nasiona marihuany

Konkretny boost/doładowanie tlenowe pomiędzy opryskami w aeroponice

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
Siemka

Myślałem trochę jak tu zmaksymalizować uprawę aeroponiczną, i chciałbym dostarczyć jak najwięcej tlenu pomiędzy opryskami, teraz pytanie do doświadczonych growerów, mam np. taki koncentrator tlenu na oku:

Koncentrator tlenu KROBER O2 OXY 6000 - cena 1000 zł, 95% dostarczania tlenu, w miarę cichy bo tylko 35 decybeli, w porównaniu do innych jest najcichszy

chciałbym władować jakieś rurki do rezerwuarów żeby dostarczały jak najwięcej tlenu do korzeni przez całą uprawę aeroponiczną pomiędzy opryskami, czy to w ogóle jest możliwe? dobrze kombinuje? im więcej tlenu to znaczy maksymalnie szybki grow czy takie urządzonko by się sprawdziło? czy sam tlen będzie dobrze sprawdzał się w powietrzu, czy to chodzi o utlenioną pożywkę

w ogóle czym różni się generator tlenu od koncentratoru tlenowego? sam koncentrator wystarczy? czy może zaopatrzyć się w jakiś silniejszy generator?

tlen jak każdy inny lek można przedawkować, w jakich ilościach mam go dostarczać do rezerwuarów (mg/m3) ?

pytam z ciekawości o ten boost tlenowy bo zainspirowała mnie ta aeroponika :D a z tymi wiszącymi korzeniami można zrobić ciekawe rzeczy :D może kupie przy okazji po większej wypłacie razem z doładowaniem co2 poza zbiornikami
 
Ostatnia edycja:

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
zabrałem się już za opracowanie projektu, bo będę próbował w następnym grow



znalazłem taki generator, koncentratory dla ludzi nie będą się nadawać bo wytworzą za mało tlenu





będę sprowadzał z chin, cena od 300 do 750$ w zależności od wysyłki, niski koszt tlenu, można ładować butle itd.
 
H

Hard_triper

Guest
Jakaś dziwna ta twoja aeroponika raczej aeroponika do momentu zetknięcia się korzenia z wodą potem zamienia się w dwc a co z tą wodą poniżej odpływu pewnie będzie zalegać i będzie się robił syf chyba że masz jakiś patent na całkowitą wymianę pożywki dwa to nie przesadzasz z tym tlenem w strefie korzenia przecież to nie kosmos tlen jest wokół nas masz problemy z oddychaniem w tej chwili bo ja nie a to oznacza że tlenu jest dostatek aeroponika to 2 fazowy system w którym i tak korzeń jest wystawiony na maksimum tlenu dlatego tak bujnie i szybko rośnie proponuje przemieścić odpływ na dno tych zbiorników i umieścić je z lekkim skosem (na litere v) by opróżniały się do sucha by żadna woda tam nie zalegała wydaje mi się że ten generator jest zbędny jak i pompka powietrza oraz listwa , z ciekawości jakie masz tam ciśnienie na pompie i jakie dysze
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
Jakaś dziwna ta twoja aeroponika raczej aeroponika do momentu zetknięcia się korzenia z wodą potem zamienia się w dwc

To już jest multiponika

a co z tą wodą poniżej odpływu pewnie będzie zalegać i będzie się robił syf chyba że masz jakiś patent na całkowitą wymianę pożywki

są dwa filtry przecież to nie wiem jaki syf masz na myśli, wodę wymienia się raz na 2 tygodnie ale to ulegnie zmianie bo pożywka będzie mocno utleniona i maksymalnie przyswajalna przez rośliny więc myślę że częściej trzeba będzie dolewać, takie rozwiązanie najbardziej sprawdziłoby się w organic gdzie kultury najbardziej potrzebują tlenu

dwa to nie przesadzasz z tym tlenem w strefie korzenia przecież to nie kosmos tlen jest wokół nas masz problemy z oddychaniem w tej chwili bo ja nie a to oznacza że tlenu jest dostatek

nie chodzi o sam tlen tylko głównie o mocno utlenioną pożywkę która jest najbardziej przyswajalna przez rośliny ale bez przesady bo tlen też można przenawozić, generator nie będzie chodził non stop tylko się załączał co jakiś czas utrzymując dany poziom który poda miernik tlenu w komorze, tak to sama pompa powietrzna będzie chodziła

aeroponika to 2 fazowy system w którym i tak korzeń jest wystawiony na maksimum tlenu dlatego tak bujnie i szybko rośnie

wiem że rośnie szybko ale to jeszcze nie jest maksimum, może rosnąć jeszcze szybciej


proponuje przemieścić odpływ na dno tych zbiorników i umieścić je z lekkim skosem (na litere v) by opróżniały się do sucha by żadna woda tam nie zalegała wydaje mi się że ten generator jest zbędny jak i pompka powietrza oraz listwa

po 2 miesiącach w takim rezerwuarze ledwo jest miejsce na mgiełkę i ona w ogóle nie dochodzi do niższych partii, korzenie po prostu zaczynają się zbierać na niższym poziomie aż w końcu w ogóle mgła do nich nie dochodzi bo robi się z nich miazga i zaczynają gnić, więc strefa dwc to według mnie najlepsze rozwiązanie, myślę że dodatkowe nawożenie CO2 na zewnątrz rezerwuarów jeszcze bardziej spotęguje wyniki

z ciekawości jakie masz tam ciśnienie na pompie i jakie dysze

ciśnienie max 11 bar, dysze fe1/8 antidrip
 
H

Hard_triper

Guest
multi... ja wyhodzę z założenia że jak coś jest do wszystkiego to jest do pupy ale może faktycznie masz racje i multiponika jest lepsza niewiem nie miałem do czynienia raz tylko zapchał mi się odpływ w aero i wcale nie widziałem pozytywnych skutków za to 2 raz roślina przedostała się korzeniami do rezerwuaru który był napowietrzany i z początku owszem widziałem różnice na + lecz porównując je w 68 dniu różnice te były na niekorzyść tej w głębokiej kulturze
nie chodzi o sam tlen tylko głównie o mocno utlenioną pożywkę...
to może zrezygnuj z tego pomysłu przy ciągłej wymianie butli itp staniesz się stałym bywalcem gazpunktu co2 to tłumaczyłem że spawacz a te o2 to niewiem być może jakiś venturi
Befjgjfjz20tytulu-1~0.png
Ps:
nieźle tam sobie kombinujesz u mnie jest modyfikowany volvo system :p
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
wiem co masz na myśli bo robiłem już taki odpływ, tylko nie wiem w jaki sposób chcesz utrzymywać przez cały czas jeden poziom wody dwc, chcesz to robić na czuja, jaki czas w elektrozaworze odpływowym ustawisz? Czy chodzi ci o jeden system dwc? Mi głównie chodzi o aero, a dwc to tylko dodatek jako drenaż niższych partii korzeni utlenioną pożywką, tlen przelatuje przez dwc i leci do strefy aero gdzie dodatkowo utlenia mgiełkę. Co do CO2 to nie leci ono do rezerwuaru tylko powietrza poza nim, jedna butla starcza na jeden grow, tak mi powiedzieli w growshopie więc za często nie będę latał wymieniać

dzięki za dobre chęci ale w komentarzach piszą że ta zabawka co podałeś kosztuje około 3500 dolców sam jestem ciekaw jak to działa, potrzebowałbym tego na ok 10 rezerwuarów to policz ile razem wyjdzie :D, a generator tlenu około 500$ za 5l/min i podłączam jeden pod pompę która zasila wszystkie rezerwuary więc myśle że lepiej z nim pokombinować
 
Ostatnia edycja:

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
Ty ale to dobre są te urządzenia które podałeś, czytałem o nich trochę, znalazłem trochę inne i tańsze urządzenie, jakiś koleś w usa to już opatentował i potencjał tego jest o 50% lepszy niż w bublerach, koleś tam opowiada że to jest naprawdę mocny boost

spójrzcie sobie


a to co kolega wyżej w poście napisał to trochę droższa opcja, chodzi o użycie jakieś skomplikowanej i drogiej pompy do wytworzenia mikro bąbelków, na dodatek jest w ch*j głośna ta pompa



kontaktowałem się już z tym facetem od emitera elektrolizy i ten emiter niestety nadaje się tylko do studni w agrokulturze i rzeczywiście zwiększa konkretnie zbiory, w pomieszczeniu się nie spełni, poprostu będzie się napełniać komora wodorowa, jak by to wszystko pie****neło to byłoby ciekawie :sunny: także trochę lipa
 
Ostatnia edycja:

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
z tym że bąbelki nadal są duże i szybko wychodzą na powierzchnie, na dodatek słychać pompe

dla mnie pierwszy priorytet to żeby była cisza, poza tym nie chcę żeby ktokolwiek to usłyszał
 
Ostatnia edycja:

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
no właśnie koleś odpisał i podkreślał ten wodór, na dodatek to trochę podejrzane bo koleś nie pokazuje żadnych fotorelacji ani żadnych przykładów roślin z tymi emiterami, ja nie wiem czy to jakiś chwyt marketingowy :freak2: bo tak to emiter nadawałby się tylko na outdor

podaje więcej video, tutaj z butlą znalazłem

 
Ostatnia edycja:
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół