spliff.com.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=3&Itemid=26

Weż sobie to do serca bo inaczej zobaczymy w twojej fotorelacji popalone nawozem rośliny które od nadmiaru dobrego super hiper nawozu zdychają a ty będziesz pytał o to czego to niedobór.....
Co za dużo to i świnia nie zje ;)
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół