nasiona marihuany

Lumatek 600W - płonące wtyczki :)

Wyszukiwarka Forumowa:

crazyloc

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2013
Postów
12
Buchów
0
Hello,

Zastanawiam się nad kupnem balastu Lumatek 600W.

Do podłączenia chciałbym użyć wstyczki AC 3 pin (jak do komputera), natomiast gość w sklepie wspomniał, że podobno lepiej połączyć kable "na sztywno" bo podobno wtyczki lubią się stopić/zapalić? WTF?

Czy ktoś spotkal się z takim problemem?

Zaczalem szukac jakies koncowki (lepszej od tych po 3PLN na Allegro) i znalazłem taką (podobno high quality) http://www.speckable.pl/produkt/11069/Wtyk-AC-3p-IEC320-C14-na-kabel-10A-HQ.html

Czy faktycznie mozna liczyc na jakas oszczednosc na pradzie wymieniajac klasycznego GIB'a na cyfrowke?
Pytam pod katem inteligetnych licznikow, ktore maja u nas montowac...

Pozdrawiam, CL
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Mój 600W 400V stopił tą chujnię chińską po 3zł. Może te droższe dadzą radę. Widziałem tego typu wtyki nawet po 50zł/szt, ciekawe czy są warte swojej ceny... Jak nie stracisz gwarancji przy u***aniu kabla to spoko można na kostkach łączyć, ale jest mniejszy komfort.

Licznika nie oszukasz. Z 10% mniejsze zużycie mają. Do tego można regulować i obniżać obciążenie na wegu. Raczej warto, wolniej się starzeją niż magnetyki.
 

crazyloc

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2013
Postów
12
Buchów
0
Strach sie bac :)

A ile Ci wytrzymala ta co sie stopila? Moze uciac stary kabel kumputerowy zeby miec "dobra jakosciowo" wtyczke?
Czyli ogolna dobra rada to zeby laczyc na sztywno przez uciecie wtyczki i polaczenie kabli? Podobał mi sie pomysl zeby sobie na luzie rozlaczac do demontazu itd...
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Zainwestuj w droższe wtyczki i będzie ok. Ciężko o dobry jakościowo kabel komputerowy. Ale i tak większość jest do 10A więc powinny dać radę.
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
Sory za odświeżanie kotleta, ale chciałbym jednak wnieść tutaj coś co ktoś może kiedyś przeczyta a mianowicie: większość kabli komputerowych (podłączanych do zasilacza) jest przeznaczona do obciążenia do 16A (oznaczenie to znajduje się między bolcami na wtyczce), a tylko czasami trafi się kabel który ma za zadanie wytrzymać 10A. Wyglądają prawie tak samo, ale różnią się tym jakie przekroje kabli zostały zastosowane. Najlepszym pomysłem byłoby polutowanie kabli na stałe a nie łączenie na kostkach, jeśli już ma być rozłączane to może lepiej jakiś wtyk zamiast kostki np. xt60 ? Najważniejsza jest aby nic nie zewrzeć, później warto zwrócić uwagę na pewność styku, żeby nie było luzu, miejsca na iskrzenie i grzanie się :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół