nasiona marihuany

Rosin tech - metoda wyciskania topów...

Wyszukiwarka Forumowa:

EvilDoctor

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2011
Postów
493
Buchów
0
...gorąca prostownicą prosto na pergamin

clear.gif
CANNABIS CULTURE - Rosin Tech is the mind-blowingly easy way to extract beautiful shatter-like hash resin – known as rosin – from your cannabis flowers.In the following videos, hash master Johnny B shows us the method, popularized by Soilgrown Sal and featured on Hash Church, using a handheld hair straightener an ounce of high grade Medi Kush.
The method uses no butane, alcohols, or other solvents – just heat from the iron and a piece of parchment paper to collect the rosin.


Watch Cannabis Culture this weekend for video featuring the next stage of Rosin Tech: using a T-shirt press for larger, more efficient extractions.
Photo below by heavyicerx who wrote: "7.1g in, .76g out today. Iron at 310°, no more than a 4 second press with my arm against my leg."
clear.gif




http://www.cannabisculture.com/content/2015/03/27/Rosin-Tech-Death-BHO
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Ja to chyba normalnie przetestuję... Przemówiło do mnie, że nie trzeba się użerać z rozpuszczalnikami żadnego typu ani mrozić / przelewać / przesiewać.

Mówili / pisali o temperaturze 310 F, co daje koło 150 C - tak na krawędzi odparowywania całej "zabawy". Tu trzeba opanować to urządzonko piękne.

Dzięki za podzielenie się nowością. Git!

P.S. Coś tam pitolą o wydajności procesu na koniec, że zostaje sporo żywicy, ale resztki można wykorzystać do masła.
P.P.S. Po ważeniu w tych pięknych, laboratoryjnych warunkach wychodzi mu 10% masy topów tego "czegoś". Plus trochę haszu z przesiewu wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Teraz wszelkiego rodzaju koncentraty bezrozpuszczalnikowe robią furorę, a rosin tech wypróbuję zaraz po zbiorach :-]
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
ale to trzeba miec dostęp do duzych ilosci zielska i nie myslec o zielsku jako rzeczy na sprzedaż, sam bym chciał palic drysift na codzień, ale niestety to nie stany :) więc wciąż shatter będzie palony :)
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
ale to trzeba miec dostęp do duzych ilosci zielska i nie myslec o zielsku jako rzeczy na sprzedaż

W moim przypadku największym problemem jest raczej prostownica...

Fajnie by było, jakby ktoś wziął 3 x po 25 g zielska i zrobił: bubble hash / BHO / "rosin". Ciekawe kto to będzie, ciekawe...
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
W moim przypadku największym problemem jest raczej prostownica...

Fajnie by było, jakby ktoś wziął 3 x po 25 g zielska i zrobił: bubble hash / BHO / "rosin". Ciekawe kto to będzie, ciekawe...

Hasz haszowi nie równy, jak byś chciał zrobić taki o powiedzmy 99% glend heads to wydajność będzie na poziomie ~ 5%masy materiału początkowego i chodzi mi o dobrej jakości topy a nie jakiś tam trym. A to bardzo mało.
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
no z trymu to raczej sie nie robi drysiftu ,z trymu to jkc bho, jedyny sens to robic drysift z topow, a potem te topy przeznaczyc na bho, zawsze sie z nich coś wyciągnie, no cyyba ze ktoś by chciał wytrzepac trichomy i potem jeszcze zioło gonić :p Sam dryfist jest za***iście smaczny :), wiec bym nawet go nie obrabial prostownicą
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Robiłem ostatnio bubble hasz na kilka sposobów - różne metody mrożenia, mieszania i filtrowania materiału (mam trochę zdjęć, ale nie mam wagi, także nie pokusiłem się jeszcze o wątek informacyjny z rezultatami, a hasz powstaje różny różnisty - miękki, twardszy, pylasty, ciemny, jasny, zielonkawy).
To jednak dość szybkie do zauważenia, że hasz haszowi nie równy, nie mniej można ustalić metodykę i zebrać w jednym podejściu. Wtedy wszyscy będą mieli przed oczyma wydajność i jakość produktu.

W ogóle mało tu na forum wrażeń z palenia różnych haszów - traktuje się to trochę jak odpad, odzysk, a nie normalny produkt, taki jak trawa. A wrażenia są nieco inne...

Widać, że w krajach, w których ludzie oswoili się już z trawą, wszystko idzie w stronę przyjemniejszych doznań niż palenie łodyg i liści. I innych sposobów przechowywania - koncentracji.
Trawa jest dla "dzikusów" i budżetowców, wychodzi na to (nie ujmując nic absolutnie fanom gryzącego dymku - wszystkie chwyty dozwolone. No, może poza obrzydliwym opalaniem smoły z lufy...).
Indie, Afganistan, Maroko - od zarania dziejów na haszu.

0,5 kg z outa da przynajmniej 30 gramów naprawdę dobrego haszu. Nie chcę rozpoczynać dyskusji o ilości spożywanych konopi, którą można uznać za "zauważalnie odbierającą sprawność funkcjonowania ciała i umysłu", ale 3 dychy haszu to sporo. Dla mnie.

A to w ogóle jest "forum.haszysz.com"... I gdzie ten haszysz, ja się pytam?
 

EvilDoctor

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2011
Postów
493
Buchów
0
Mówili / pisali o temperaturze 310 F, co daje koło 150 C - tak na krawędzi odparowywania całej "zabawy". Tu trzeba opanować to urządzonko piękne.

tak naprawdę to było tam że gościu miał gorące żelazo i przyciskał topa przez 4 sekundy max

a ta prostownica była nastawiona na 50*C z tego co gościu mówi na pierwszym filmie i przyciska topa przez jakieś 15-20 sekund

trzeba przetestować tą metodę
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
a ta prostownica była nastawiona na 50*C z tego co gościu mówi na pierwszym filmie i przyciska topa przez jakieś 15-20 sekund

Ja słyszę: "I've got it set on fifteen"... Akcent taki rozciągnięty w końcówce... To odwieczny konflikt między fifty a fifteen... Tak jakby mówił o regulacji na pokrętle czy coś, choć takie zagęszczenie stopni regulacji dziwne trochę... Amerykanin mówiący w Celsjuszach, to jak europejskie Royale with Cheese z Pulp Fiction, więc wątpię, żeby mówił o stopniach C.

Na innych ustawiają na 400 F i trzymają 2 - 3 sekundy, ale z bardziej dynamicznym prasowaniem.
 

EvilDoctor

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2011
Postów
493
Buchów
0
prostownica z allegro za 50 pln ma regulacje od 50 do 200 C więc trzeba zobaczyć która opcja wydajniejsza
 

Stal.in

4:19 I'M PROACTIVE
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2009
Postów
855
Buchów
6
ale prostownica to ostatnia część najważniejsze są screeny z rozną wielkości oczek, np. 140u, 107u i 70u
 
D

Dirtbag

Guest


<peace>

---------- Post Zaktualizowany at 22:48 ---------- Data pierwszego postu at 20:06 ----------



 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

EvilDoctor

Well-known member
Rejestracja
Cze 29, 2011
Postów
493
Buchów
0
jaką mistrzu temperaturę zastosowałeś? ile sekund przyciskane?

z pierwszego zdjęcia widać że przyciskałeś 2 razy tego samego topa, mam rację?
 
Ostatnia edycja:
D

Dirtbag

Guest
Tak topek wyciskany dwa razy po 3 sekundy, jaka temperatura nie mam pojęcia bo prostownica nie na regulacji.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół