nasiona marihuany

Boveda - świeże zioło cały czas

Wyszukiwarka Forumowa:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Pytanie pośrednio dotyczy bovedy ;) Jak ktoś się wstydzi to niech napisze pw :) będę wdzięczny. Rozwalił mi się pakiet z bovedy. Gdzie kupię jakieś solidne woreczki strunowe? Gruba (nie musi być aż tak) folia, solidne zamknięcie, mocne zgrzewy :perverted-smiley:
 

RedLion49

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2016
Postów
608
Buchów
0
Wrzuć te bovedy do jednego słoika i go nie otwieraj jeśli nie musisz.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Słoików mi dostatek ale przegrywają z woreczkami pod względem poręczności, mobilności itd. Tylko woreczki wchodzą w grę.
 

dorodnypomidor1234

Well-known member
Rejestracja
Wrz 20, 2017
Postów
209
Buchów
0
Słoików mi dostatek ale przegrywają z woreczkami pod względem poręczności, mobilności itd. Tylko woreczki wchodzą w grę.

nie wiem czy taki zatrzask jak w woreczkach foliowych będzie mocny, jakieś curver pojemniki używałem z bovedą i dawało radę, poręczniejsze niż słoik jest to dla mnie

jak chcesz torebkę to można zawsze zgrzać najlepiej opalarką albo zgrzewarką ale suszarka też da radę
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Znam te patenty miśki ale TYLKO woreczki strunowe wchodzą w grę :)
 

quinox

Member
Rejestracja
Maj 26, 2015
Postów
21
Buchów
0
Siema mam pytanie odnośnie tych saszetek Boveda, po wrzuceniu do słoja zostawiam je w świętym spokoju czy nadal muszę otwierać słoik raz dziennie na te 30 min?
 

Barto1312

Why so serious???
Rejestracja
Cze 9, 2019
Postów
363
Buchów
7
Teoretycznie powinny pochlaniac wilgoc do okreslonej wilgotnosci podanej na saszetce albo ją podbić to tej wartości.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Siema mam pytanie odnośnie tych saszetek Boveda, po wrzuceniu do słoja zostawiam je w świętym spokoju czy nadal muszę otwierać słoik raz dziennie na te 30 min?

Do curringu musisz otwierać słoik. Pomijając curring lub po jego zakończeniu nie musisz, ale musisz mieć pewność że palenie nie jest zbyt wilgotne.
 

quinox

Member
Rejestracja
Maj 26, 2015
Postów
21
Buchów
0
To równie dobrze mogę tych saszetek nie dawać i tak będzie curring przeprowadzany, a jak np w słoiku będzie higiometr i wilgotność stala około 62? Bo próbuje zrozumieć co te saszetki robią teoretycznie powinny wyciągać nadmiar wilgoci co za tym idzie wyeliminować otwieranie słoika regularnie. Ktoś kto stosował mógłby powiedzieć jak w rzeczywistości to jest?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Kondycjonowanie suszu po zbiorach to jeden temat a drugi to odpowiednie zabezpieczenie po tym procesie. Podczas tego pierwszego wietrzenie pojemników jest konieczne ponieważ kumulują się znaczne ilości wilgoci które trzeba gdzieś odprowadzić. Później proces się odwraca i łatwo o przesuszenie materiału, zwłaszcza podczas długotrwałego przechowywania. W tym pomaga Boveda.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ktoś kto stosował mógłby powiedzieć jak w rzeczywistości to jest?

Napisałem Ci jak jest w rzeczywistości, te saszetki nie są w stanie pochłonąć odpowiedniej ilości wody żeby zaraz po suszeniu zamknąć susz z nimi bez otwierania. Chyba że przesuszasz na amen, ale to też źle. Ogólnie podczas curringu, a przynajmniej przez pierwsze 2-3 tygodnie nie widzę zastosowania dla bovedy czy podobnych produktów. Do długotrwałego przechowywania jak najbardziej.
Po za tym curing to nieco bardziej skomplikowany proces.
Polecam filmik:
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
odgrzeje kotleta :p
ktos próbowal czy da sie regenerować te bovendy ? czy po stwardnieniu to juz smietnik?
 

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
@C696 Na pierwszej stronie tego tematu masz odpowiedź.
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
Znam te patenty miśki ale TYLKO woreczki strunowe wchodzą w grę :)
Może takie worki jak do ubrań są z porządnym potrójnym zamknięciem strunowym i sporo rozmiarów tego

Wracając do tematu do suszenia się nie nadają tylko do przechowywania na dłużej. Ciekawe sprawdzę jak to działa w praktyce nie miałem styczności z czymś takim a nie lubię sucharów co niestety jest standardem po długim leżakowaniu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół