nasiona marihuany

Boveda - świeże zioło cały czas

Wyszukiwarka Forumowa:

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Grzebiąc ostatnio po internetach natknąłem się na ciekawy produkt.
Boveda to nawilżacz kontrolujący wilgotność i utrzymujący ją na jednym konkretnym poziomie. Używa się go na przykład w humidorach ale również w gitarach do uzyskania odpowiedniej wilgotności drewna.
Jakież było moje zdziwienie jak na stronie producenta znalazłem filmy oraz porady dotyczące przechowywania suszu konopi. Specjalnie do tego celu oferują oni produkt utrzymujący 62% wilgotność. Wygląda to jak mała papierowa torebka i występuje w kilku rozmiarach.
Dla mnie wydaje się to być na prawdę fajną sprawą. Można przechowywać susz przez bardzo długi czas otrzymując za każdym razem produkt takiej samej wilgotności a co za tym idzie jakości i smaku.
Słyszał ktoś o podobnych produktach na rynku? Wiem że są nawilżacze do humidorów ale nie są one niestety w tak poręcznej i wygodnej formie jak Boveda.











http://www.bovedainc.com/
 
Ostatnia edycja:
D

Dirtbag

Guest
Boveda super sprawa bardzo polecam i do tego nawet jak wyschnie mozna przywrócić im "swieżość" o czym oczywiscie producent nie wspomina :).
 

zbanowany

Well-known member
Rejestracja
Mar 11, 2009
Postów
114
Buchów
0
Świetna sprawa, ja swoje zamawiałem z ibaja.
 
Ostatnia edycja:

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Boveda super sprawa bardzo polecam i do tego nawet jak wyschnie mozna przywrócić im "swieżość" o czym oczywiscie producent nie wspomina :).

Świetna sprawa, ja swoje zamawiałem z ibaja, wysyłane z wysp prosto od królowej.


Możecie napisać coś więcej?

Ile czasu najdłużej przechowywałeś materiał z bovedą i jaką miałeś ilość na początku. Jakieś wielkości saszetki i na jak długo starczały. Używałeś higrometru? Trzyma faktycznie te 62%. Nie za mokry sprzęt, nie za suchy? W czym to trzymałeś? Używałeś tych dedykowanych pojemników cvault czy coś innego?
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Ha! Wypas!
A ja miałem właśnie kilka pogodynek kupić, żeby mieć po jednej do każdego słoja!
Sprzedają też te Bovedy na różne wilgotności ( 59-72%) i różne wielkości.
Wkrótce zamawiam.

Co do wilgotności materiału, znalazłem coś takiego.

+ 70% - za mokre, powinno doschnąć poza słojem ok 12-24h , zależy
65-70% - produkt jest prawie w "strefie kurowania", możesz proces zapoczątkowć,
powoli zmniejszając wilgodnośc poprzez odkręcanie słoja na 2-4h.
60-65% - łodygi pękają,trzaskają przy łamaniu, produkt jest trochę klejący, to właśnie curring.
55-60% - w tym stanie towar może być przechowywany powyżej 3 miesięcy bez obawy o pleśń.
Towar nadal ulega curringowi.
pon 55% - wilgotność jest za niska, aby produkt nadal podlegał curringowi.Staje się kruchy, łamliwy.
Jeżeli raz osiągniesz ten punkt, zastopowany zostaje curring i nic już nie przywróci tego procesu.
Nawet, gdy nawilżysz go spowrotem.
Na pocieszenie jeszcze koleś radzi, że po osiągnięciu wilgotności poniżej 55% , nie panikować, nie ma tragedii.
Ogólnie długi wątek : https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=156237
 
D

Dirtbag

Guest
Możecie napisać coś więcej?

Ile czasu najdłużej przechowywałeś materiał z bovedą i jaką miałeś ilość na początku. Jakieś wielkości saszetki i na jak długo starczały. Używałeś higrometru? Trzyma faktycznie te 62%. Nie za mokry sprzęt, nie za suchy? W czym to trzymałeś? Używałeś tych dedykowanych pojemników cvault czy coś innego?

W duzych mason jarach gdzie jest okolo uncji ziola uzywam 8 gramowe saszetki a w malych 4 gramowe. wytrzymuja jakies2-3 miesiace ale mozna je "nalawowac' jak wyschna. Saszetki trzymaja wilgotnosc, sprawdzone hygrometrem i jak dla mnie jest idealna.
 
S

Sandał Jezusa Chrystusa

Guest
Boveda super sprawa bardzo polecam i do tego nawet jak wyschnie mozna przywrócić im "swieżość" o czym oczywiscie producent nie wspomina :).

Jak można przywrócić? Wkładasz do wody z kranu, odsączasz nadmiar i gotowe?
 

JaIMojaZona

Well-known member
Rejestracja
Paź 1, 2009
Postów
152
Buchów
1
Jak można przywrócić? Wkładasz do wody z kranu, odsączasz nadmiar i gotowe?

Nie wiem czy jest jakiś sposób zalecany przez producenta, ale najrozsądniejszy który znalazłem po wygooglowaniu: "Recharging Boveda packs" to włożenie saszetki do słoika razem z pojemnikiem z destylowaną wodą + ręczniczki papierowe co by się wilgoć lepiej rozchodziła. Boveda zaabsorbuje wilgoć i jest gotowa do ponownego użycia.

Btw. Fajny patent, może wypróbuję w tym roku.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Boveda Humidipak 62

Siema

Jako ze kosa coraz blizej i trzeba bedzie curringowac znalazlem to Boveda Humidipak 62.

Na forum sa dwa tematy o tym ale nie ma informacji ktorych potrzebuje. Cena u mnie za worek 8g to nie cale 1.5€ wiec nie duzo.

Teraz tylko kwestia na jaka ilosc ziolka w sloiku to wystarcza??
8g worka = 8g ziola? Raczej watpie...

Ma ktos z tym jakies doswiadczenia? Na ile ziola w sloiku to dawac?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Do słoika w którym trzymałem do 100g zioła dawałem 1 małą saszetkę. Jeśli zioło było bardzo przesuszone to wrzucałem 2.
Ze świeżym materiałem robiłem tak że po wstępnym, dosyć sporym przesuszeniu wrzucałem 2 saszetki. Wiadomo... otwierałem słój standardowo żeby sobie materiał pooddychał i jak sytuacja w słoju się ustabilizowała i byłem zadowolony ze stanu suszu to zostawiałem jedną. Później jak materiał się przesuszał a saszetka twardniała to ją „nabijałem” i wrzucałem kolejną żeby oddała wilgoć.
 

ccoodd

Well-known member
Rejestracja
Mar 27, 2013
Postów
45
Buchów
15
Siema tez to używam i stosuje 8g worek na 28g zioła tak zalecają na zagranicznych forach czasami było i więcej daje rade.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Nie wiem czy jest jakiś sposób zalecany przez producenta, ale najrozsądniejszy który znalazłem po wygooglowaniu: "Recharging Boveda packs" to włożenie saszetki do słoika razem z pojemnikiem z destylowaną wodą + ręczniczki papierowe co by się wilgoć lepiej rozchodziła. Boveda zaabsorbuje wilgoć i jest gotowa do ponownego użycia.

Probowal ktos regeneracji w ten sposob?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
coś podobnego robię. duży pojemnik do niego na dno destylka. na to kłade mniejszy pojemnik z bovedą. kilka dni i gotowe.
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
No i super. Kupuje z 10 sztuk na próbę. Spodziewałem się jakiejś wygórowanej ceny za takie cudo, a tu 1.58€.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół