nasiona marihuany

Przygotowanie i odpał [4x HPS 150W] [2,4x1,6x1,4m/h] [23 x white widow & big bud scrog]

Wyszukiwarka Forumowa:
A

adolf

Guest
Witam wszystkich :)




Chciałbym przedstawić Wam projekt. Jestem początkującym growerem i proszę wszystkich o wyrozumiałość i dobrą radę:)
Pomieszczenie, ma 1,4 m wysokości w najwyższym miejscu skosu. Powierzchnia dolna ma 2,4 m na 1,6m i w najniższym miejscu ma 60 cm.

Panienki właśnie dzisiaj są pod jedną lampą w przygotowanym małym boxiku obitym srebrną folią do ocieplenia podłogowego.
Później na całej powierzchni.

Nasiona: 23 x white widow & big bud fem. od Femaleseeds (5 godz woda, następnie 2 dni na chusteczkach do kiełków)

BOX:

240x160x130h

Oświetlenie:

1 X HPS 150w WEG.

4 x HPS 150w FLO.


WENTYLACJA:


Wyciągający 2 x wentylator łazienkowy silent wydajność po 120m3/h
Wtłaczający 1 x hiszpański kanałowy 140m3/h
Mieszający 1 x wentylator pokojowy 40cm średnicy 3 poziomy.
W małym boxie 1 x mieszający od chłodzenia szafy rack średnica 12 cm
Filtr węglowy Eco 2x 160/240m3/h


Nawozy?

Ziemia:

Workowana uniwersalna kwiatowa 5,5/6,5 PH + dolomit + keramzyt + perlit + włókno kokosowe.


Doniczki:

7,5 l

Trening:

Scrog? + ?



Sprzęt: Tester PH wody, tester PH gleby, stacja pogodowa, kamera WIFI


Photoperiot:


WEG 24/0
FLO 12/12



Proszę o info jakie nawozy potrzeba kupić.
Jak poradzić sobie z wilgotnością jest ciągle ok 40%
I też o ogólne porady.



Kilka fotek projektu:

Proszę o cenne uwagi.

displayimage.php
[/URL][/IMG]



displayimage.php
[/URL][/IMG]


displayimage.php
[/URL][/IMG]


displayimage.php
[/URL][/IMG]



displayimage.php
[/URL][/IMG]


displayimage.php
[/URL][/IMG]


displayimage.php
[/URL][/IMG]



displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Nawozy kup… obojętnie jakie. Serio. Proponuje jakieś najtańsze. Jeśli chcesz dedykowane to mogą być od GHE. Stosuj się tylko do zaleceń dawkowania.

Wilgotność podbijesz nawilżaczem ale specjalnie bym się tym nie przejmował. Jak zrobi Ci się gęściej to skoczy też wilgotność.

Zastanów się też nad tym treningiem(SCROG). Twoja powierzchnia mała nie jest a ten rodzaj prowadzenia roślin jednak trochę pracy wymaga. Sporo garbienia będziesz tam miał przy tej wysokości. Pomyśl o swoim kręgosłupie.

Fajny projekt, przypomina mi coś… Powodzenia!!!
 
Ostatnia edycja:
P

prymityw

Guest
sory ziomuś. wiadomo ze wiariat jestes. niziutko 60cm masz przy bokach lecisz na 150tkach czego ja juz bym 250tki pakował.

wiec powiedz jeszcze jak masz z temperaturą , jak to wogole tam jest dajesz 4 x 150W no ciekawe jak pojdzie
 
D

DIABLO

Guest
Osobiście skłaniałbym sie do 4 x 250w na tej powierzchni ale to twój cyrk ,wiadomo ze 600w to nie 1000w i oszczędność na rachunkach ale i strata na plonie ,tak czy siak zasiadam .
Polecam nawozy Green Planet ,do zwiększenia wilgotności, nawilżacz powietrza.
 

P_F

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2009
Postów
424
Buchów
0
Osobiście skłaniałbym sie do 4 x 250w na tej powierzchni ale to twój cyrk ,wiadomo ze 600w to nie 1000w i oszczędność na rachunkach ale i strata na plonie ,tak czy siak zasiadam .
Polecam nawozy Green Planet ,do zwiększenia wilgotności, nawilżacz powietrza.

mnie się podoba, wykonanie widać, że się przyłożyłeś
pytanko mam czy dobrze widzę tam kamerę? :)
 
A

adolf

Guest
dzięki za odpowiedzi

14 panien już wyszło później będą fotki.

-Z nawozami to się jeszcze zastanowie, opłaca się wydawać dużo na nawozy czy wystarczy lać uniwersalnymi tanimi?
-Czuję że będę miał problem z temperaturą, na odpalonych 4x 150w hps i włączonych wentylatorach mam w środku 28C, niby dobrze ale jak na dworze zmienia się temp w dzień słoneczny to może być więcej.
Dlatego nie chciałem jeszcze mocniejszych lamp HPS co dają jeszcze więcej ciepła.
-Mam pomysł aby dołożyć po bokach 3 lampki CFL 125W aby doświetlić później boki i dolne partie?
-czy dam rade z wysokością jak nie będę robił scroga?
-tak kamera wifi do podglądu panien na żywo
 

Marceli

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2014
Postów
1,604
Buchów
1
Na takiej uprawie nie oszczędza się na nawozach
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół