nasiona marihuany

Pochłaniacz wilgoci - jak zbić wilgoć do 30-40% w boksie?

Wyszukiwarka Forumowa:
F

fazogastor

Guest
Witam, chciałbym zbić wilgoć do około 30-40%.

Boks 60x60x150cm, okres flo i w środku wilgotność "w nocy" około 60%, "w dzień" kiedy świeci HPS to jakieś 45-50%.

Kupiłem dla testu pochłaniacz wilgoci za około 12 zł humikiler - z***ana nazwa (powinno być killer) - ale h*j.

W każdym razie, środek jest oparty o chlorek wapnia, po wsadzeniu do boksa na podłogę nic nie daje - wilgotność nie drgnęła nawet o 1%.

Może przyczyną jest dość szyba wymiana powietrza przez wiatrak wyciągający (co kilka minut)? Tak czy inaczej, jakim sposobem tą wilgotność możnaby zbić szczególnie w nocy?
 

Azazel

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2014
Postów
767
Buchów
3
Cyrkulacja powietrza, to podstawa. Ja sam mam 60% i już zaawansowane FLO i się obawiam że plecha mi wbije... Nie mam pojęcia jak zbić też więc podpinam się także.
 

pojebanyTALIB

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2013
Postów
802
Buchów
5
Z tym pochłaniaczem to słaby pomysł, takie po kilka-set złotych zbijają do 40% przy czym pobierają około 300w. Mocny wentylator wyciągający powietrze z boxa powinien sobie poradzić plus jakieś mieszaki, na noc zostawiać włączoną. Jaką masz wilgotność pomieszczenia w którym stoi box?
 
F

fazogastor

Guest
W tym momencie w pomieszczeniu jest: 44%, a w boksie 47% (w boksie jest dzień).

Tylko taka uwaga, że ten higrometr to chińszczyzna więc zakładam jakieś +/- 5% błędu (mam nadzieję, że nie więcej).

Kwestia czy ja nie panikuje - bo może faktycznie wystarczy sama wentylacja (którą mam włączoną na 24h, nie wyłączam na noc) nawet przy takiej trochę ryzykownej w nocy wilgoci?

Wentylacja jest chyba ok bo to wentylator osiowy 100m3/godzinę dla boksu 60x60x150 cm, więc wydajność aż nad to:

Przy 0,48m3 boksu wentylacja 100m3/godzinę = teoretycznie powietrze jest wymianiane w boksie 3,47 razy na minutę, czyli co około 15 sekund, ale nie wiem czy to dobrze policzyłem :p

Jakby co fotorelka tutaj: https://www.forum.haszysz.com/showt...a)-2-lub-3-razy-Power-Plant-1-lub-2-x-Unknown
 

pojebanyTALIB

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2013
Postów
802
Buchów
5
Jedyna opcja mocniejszy wentylator, szybsza wymiana powietrza powinna obniżyć wilgotność. Taki na 125 fi na pierwszym biegu jest wydajniejszy i cichszy od fi 100.
 
F

fazogastor

Guest
Ok, dzięki za radę... w tym swoim 1-szym testowym grow to już chyba sobie odpuszczę i zobaczymy czy tak jak jest to wystarczy, czy nie.

Co do głosności, went jest maksymalnie wyciszony - obłożonu ubraniami, nałożone pudło, ledwo go słychać.. oczywiście zrobione z głową aby była wymiana powietrza i się nie nagrzewał...
 

gargulec

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2014
Postów
55
Buchów
0
hmm moze generator ozonu by cos poradzil na zarodniki w powietrzu, ktos to testował?
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Osuszacz wilgoci za 120F dal rade ;) ja mialem podobny problem tylko, ze w nocy mialem 78% wilgotnosci a teraz mam 42% i spokojnie spie ;) mam wlaczona opcje ECO jak bedzie ponad 45% wilgotnosci osuszacz sie wlacza i zbija wilgotnosc. PS jest bardzo cichy.
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
Ze zbyt dużą wilgotnością można walczyć na 2 sposoby. Pierwszy to zwiększenie temperatury o kilka *C, bo im większa temperatura tym większa "pojemność powietrza" na wilgoć. Drugi sposób to pozbywanie się nadmiaru wody z powietrza - klimatyzator lub osuszacz. Zwiększenie wymiany powietrza może coś pomóc ale należałoby zasysać powietrze z suchego miejsca...
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Ja w dzien mialem 33stopnie wilgotność na poziomie 55-60% wiec nie moglem podnesc wiecej tem. bo rosliny by ch... ***nol. a w nocy mam 27C I 78% wiec tylko osuszacz ratowal mi zycie.
 

Mammacha Gandy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 12, 2013
Postów
556
Buchów
0
Ogólnie to nie będziesz miał niższej wilgotności niż wilgotność w pomieszczeniu w którym stoi box. Wydajniejszy wentylator i tyle.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Korzystal ktos z tych malych osuszaczy które wyciągają teoretycznie okolo 250ml na dzien?Mam malo miejsca inaczej kupibym cos porządnego.Mam went ponad 300m3 dla boxa 0,37 wiec tutaj jest okm
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Ja mam taki mniejszy odaciaga wode. Zbiornik litrowy i nawet pokazuje wilgotnosc oras ustawiasz sobie jego moc. W Boksie 0.72 sciagal mi tylko kilka procent wilgotnosci i minimalnie do 50-55% ogólnego poziomu w boksie i nic wiecej ale zawsze to cos. Kosztowal coś kolo 40 funi.
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
Chyba sprobuje tutaj okolo 150zl w przeliczeniu, troche sie obawiam bo jest bardzo gesto i w nocy mam po 80%.Potem kupie cos lepszego a malego dam do lazienki ;)
 

Arsenio Hall

White Pride
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2009
Postów
2,537
Buchów
1
takie cudenka pochaniają najwiecej wody w temp ok 30 stopni i wilgotnosci 80%
%
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół